Cum se izoleaza cu vata

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ccunescu
    Incepator
    • 20.oct.2009
    • 31

    Cum se izoleaza cu vata

    BUna ziua

    Va rog sa imi spuneti cum se izoleaza tavanul la un balcon care este inchis cu termopan, iar peretii izolati cu vata minerala? ce materiale trebuie?

    LOcuiesc la etj 9 in bloc de10 etaje - vecinii de sus si de jos au balconul inchis in cornier.
  • tanasie
    Living Legend
    • 15.oct.2008
    • 2501

    #2
    Ai infiltratii de apa de la vecinul de la 10 ?
    Daca nu ai mai explicit de atat nu se poate . Lucrarea apartine lui VYS
    Cu respect.

    Comentariu

    • ccunescu
      Incepator
      • 20.oct.2009
      • 31

      #3
      De undeva dintr-un colt...si tavanul si o parte din perete... chiar am facut cativa tzurtzuri . in rest nu

      iata si poza..
      Fișiere Atașate

      Comentariu

      • tanasie
        Living Legend
        • 15.oct.2008
        • 2501

        #4
        Acolo probabil este numai condens, in acest caz trebuie lasat sa se usuce.
        Cu respect.

        Comentariu

        • ccunescu
          Incepator
          • 20.oct.2009
          • 31

          #5
          Cand ploua rau, sau cand se scurge apa de pe bloc, ploua si la mine in balcon deasupra geamului (unde am facut semn) iar tavanul se uda...
          Acces la vecinul nu am ca nu ai cu cine sa te intelegi.... lui nu ii pasa de acel balcon... iar pe afara nu vad nimic... Asta vara cand am izolat balconul, numai peretii, am pus polistiren si pe exterior -deasupra geamului(cat am putut sa ies). M-am gandit initial ca apa curge printre polistirenul meude afara, dar acelasi fenomen se intampla si inainte sa inchid balconul cu termopan si sa izolez.
          Anul asta vreau sa izolez tavanul si pardoseala.

          Comentariu

          • Gemini
            Moderator
            • 06.iun.2006
            • 15118

            #6
            Se poate izola cu vata cu bariera de vapori si gipscarton insa trebuie sa eliminati cauza aparitiei infiltratiilor, daca acestea sunt reale.

            Puneti o poza din exterior, sa incercam sa vedem cum arata partea superioara si parapetul vecinului?

            Comentariu

            Procesare...