Masina fabricat bricheti

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ciurducalin1978
    Incepator
    • 23.iul.2010
    • 4

    Masina fabricat bricheti

    SALUT. VREAU SA FAC O PRESA HIDRAULICA CU 2 CILINDRI, AM CILINDRII, MOTOR TRIFAZAT 4 KW, POMPA HIDRAULICA DE RABA, BASCULARE SI AS VREA S-O FAC CU ELECTROVALVE SA NU MAI FOLOSESC
    DISTRIBUITORUL HIDRAULIC MANUAL. CE TIP DE ELECTROVALVE IMI TREB PT ACEASTA INSTALATIE CARE DEPASESTE 200 DE BARI? VA MULTUMESC ANTICIPAT. ALIN
  • da_n
    Banned
    - Exclus de pe forum -
    • 10.mai.2009
    • 1226

    #2
    Re: NELAMURIRE MASINA FABRICAT BRICHETI

    Postat în original de ciurducalin1978
    CE TIP DE ELECTROVALVE IMI TREB PT ACEASTA INSTALATIE CARE DEPASESTE 200 DE BARI? VA MULTUMESC ANTICIPAT.
    de la excavator, telehandler sau masina de incarcat, stivuitor, astea au toate aplicatiile electrohidraulice pe 12 sau 24 V cc

    Comentariu

    • ciurducalin1978
      Incepator
      • 23.iul.2010
      • 4

      #3
      Merci pt raspuns, este o idee buna. M-ar interesa daca stie cineva care este conicitatea extruderului si lungimea acestuia? Pt ca eu am incercat o conicitate de 3mm diferenta de la un capat la celalalt pe o lungime de 80mm cu o presiune de 50-60 ATM si nu imi scoate rumegusul afara, sa fie conicitatea mare?

      Comentariu

      • Adamescu Ion
        Living Legend
        • 21.sep.2008
        • 1105

        #4
        Poate va sint utile filmuletele urmatoare si cele de linga ele.
        http://www.youtube.com/watch?v=RyR1NTNIS28&feature=player_embedded#!

        Sint solutii cu functionare continua.

        Comentariu

        • Adamescu Ion
          Living Legend
          • 21.sep.2008
          • 1105

          #5
          Rofelix Univers producator panza panglica, panze panglica, panze banzic, producator banda fierastrau, utilaje prelucrare lemn, gater circular, fierastrau panglica, brichete, brichetat, peleti

          Nu va recomand acest model. Incercati o masina mecanica, fara hidraulica.

          Comentariu

          Procesare...