Casa mea p+m 160 mp cu 7000 euro

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • coby
    Living Legend
    • 21.feb.2012
    • 6701

    Răspuns la: Casa mea p+m 160 mp cu 7000 euro

    Postat în original de Traian 72
    La casa asta lipseste fundatia , mai bine turna o placa pe pamant armata cu o plasa de 4 facea o baraca de lemn ....
    Isi facea o cabana si o si finisa in banii aia ...
    Si din nimicuri poti face ceva bun .

    Comentariu

    • bull87
      Incepator
      • 24.apr.2014
      • 10

      Răspuns la: Casa mea p+m 160 mp cu 7000 euro

      de ce majoritatea criticati pe GeorgeFlorin? credeti ca e mai bine intr-o garsoniera veche de 3o de ani de 10 mii euro decat aceasta casa, e mai sigur un bloc foarte vechi decat aceasta casa? si aici se discuta despre pretul LA ROSU ...nu putem da un pret pentru o casa la cheie + mobilata pentru ca poate varia foarte mult, de ex o mobila de bucatarie pleaca de la 8-10 milioane si nu stiu daca exista limita superioara, o cabina de dus pleaca de la 3 milioane si poate fi cateva mii de euro. deci nu va mai certati pe pretul final al unei case

      Comentariu

      • bull87
        Incepator
        • 24.apr.2014
        • 10

        Răspuns la: Casa mea p+m 160 mp cu 7000 euro

        eu as fi curios sa mai vad poze cu casa domnului george florin si cati bani a mai costat.

        Comentariu

        • georgeflorin
          Membru marcant
          • 15.sep.2009
          • 306

          Răspuns la: Casa mea p+m 160 mp cu 7000 euro

          casa este a unui prieten , am mai specificat , moderatorii au mai facut schimbari la titlu . Din pacate a avut multe probleme cu ea , s-a lasat acoperisul , au crapat peretii din cauza fundatiei , mult ghinion . Glumesc !!!!!! Va spun drept in putine case am intrat sa arate asa , ii arta (: ce gasiti in casa , un stil rustic italian , marmura , stucco venetian ...ceva de vis , el a facut toate finisarile , nu sa il laud , dar la finisari a facut arta nu zugraveli .

          Comentariu

          • georgeflorin
            Membru marcant
            • 15.sep.2009
            • 306

            Răspuns la: Casa mea p+m 160 mp cu 7000 euro

            imagini din casa
            Fișiere Atașate

            Comentariu

            • coby
              Living Legend
              • 21.feb.2012
              • 6701

              Răspuns la: Casa mea p+m 160 mp cu 7000 euro

              Postat în original de georgeflorin
              casa este a unui prieten , am mai specificat , moderatorii au mai facut schimbari la titlu . Din pacate a avut multe probleme cu ea , s-a lasat acoperisul , au crapat peretii din cauza fundatiei , mult ghinion .
              Va cred ca asa este .
              Si din nimicuri poti face ceva bun .

              Comentariu

              • georgeflorin
                Membru marcant
                • 15.sep.2009
                • 306

                Răspuns la: Răspuns la: Casa mea p+m 160 mp cu 7000 euro

                eheheee , imi pare rau , gresiti , am pus si niste poze

                Comentariu

                • coby
                  Living Legend
                  • 21.feb.2012
                  • 6701

                  Răspuns la: Casa mea p+m 160 mp cu 7000 euro

                  Ehee , sigur e aceeasi casa ?!
                  Si din nimicuri poti face ceva bun .

                  Comentariu

                  • georgeflorin
                    Membru marcant
                    • 15.sep.2009
                    • 306

                    Răspuns la: Casa mea p+m 160 mp cu 7000 euro

                    ma gandeam sa ma duc zilele astea sa fac niste poze sa va mai dau niste imformatii , da , daca ziceti ca e alta , nu cred ca mai are rost sa continui

                    Comentariu

                    • coby
                      Living Legend
                      • 21.feb.2012
                      • 6701

                      Răspuns la: Casa mea p+m 160 mp cu 7000 euro

                      Fata de poza precedenta e diferenta de la cer la pamant , deci 7000 euro ??? Asteptam totusi niste detalii in plus si de ce nu si costurile aferente . Poate modificam si titlul ca nu cred ca e in concordanta
                      Ultima editare de coby; 30.mar.2016, 23:10.
                      Si din nimicuri poti face ceva bun .

