Design interior

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • andreib29
    Incepator
    • 07.mai.2009
    • 43

    #16
    multam VYS pt site. de acolo voi lua

    Comentariu

    • oleg808
      Incepator
      • 26.mai.2010
      • 20

      #17
      Design interior

      buna....lucrez cu AutoCad si 3DStudio de 12 ani si stiu ca daca vrei sal atragi pe un cliemt trebue sa-i prezinti o imagine cyt mai aproape de cea ce se poate primi yn final yn realitate dupa toate lucrarile de finisare ale yncaperii si mobilarea comleta
      Fișiere Atașate

      Comentariu

      • astral2k5
        Incepator
        • 01.iun.2010
        • 2

        #18
        Decorare ferestre

        Buna,
        As dori ajutorul vostru cu niste idei cum ar fi mai bine sa decorez ferestrele, cu perdele si jaluzele sau cu jaluzele verticale pt 2 camere un dormitor si un living.

        Pt dormitor nu stiu care ar fi solutia cea mai buna avand in vedere ca am un geam mare (nu e iesire pe balcon) si unul mic si in fata lor am un calorifer care iese cam mult inafara. (poza 1)

        Astept sfaturile si ideile voastre.
        Multumesc.
        Fișiere Atașate

        Comentariu

        • astral2k5
          Incepator
          • 01.iun.2010
          • 2

          #19
          Nu aveti nicio sugestie?

          Comentariu

          • DIY
            Living Legend
            • 07.sep.2007
            • 1736

            #20
            La ce anume te referi cand spui (inteleg eu ... ) ca atragi clientul cu astfel de randari? Se merita?!? Intreb fiindca mie-mi pare foarte complicat si deloc rapid sa ai asemenea desene ... Scoti si bani din ele, altfel decat prezentand clientului un desen minunat si foaaaarte muncit in speranta ca ... va comanda mobila? La asta folosesc imaginile acestea?
            Multumesc in avans pentru raspuns.
            Numai bine,
            DIY

            Comentariu

            • ChiBo
              Membru Marcant
              • 26.iul.2010
              • 515

              #21
              eu zic ca sunt foarte folositoare imaginile facute pe calculator care sa prezinte cam cum ar arata mobila la final si cum ar arata incaperea cu mobilierul in ea.
              in general daca te duci la om acasa faci o schita de mana, omul isi face o idee dar destul de vaga asa cum ne facem si noi idee despre un lucru pe care il stim asa " in mare" sa zic .
              am patit in cateva cazuri (lucram pentru o firma) si cand ne-am apucat de montat omul zice ceva de genu "a pai eu credeam ca aia vine acolo si aia vine acolo" si mai apoi "a pai nu imi place asa"
              si de aici ia si modifica ia si muta ala acol corpul alalalt dincolo si ui asa
              acum avand un Design facut pe calculator si pe care il poti arata poze sau direct in program unde il poti roti (3D) omul vede toate aspectele si intelege perfect ce vrei sa zici cu "corpul X o sa vina acolo "
              e mult de munca si uneori ramai amanet)) dar daca prinzi acea lucrare cand montezi mobila te scutesti de batai de cap.
              batai de cap care si asa mai apar ca la om ii mai vin idei cum ar fi sa traga o teava de gaz pana nu stiu unde sa mute prize sau asa mai departe
              concluzia daca vrei cu adevarat ca omul sa stie ce ii prezinti fa un design pe calculator si aratai !!!!!

              Comentariu

              • ChiBo
                Membru Marcant
                • 26.iul.2010
                • 515

                #22
                eu zic ca daca cineva iti prezinta un proiect de mobilier asa intelegi totul)
                Fișiere Atașate

                Comentariu

                • coretweaker
                  Membru Marcant
                  • 16.iul.2010
                  • 890

                  #23
                  Re: Design interior

                  Postat în original de oleg808
                  buna....lucrez cu AutoCad si 3DStudio de 12 ani si stiu ca daca vrei sal atragi pe un cliemt trebue sa-i prezinti o imagine cyt mai aproape de cea ce se poate primi yn final yn realitate dupa toate lucrarile de finisare ale yncaperii si mobilarea comleta
                  Pentru niste interioare cu pretentii mie mi se pare absolut firesc ca un client educat sa ceara asa ceva... Randarile respective arata superb, felicitari pentru efortul depus.

                  Comentariu

                  • monicadumitre
                    Incepator
                    • 30.aug.2011
                    • 1

                    #24
                    Re: Cursuri de design interior

                    interiordesine.com

                    Daca preferi online. Mie mi s-a parut interesant.

