Grup electrogen - generator electric

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • DeCasa
    Membru
    • 09.mar.2008
    • 158

    Grup electrogen - generator electric

    Sunt in cautarea unui generator electric. Nu pentru mine, ci pentru cineva din familie. Mi-am zis sa va intreb si pe dumneavoastra cam spre ce sa ne orientam. La ce trebuie sa ne uitam atunci cand alegem un generator electric. Tot ce stim deocamdata este ca am vrea sa fie in jurul a 2000 de wati. Adica sa poata duce o betoniera, scule electrice de santier. O alta necesitate este aceea a posibilitatii de incarcare a bateriilor auto de 12 V. Am auzit ca unele generatoare au asa geva.
    Nu va fi folosit in regim profesional ci cateva zile (pana la 2 saptamani) la intervale de cateva luni.

    In speranta ca ma veti ajuta sa aleg ce trebuie, va multumesc.
  • Dan_Daniel
    Living Legend
    • 20.nov.2009
    • 1134

    #2
    Poate va ajuta topicul acesta.
    Daca vrei sa ai ceea ce multi altii nu au, trebuie sa faci ceea ce multi altii nu fac.

    Comentariu

    • DeCasa
      Membru
      • 09.mar.2008
      • 158

      #3
      Mersi mult. Ajuta acest topic. Între alternator şi inverter ce este de preferat?
      ce inseamna 72 de decibeli e mult, e putin? Am vazut aceasta valoare pe unele generatoare. Stiu ca vocea umana are in jur de 65 de decibeli.

      Comentariu

      • bassu
        Membru Marcant
        • 25.nov.2008
        • 475

        #4
        Daca va permiteti ... mergeti pe varianta insonorizata. Si sa aveti garantie la el si serviceul sa fie la cineva cu pricepere.

        Comentariu

        • mesterel2010
          Incepator
          • 27.aug.2010
          • 7

          #5
          generator electric

          Si eu sunt in cautarea unui generator electric. Ma puteti sfatui ce sa cumpar?
          Multumesc frumos.

          MESAJ EDITAT DE ADMIN.MC
          Consilier la www.AtelierulTau.ro - magazin online de scule electrice si unelte
          preturi mici, oferta completa, livrare gratuita, consiliere profesionista

          Comentariu

          • Admin.MC
            Membru Marcant
            • 05.dec.2005
            • 974

            #6
            Re: generator electric

            Postat în original de mesterel2010
            Si eu sunt in cautarea unui generator electric. Ma puteti sfatui ce sa cumpar?
            Multumesc frumos.

            MESAJ EDITAT DE ADMIN.MC
            Postat în original de mesterel2010
            Eu mi-am cumparat o bormasina BOSCH PSB 500 RE . Masina e ok, pretul e bun. Am folosit-o destul de mult si vad ca rezista. Pentru pretul ei este excelenta.


            Mesaj modificat de PowerMC
            Eliminare link publicitar
            Postat în original de mesterel2010
            Eu sunt fan al polizoarelor DeWalt

            Dupa parerea mea, raportul calitate - pret este excelent


            Mesaj modificat de PowerMC
            Eliminare link publicitar. Va rog sa respectati regulile forumului.
            Nu pot sa va sfatuiesc ce sa cumparati, dar pot sa va sfatuiesc sa cititi regulamentul forumului, astfel incat sa nu fiu nevoit sa va exclud.

            Puteti considera ca aveti un avertisment, iar la urmatoarea abatere veti fi exclus vara nicio notificare in prealabil.

            Comentariu

            Procesare...