Sfaturi pt centrala termica

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • mariusichim_miv
    Incepator
    • 13.oct.2008
    • 9

    Sfaturi pt centrala termica

    Buna seara! Nu vreau sa va intreb prea multe ,am o casa de aproxim 87 m patrati ,zid de pamant de 60cm si boltari beton ,izolata interior (peretii cu polistiren , tavanul rigips cu vata minerala) ,as dori sa stiu daca o centrala cu tiraj fortat de 24 kw fata fata in contextul cand nu folosesc decat apa calda pt baie ,daca se poate daca i-mi puteti spune si dimensiunile caloriferelor...am atasat un fisier cu schita casei..multumesc,sper ca nu cer prea mult!
    Fișiere Atașate
  • crinaelena
    Living Legend
    • 11.sep.2007
    • 1596

    #2
    Re: Sfaturi pt centrala termica

    Postat în original de mariusichim_miv
    Buna seara! Nu vreau sa va intreb prea multe ,am o casa de aproxim 87 m patrati ,zid de pamant de 60cm si boltari beton ,izolata interior (peretii cu polistiren , tavanul rigips cu vata minerala) ,as dori sa stiu daca o centrala cu tiraj fortat de 24 kw fata fata in contextul cand nu folosesc decat apa calda pt baie ,daca se poate daca i-mi puteti spune si dimensiunile caloriferelor...am atasat un fisier cu schita casei..multumesc,sper ca nu cer prea mult!
    face fata cu brio...eu as pune 1200 in dormitoare,2000 sufragerie,hol mare 800,hol mic 400,iar in baie scarita de 600 inaltime.

    Comentariu

    • marius_lmd
      Membru Marcant
      • 19.mar.2009
      • 440

      #3
      dormitor 1, 2 si 3 radiator 1000, dormitor 4 = 1200 , hol mare 600, hol mic 11 x 600 x 400, baie 600 x 600 scarita (poate fi si mai mic dar eu prefer caldura mai multa in baie), sufragerie = 1800
      o parere in plus nu strica niciodata,

      Comentariu

      Procesare...