Producatori polistiren expandat

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • f0rdiesel
    Membru
    • 04.mar.2012
    • 112

    #16
    Răspuns la: Producatori polistiren expandat

    Postat în original de Gemini
    Din punctul meu de vedere este unul din numele serioase de pe piata, am o parere buna despre produsele lor.
    Ce tip de polistiren doriti sa utilizati de la dansii?
    Din pacate Zentyssul nu mai produce expandat, doar extrudat.Asa mi s-a spus telefonic de la fabrica din Buzau.
    Am achizitionat astfel Caparol dar m-au pacalit distribuitorii... .Le-am cerut CT 80 F si mi-au livrat CT 70 FV.Acum sunt in tratative cu ei sa vad cat de repede pot sa mi-l inlocuiasca (daca au pe stoc CT 80...)

    Comentariu

    • Admin.MC
      Membru Marcant
      • 05.dec.2005
      • 974

      #17
      Re: Producatori polistiren expandat

      In vederea unei verificari complete, va recomand acest articol: http://www.misiuneacasa.ro/dezvaluir...duce-in-eroare

      Comentariu

      • Gemini
        Moderator
        • 06.iun.2006
        • 15141

        #18
        Răspuns la: Producatori polistiren expandat

        Postat în original de f0rdiesel
        Din pacate Zentyssul nu mai produce expandat, doar extrudat.Asa mi s-a spus telefonic de la fabrica din Buzau.
        Am achizitionat astfel Caparol dar m-au pacalit distribuitorii... .Le-am cerut CT 80 F si mi-au livrat CT 70 FV.Acum sunt in tratative cu ei sa vad cat de repede pot sa mi-l inlocuiasca (daca au pe stoc CT 80...)
        Chiar deloc sau este doar in pentru o perioada de timp (din diverse motive)?
        Daca ati platit CT 80F si primiti CT70V nu este deloc in regula. Avand in vedere aplicatia dvs., CT70V nu este un produs destinat termoizolatiei fatadei si nu vi-l recomand pentru aceasta operatiune. De fapt nici producatorul nu-l recomanda si nu inteleg de ce vi s-a trimis acest tip de polistiren.
        Ultima editare de Gemini; 28.apr.2013, 07:34.

        Comentariu

        • f0rdiesel
          Membru
          • 04.mar.2012
          • 112

          #19
          Răspuns la: Producatori polistiren expandat

          Nu stiu pt ce perioada nu va mai produce Zentyss-ul expandat.
          Am platit pentru ceea ce mi-au trimis (ct 70) dar intelegerea a fost sa-mi trimita ct 80, la fel ca si in oferta facuta de ei.
          Interesant este ca pe factura emisa ca produs era ct 80 dar facturat la pret de ct70.De aici trag concluzia ca stiau ca nu este ct 80 si au crezut ca nu ma uit la detalii.
          S-au scuzat ca ei stiau ca au primit de la fabrica ct80...
          Luni o sa vedem ce se va rezolva.

          Comentariu

          • Gemini
            Moderator
            • 06.iun.2006
            • 15141

            #20
            Răspuns la: Producatori polistiren expandat

            Postat în original de f0rdiesel
            Am platit pentru ceea ce mi-au trimis (ct 70) dar intelegerea a fost sa-mi trimita ct 80, la fel ca si in oferta facuta de ei...Luni o sa vedem ce se va rezolva.
            Sper sa nu considere ca ati plati pentru ce v-au trimis si sa incheie discutia. Repet, CT 70 V nu este potrivit pentru termosistem si nu vad ce puteti face cu el.

            Comentariu

            • f0rdiesel
              Membru
              • 04.mar.2012
              • 112

              #21
              Răspuns la: Producatori polistiren expandat

              Am rezolvat problema polistirenului; in aceasta dimineata mi-au livrat Caparol CT-80F.

              Comentariu

              • Gemini
                Moderator
                • 06.iun.2006
                • 15141

                #22
                Răspuns la: Producatori polistiren expandat

                Postat în original de f0rdiesel
                Am rezolvat problema polistirenului; in aceasta dimineata mi-au livrat Caparol CT-80F.
                O veste buna, ma bucur ca ati rezolvat mica problema de aprovizionare. Altii ar fi cedat si ar fi utilizat polistirenul nerecomandat, felicitari.
                Ramane sa vedem punerea in opera a termosistemului dar asta intr-un alt topic, asteptam impresii. Spor la lucru.

                Comentariu

                • f0rdiesel
                  Membru
                  • 04.mar.2012
                  • 112

                  #23
                  Răspuns la: Producatori polistiren expandat

                  Postat în original de Gemini
                  O veste buna, ma bucur ca ati rezolvat mica problema de aprovizionare. Altii ar fi cedat si ar fi utilizat polistirenul nerecomandat, felicitari.
                  Ramane sa vedem punerea in opera a termosistemului dar asta intr-un alt topic, asteptam impresii. Spor la lucru.
                  Va multumesc, firma mi-a placut cum s-a miscat dupa greseala facuta, nesperat de repede...

                  Comentariu

                  • catalin 73
                    Incepator
                    • 07.mar.2014
                    • 30

                    #24
                    Doresc sa stiu cum este ca si calitate polistirenul adeplast am primit oferte de eps 80 la 42 ron /bax si grafitat la 55 ron /bax am verificat caracteristicile polistirenului si stau mai bine decit alte firme cu renume in polistiren austroterm ,swisspor etc.
                    pentru cel grafitat am inteles ca trebuie un anumit tip de adeziv este corect
                    Polistirenul este de 10 cm sau daca altcineva are alte sugestii de alti producatori la preturi cit de cit aproppriate am o ofetra de la austrotherm de polistiren eps af 80 la 47,9 ron si grafiata la 65 ron cea ce este cam mult
                    Ultima editare de Gemini; 07.mar.2014, 09:55.

                    Comentariu

                    Procesare...