Probleme demisol

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • bogdan.butean
    Incepator
    • 04.ian.2010
    • 3

    Probleme demisol

    Salutare la toata lumea .
    In urma inundatiilor petrecute azi am si eu rumamintea de a ma ajuta la hidroizolarea unui demisol de aproximativ 100 mp .
    E vorba de casa D+P+M . Constructia casei a inceput in 2008 si nu s-a hidroizolat deloc pe exterior demisolul . Acum nu se mai poate pe exterior . Trebuie hidroizalat doar pe interior .Am nevoie va rog de o solutie accesibil ca si pret si care sa dea randament . Mentionez ca odata cu inundatiile de azi apa a tasnit efectiv din pardoseala demisolului ( hidroizolare rezistenta la presiune de apa ) . Demisolul este din beton tencuit pe interior si turnata sapa de nivelare . Practic este la nivel de semifinisare urmand pardoseala de gresie . Atasaz si poze . Am probleme de apa in demisol doar in caz de inundatie . Nivelul apei freatice este la aproximativ 3 ml . Adancimea la care este fundatia este de 1.70 m .
    Fișiere Atașate
  • Gemini
    Moderator
    • 06.iun.2006
    • 15141

    #2
    De ce nu se mai poate hidroizola prin exterior?
    Sunt alte constructii langa casa sau ... ?

    Nu se poate dezveli demisolul?

    Comentariu

    • bogdan.butean
      Incepator
      • 04.ian.2010
      • 3

      #3
      Postat în original de Gemini
      De ce nu se mai poate hidroizola prin exterior?
      Sunt alte constructii langa casa sau ... ?

      Nu se poate dezveli demisolul?
      In partea stanga dupa cum se vede in imagine exista construit un garaj si demisolul nu este si sub garaj , iar in spate exista o terasa sub care nu exista demisol .
      Am citit pe forum de produsele ISOMAT pentru izolare pe interior care rezista la presiune de apa .
      Ce ziceti voi de aceste produse sau ceva similare stiti ?

      Comentariu

      • hidroplasto
        Membru
        • 27.iun.2008
        • 227

        #4
        Aici s-a discutat despre asa ceva.

        Comentariu

        • hidroplasto
          Membru
          • 27.iun.2008
          • 227

          #5
          Si aici...in ambele se putea doar pe interior.

          Comentariu

          Procesare...