                    Comentariu

                    • constructii24
                      Incepator
                      • 23.aug.2011
                      • 58

                      #25
                      Design interior

                      Armonie, comfort si atmosfera familiala!
                      In domeniul designului de interior cotidian un rol foarte important joaca felul cum este proiectata si amenajata o incapere, unde ne putem relaxa si unde sa ne simtim bine. Oamenii isi doresc cu ardoare sa aiba o locuinta comfortabila si utila in acelasi timp.
                      Totodata isi doresc sa se simta in siguranta si protejati in locuinta lor. De aceea este foarte necesar sa se tina cont de ambientul care urmeaza a fi proiectat. Ambientul trebuie sa fie unul foarte deosebit in functie de gusturile, cerintele si necesitatiile personale. Fiecare om are gusturi diferite in alegerea culorilor camerelor, nuanta pardoseliilor, stilul mobilierului, alegerea draperiilor sau a anumitor obiecte de decor personalizate!
                      Mult success in alegerea corecta a materialelor si obiectelor de design interior!
                      Fișiere Atașate

                      Comentariu

                      • Admin.MC
                        Membru Marcant
                        • 05.dec.2005
                        • 974

                        #26
                        Re: Design interior

                        Postat în original de constructii24
                        Armonie, comfort si atmosfera familiala!
                        In domeniul designului de interior cotidian un rol foarte important joaca felul cum este proiectata si amenajata o incapere, unde ne putem relaxa si unde sa ne simtim bine. Oamenii isi doresc cu ardoare sa aiba o locuinta comfortabila si utila in acelasi timp.
                        Totodata isi doresc sa se simta in siguranta si protejati in locuinta lor. De aceea este foarte necesar sa se tina cont de ambientul care urmeaza a fi proiectat. Ambientul trebuie sa fie unul foarte deosebit in functie de gusturile, cerintele si necesitatiile personale. Fiecare om are gusturi diferite in alegerea culorilor camerelor, nuanta pardoseliilor, stilul mobilierului, alegerea draperiilor sau a anumitor obiecte de decor personalizate!
                        Mult success in alegerea corecta a materialelor si obiectelor de design interior!
                        Am modificat eu putin ce ati scris pentru ca nu corespundea cu regulamentul forumului, pe care va rog sa il cititi.

                        Acum, in ceea ce priveste faptul ca ati scris comfort si nu confort... cred ca e destul de clar cat de mult va pricepeti la cele spuse.

                        Comentariu

                        • Mircea G
                          Living Legend
                          • 14.ian.2007
                          • 12085

                          #27
                          Sa moara Cipilan ! Stiam ca am imaginatie bogata si sint oarecum si previzionar ...dar chiar asa ?
                          Acum aproape 30 de ani acest stil de amenajare l-am facut in prima zi cind cind m-am mutat in prima mea casa....canapeaua si doua scaune pe post de masute ... O singura diferenta ! daca acum se numeste un stil armonios si confortabil atunci se numea improvizatie din motive de lipsa mobila Totusi eu a doua zi am taiat o masuta de televizor ( daca stiti modelul ) si am facut o masuta joasa , adecvata scopului si ambientului iar scaunele au plecat la bucatarie .
                          PS. la amenajarea de mai sus , n-au ramas niste banuti si pt agatatori la tablouri ? Nu cred ca este placut ca cine intre in casa sa stea cu c--urul in sus si sa se uite la ele ?
                          Instalatii verificari-revizii gaze

                          Comentariu

                          • ics
                            Membru Marcant
                            • 16.sep.2009
                            • 624

                            #28
                            oameni rai domne, cum taie avantu oricarui individ ce ridica scafarlia spre armonie...in loc sa-l incurajeze
                            ...nici viitorul nu mai e ce-a fost

                            Comentariu

                            • nicu78
                              Living Legend
                              • 25.mar.2010
                              • 1164

                              #29
                              design interior

                              Da asa este Mircea....imi aduc si eu aminte ...oooooo ce vremuri..acum 25 de ani , cind m-am mutat in prima mea casa , aveam o dormeza veche luata de la un vecin cu 20 de lei si era pe arcuri.. . asa am dormit cu sotia cam un an ...si mai aveam un covor ala era totul in mijlocul casei , un cuier si 2 tabureti cu o masa in bucatarie ...un frigider de la soacramea...si un aragaz vechi de la mama ... cam asta era designul interior..
                              Dar stiti ceva , ma simteam foarte bine asa ..aveam ARMONIE , CONFORT, SI ATMOSFERA FAMILIALA...

                              Comentariu

                              • constructii24
                                Incepator
                                • 23.aug.2011
                                • 58

                                #30
                                aveti dreptate se srie confort, dar asta nu inseamna ca nu stiu ce scriu! Pur si simplu am gresit la scris... asta e se mai intampla!

                                Comentariu

                                Procesare...