Viitoarea mea casa

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • lili 500
    Incepator
    • 17.mar.2009
    • 34

    #46
    Postat în original de ch2o11
    ...

    Comentariu

    • ch2o11
      Incepator
      • 07.feb.2010
      • 26

      #47
      buna seara,
      azi am reusit sa terminam cu acoperisul si trebuie sa va spun ca e o senzatie unica, pe care nu o pot descrie in cuvinte, sa nu va plictisesc prea mult o sa atasez o poza cu acoperisul si cum incepe sa se contureze casa. in weekend sper sa reusesc sa fac o centralizare a cheltuielilor, pt ca greul de abia acum incepe . multumesc frumos
      Fișiere Atașate

      Comentariu

      • ics
        Membru Marcant
        • 16.sep.2009
        • 635

        #48
        cat au costat si cum se comporta geamurile de mansarda?
        ...nici viitorul nu mai e ce-a fost

        Comentariu

        • ch2o11
          Incepator
          • 07.feb.2010
          • 26

          #49
          Postat în original de ics
          cat au costat si cum se comporta geamurile de mansarda?
          salut,
          ferestrele au costat 3500 de lei - 3 buc - din care 2 buc sunt ftp-v iar una ftp-w, dimensiunea este 78 x 98 , am ales fakro , initial am vrut velux si am facut si o comanda in acest sens doar ca modelul ghl pe care il vroiam nu putea sa vina in termenul stabilit de mine ,mi s a spus "ca nu e pe stoc si trebuie adus din danemarca " iar pt cele 3 ferestre cumparate am primit si o oferta mult mai buna facand o economie de aprox. 800 lei (econoimie pt buzunarul meu , dimensiunile alese la velux erau 66 x 118 si poate nu e normal sa compar produsele) ,cum se comporta inca nu pot sa va spun ca sunt puse de 3 zile ca si rama mi s a parut ok fara niciun nod geamul tot la fel ok, in proiect aveam prinse in partea din fata a casei 3 ferestre dar din considerente financiare am pus decat 2 pt moment dar sincer imi pare rau ar fii fost mult mai frumos. asta e acum. daca mai aveti intrebari va raspund cu drag. o zi buna

          Comentariu

          • ch2o11
            Incepator
            • 07.feb.2010
            • 26

            #50
            dupa ce am luat toate facturile si bonurile la calculat mi a iesit o suma finala la care nu se adauga protocolul (berica, mici si benzina )
            cheltuieli cu materialele ( intra si geamurile si usa exterioara)+ manopera = 65328.39 lei aproximativ 16000 euro. cred ca e rezonabil . multumesc frumos.

            Comentariu

            • dan82
              Incepator
              • 29.dec.2011
              • 1

              #51
              La multi ani!!!!
              Ce se mai aude cu casa? VA rog sa puneti poze actuale. Va multumesc anticipat.

              Comentariu

              • corina02
                Incepator
                • 16.feb.2012
                • 55

                #52
                Răspuns la: Viitoarea mea casa

                Si eu sunt de ceva vreme in tema cu astfel de informatii asa ca viitoarea mea casa ma gandesc sa fie cat se poate de moderna. M-am interesat chiar si de cateva preturi pentru automatizari de porti. Cu totii ne dorim ca lucrarile pentru casele noastre sa fie cat se poate de calitative si sa merite fiecare invetitie, sper ca tu ai fost multumit!

                Comentariu

                • Lucipin
                  Incepator
                  • 01.ian.2015
                  • 1

                  #53
                  Răspuns la: Viitoarea mea casa

                  Frumos proiect . Nu mai sunt noutati.

                  Comentariu

                  • corcohere
                    Incepator
                    • 13.aug.2014
                    • 6

                    #54
                    Răspuns la: Viitoarea mea casa

                    Felicitari pentru casa !

                    Comentariu

                    Procesare...