Amenajarea unei gradini de la 0

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Focus
    Incepator
    • 11.sep.2006
    • 40

    Amenajarea unei gradini de la 0

    O buna parte din informatiile de care am avut nevoie sa ridic casa in ultimii 3-4 ani le-am aflat de pe Internet. Am decis ca este timpul sa ofer ceva inapoi si asa a aparut blogul despre amenajarea gradinii practic de la stadiul de buruiana. Incerc sa descriu pas cu pas etapele cu care ma lupt si rog persoanele interesate pentru un feedback constructiv sau propuneri pentru ca si alti internauti sa poata gasi utile informatiile pe acest site.

    Acest blog contine idei si tutoriale despre amenajarea gradinii din jurul casei si nu numai! Aflati mai multe despre gazon, irigare etc.


    P.S. Blogul este in constructie si evolueaza pe masura lucrarilor si a vremii
  • tanasie
    Living Legend
    • 15.oct.2008
    • 2501

    #2
    O sa fie interesant de urmarit.
    Cu respect.

    Comentariu

    • Arha
      Membru
      • 24.iul.2007
      • 260

      #3
      Puteti spune cat a costat sistemul de irigare ?

      Comentariu

      • Focus
        Incepator
        • 11.sep.2006
        • 40

        #4
        Sistemul de irigare este un pic mai larg decat in in planurile de pe site. A costat 6500 de lei dintre care 1000 a fost manopera, 1400 pompa, controler + senzor mai catre 1000. Partea de tevaraie, mufe, electrovane, aspersoare a fost pana in 3000.

        Comentariu

        • Adamescu Ion
          Living Legend
          • 21.sep.2008
          • 1105

          #5
          http://www.misiuneacasa.ro/forum/viewtopic.php?t=27407 este si despre acest subiect.

          Comentariu

          • AutoCorect
            Membru
            • 20.sep.2007
            • 286

            #6
            Ideea este buna, dar informatia prezentata este prea putina. Ar trebui sa dati mai multe detalii, explicate etapele tehnologice. In aceasta forma seamana mai mult cu reclama la un site de specialitate in domeniu (bineinteles, nu este cazul). Spor la detaliere.

            Comentariu

            Procesare...