                      Comentariu

                      • georgeflorin
                        Membru marcant
                        • 15.sep.2009
                        • 306

                        Răspuns la: Casa mea p+m 160 mp cu 7000 euro

                        uitativa mai atent la gard si la balcon , lemnaria aia a fost 200 ron , sunt rebuturi de la gater , ca are inspiratie si a reusit sa faca asa ceva .......si pe mine ma uimit , sa nu credeti ca gardul a costat cine stie ce , vedeti placile cu ce este placat gardul , .....el le-a turnat.

                        Comentariu

                        • georgeflorin
                          Membru marcant
                          • 15.sep.2009
                          • 306

                          Răspuns la: Casa mea p+m 160 mp cu 7000 euro

                          7000 de euro ....in rosu , hai sa fim realistii , ....
                          PS 70000 k , de unde ....nu am auzit sa fi castigat la loto

                          Comentariu

                          • coby
                            Living Legend
                            • 21.feb.2012
                            • 6701

                            Răspuns la: Casa mea p+m 160 mp cu 7000 euro

                            ....
                            Doamne ajuta , sa aibe noroc de casa si sa fie sanatos .
                            Si din nimicuri poti face ceva bun .

                            Comentariu

                            • zuzu80
                              Incepator
                              • 01.iun.2007
                              • 7

                              Răspuns la: Casa mea p+m 160 mp cu 7000 euro

                              Postat în original de xena
                              Pe mine nevoia de calitate m-a costat:
                              - gresie 250-300 ron/mp (am avut si mai ieftina dar in uscator si centrala)
                              - parchet si trepte din lamele de lemn masiv paltin peste 100 ron/mp (+osb un strat+lac ecologic +manopera perfecta)
                              - incalzire electrica pardoseala in locurile unde este gresie 75 eur/mp
                              - geamuri termopan cu sticla antiefractie
                              - usi din lemn stratificat cu sticla sablata cu model 1200/buc
                              - usi de acces din lemn stratificat acoperite cu meranti 2200 eur
                              - ferestre de mansarda Velux
                              - mobila de bucatarie pe comanda din De cu electrocasnice incorporate 4500 eur
                              - mobila din lemn masiv - nu mai stiu
                              - perdele 15000 ron
                              - stablat intregime din lemn baituit si lacuit (urasc stablatul de plastic) a fost scump pt. ca a fost si suprafata mare
                              - instalatie termica in Cu
                              - baterii de marca buna (Hansgrohe)
                              - instalatie electrica pregatita pentru casa inteligenta
                              - sistem de alarma antiefractie si alarmare de incendiu cu apelator telefonic
                              Ar mai fi unele lucruri dar acum nu-mi vin in minte.
                              Mai am lucruri unde m-am "calicit" si am luat teapa, de ex. dalele din beton care au inceput sa se strice dupa prima iarna cam 200 mp. Noroc ca firma a acceptat sa-mi dea pavele noi in schimbul alora deteriorate. Dar manopera tb sa o fac eu.

                              Ce va recomand eu; faceti de la bun inceput la maximul de calitate pe care vi-l permiteti pentru ca mai apoi sa nu va para rau daca tot platiti rate la banci. E mai confortabil psihic sa stai intr-o casa asa cum ti-ai visat-o si sa platesti ratele decat sa platesti ratele si sa nu fii multumit de felul in care locuiesti.
                              si acuma plangeti dupa "darea in plata", lasati fiecare sa-si faca casa din ce poate si cum poate, nu poate toata lumea sa-si puna perdele de 15000 ron(ceea ce mi se pare o mare prostie), dar na cred ca ati lasat inca pretul pe ele!

                              Comentariu

                              Procesare...