Centrala pe GPL

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Piotr
    Incepator
    • 17.apr.2009
    • 93

    Centrala pe GPL

    Buna seara.

    Imi puteti spune cam cat ar tine o butelie de GPL de 9 litri la o centrala de 24 kW pentru un apartament cu o suprafata de 30 mp (apa calda+caldura pt 3 calorifere)? Caloriferele au dimensiunile in medie de 70/50/5 cm.
    Va multumesc.
  • constantin57
    Membru
    • 11.dec.2005
    • 194

    #2
    Re: Centrala pe GPL

    Postat în original de Piotr
    Buna seara.

    Imi puteti spune cam cat ar tine o butelie de GPL de 9 litri la o centrala de 24 kW pentru un apartament cu o suprafata de 30 mp (apa calda+caldura pt 3 calorifere)? Caloriferele au dimensiunile in medie de 70/50/5 cm.
    Va multumesc.
    Renunta !! Este periculos si nu scump, foarte scump.

    Comentariu

    • Consultant climatizare
      Moderator
      • 17.oct.2007
      • 3639

      #3
      Nu faceti asa ceva este foarte periculos plus ca nici nu va tine mai mult de cateva ore mai exact cam 2-3 ore.

      Comentariu

      • piancada
        Membru
        • 01.feb.2010
        • 199

        #4
        gpl

        prin strainatatese monteaza in curte(gradina un rezervor pentru gpl. Eu am unul de cca 1700l . Folosesc gpl-ul pentru gatit si pentru incalzire Nei ultimii ani se monteaza sub pamant si se vede doar capacul si suapa de umplere. Banuiesc ca au inceput si in Romania.

        Comentariu

        • ics
          Membru Marcant
          • 16.sep.2009
          • 624

          #5
          si care-i consumul in bani pe luna?
          ...nici viitorul nu mai e ce-a fost

          Comentariu

          • piancada
            Membru
            • 01.feb.2010
            • 199

            #6
            Postat în original de ics
            si care-i consumul in bani pe luna?
            cititi raspunsul meu pe

            Comentariu

            • Piotr
              Incepator
              • 17.apr.2009
              • 93

              #7
              Re: gpl

              Postat în original de piancada
              prin strainatatese monteaza in curte(gradina un rezervor pentru gpl. Eu am unul de cca 1700l . Folosesc gpl-ul pentru gatit si pentru incalzire Nei ultimii ani se monteaza sub pamant si se vede doar capacul si suapa de umplere. Banuiesc ca au inceput si in Romania.
              Va multumesc pt raspunsuri. Am renuntat deja la idee. Faza cu rezervoarele mari montate in apropierea casei s-a aplicat si la noi in tara, am vazut cateva case, un fel de cartier care toate aveau asa ceva. Se afla pe undeva intre Marasesti si Adjud parca.
              Sanatate si spor in toate tuturor!

              Comentariu

              Procesare...