Alegere tip acoperis, sarpanta sau terasa?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • apostolstefan
    Incepator
    • 08.ian.2008
    • 22

    #46
    multumesc

    parca acolo era...
    insa dupa calculele mele, as dori sa fac aceasta hidroizolatie ceva mai economic..... aceea cutie de cl50 costa am vazut undeva la 250 ron cred si pentru 100mp se pare ca trebuie destul de mult.., ata ideea aveti sau o soluite acre sa fie aproape la fel de buna...?
    am vazut terasea acoperite cu aceea membrana cu buline care se pune la fundatie pe margine... ce credeti de aceea solutie....?
    daca stiiti dumneavoastra o alta solutie va rog sa imi spuneti .. ceva nu atata de scump.
    toti vrem sa stim sa facem de toate , nu toti reusim

    Comentariu

    • Mircea G
      Living Legend
      • 14.ian.2007
      • 12085

      #47
      Re: multumesc

      Postat în original de apostolstefan
      parca acolo era...
      insa dupa calculele mele, as dori sa fac aceasta hidroizolatie ceva mai economic..... aceea cutie de cl50 costa am vazut undeva la 250 ron cred si pentru 100mp se pare ca trebuie destul de mult.., ata ideea aveti sau o soluite acre sa fie aproape la fel de buna...?
      am vazut terasea acoperite cu aceea membrana cu buline care se pune la fundatie pe margine... ce credeti de aceea solutie....?
      daca stiiti dumneavoastra o alta solutie va rog sa imi spuneti .. ceva nu atata de scump.
      Sa nu spun o prostie ...deci vreti sa faceti o hidroizolatie iar la anul sa inchideti acoperisul ? Asta inseamna ca actualul planseu sa fie oarecum in panta sau sa aiba o scurgere pt apa ce se aduna pe izolatie . O solutie ar fi o membrana bituminoasa . Problema este daca planseul este drept fara alte ziduri pe margine sau are ziduri si atunci va trebui rezolvata scurgerea ...Nu puteti pune o poza ? Locatia este in Bucuresti sau imprejurimi ?
      Instalatii verificari-revizii gaze

      Comentariu

      • apostolstefan
        Incepator
        • 08.ian.2008
        • 22

        #48
        buna ziua

        imi pare rau nu pot pune inca poza..
        acsa este la pod la bragadiru , saptamana viitoare torn placa si va avea de jur imprejur inca 90 sau 100 cm borduar de bca cu centura . si da ... va trebui sa fac si un sistem de scurgere.. doua burlane ajung.. pe spatele casei... membrana bituminoasa .. puteti da detalii ?.. din aceea cu ceva pietris lipit pe ea sau simpla..?
        doar la primavara voi stii sigur daca voi inchide tot etaju2 sau doar jumatate..., am inteles ca aceasta membrana nu este ceea mai minunata solutie... ziceti de impermax adac eta cva bun...?.., va adaug fisa tehnica , sper s ajunga ceea ce trebuie , dativa cu parerea, multumesc... datimi un mail va rog ca aici nu pot pune decat 150 k si este mai mare fisierul...
        toti vrem sa stim sa facem de toate , nu toti reusim

        Comentariu

        Procesare...