+ Răspuns la subiect
Pagina 2 din 20 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 195

Subiect: Alegere modele de gresie si faianta

modele gresie si faianta

daca ma puteti ajuta si pe mine. Caut un catalog cu modele de gresie si faianta pentru o garsoniera

Pentru informare, fiecare producator de ceramica are prezentate pe site modelele produse.
    www.cesarom.ro
    www.mondial.ro
    www.sanex.ro
    www.deltadesign.ro

Sunt si pagini ale producatorilor dar trebuie sa le cauti, asta daca preferi marfa de import (www.aparici.com si multi altii)
    VYS Blog - 100 % D I Y
    Cel mai bun Blog de constructii si amenajari

parerea mea e sa te duci in magazinele de specialitate sa vezi cu ochii tai produsele pentru ca din cataloage si situri nu-ti dai seama ce fel arata o gresie sau o faianta si e posibil ca tu sa te hotarasti la un anumit produs si sa nu-l gasesti in magazine.

da

Citat Postat în original de laura_feelings
    parerea mea e sa te duci in magazinele de specialitate sa vezi cu ochii tai produsele pentru ca din cataloage si situri nu-ti dai seama ce fel arata o gresie sau o faianta si e posibil ca tu sa te hotarasti la un anumit produs si sa nu-l gasesti in magazine.

ASAe!!!!

Ce lenesi mai sunt unii oameni sa nu va suparati dar asa e!!
    Adica si modele pai iti spun eu degeaba te uiti pe site una e poza alta realitatea!!! plus 80% din cele de pe site nu ti le da decta la comanda.

Parerea mea la fel dute in magazine le vezi cel mai bine, eee asta e trebuie sa te deplasezi un pic! Dar merita! Plus asa nu mai zic dar sunt 3 magazine lanturi care au...nu spun nume ba hai ca le spun: Brico...Prak....si mai e unul vis-a-vis de Steaua in Ghencea acolo vezi alea dela Delta...Home Design Mall de fapt nu e un magazin este un MAll de magazine...Sfhera!! building center!! acolo chair au oameni sa te indrume!!!

Succes!
    ai grija ..

Eu sunt de parere ca primul contact cu modelele trebuie facut pe net.

Aici se pot vedea cat de cat aproxiamtiv toate modelele produse.

Dupa asta, se mai aseaza informatiile in creier si te poti duce linistit la magazi sa vezi ce gasesti de fapt. Evident ca nu prea gasesti toate modelele prin magazine.

Pe net, te obisnuiesti cu dimensiunile, mp dintr-un pachet si alte detalii pe care este greu sa le cauti in magazine.

Imbinarea celor doua este cea mai eficienta metoda.

Evident ca de la ceea ce vezi pe net pana la perceptia umana din magazin este ceva distanta.
    VYS Blog - 100 % D I Y

Si eu m-am uitat pe net inainte cu vreo 6 luni de a-mi cumpara apartamentul si cand am ajuns la a cumpara propriu-zis materialele necesare ( ma refer la gresie, faianta, elemente de decor ) tot in magazine am ajuns si m-am hotarat la fata locului.

Faianta pusa culcat

Am vazut ceva imagini cu bai in care faianta era pusa culcat si mi-a placut.
    As vrea sa pun si eu faianta la fel (pana in tavan)- o combinatie de rosu cu alb- predominant rosu si 2-3 linii orizontale cu alb( nu neaparat continue)
    Ce parere aveti? O fi mai dificil de pus faianta in acest fel?

Re: Faianta pusa culcat

Citat Postat în original de *cristi*
    As vrea sa pun si eu faianta la fel (pana in tavan)- o combinatie de rosu cu alb- predominant rosu si 2-3 linii orizontale cu alb( nu neaparat continue)
    Posteaza poza respectiva sa ne dumirim si noi despre ce este vorba.
    Cu stima.

Poti sa o pui si orizontal si vertical. Nu este nici o diferenta.

Modelul asta l-am vazut prin expozitii, tot rosu cu alb si un brau cu niste bulinute aurii. Parca e produs de Sanex. Era si prin Praktiker.
    VYS Blog - 100 % D I Y

Ce intelegi tu prin culcat? A dormi cumva. Lasam gluma la o parte intoarsa la 45° fata de orizontala?

+ Răspuns la subiect

Subiecte similare

1. Adezivi gresie si faianta
    De Admin.MC în forumul Amenajari interioare
    Răspunsuri: 335
    Ultimul post: 26.09.2014, 21:06
  2. Curatare gresie si faianta
    De mestermic în forumul Amenajari interioare
    Răspunsuri: 122
    Ultimul post: 19.06.2013, 18:28
  3. Rosturi faianta si gresie
    De atys în forumul Amenajari interioare