Instructiuni utilizare AC Vortex VOR12 H10

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • DYC
    Membru marcant
    • 28.iul.2008
    • 386

    Instructiuni utilizare AC Vortex VOR12 H10

    Problema mea este in felul urmator: nu am nimic din documentatia AC-ului, ca sa lamuresc asta din start.

    Asta-vara a functionat bine, exceptie facand faptul ca dupa opinia mea temperatura la care il reglam trebuia sa fie mai mare decat cea reala; mai exact ca sa fie placut in camera AC-ul in tineam reglat la 27-28 grade, la o temperatura de cam 22 grade (dupa parerea proprie, nu masurata).

    Acum ca a venit racoarea m-am gandit sa-i fac o proba pe functia de incalzire, dar se pare ca nu-i dau de cap.
    Daca pe rece functioneaza pe modul in care imi arata pe telecomanda un
    "hexagon cu stelute in colturi" ( despre care cred ca este un fulg de zapada), pe modul soare nu face nimic, dau temperatura la max ( 31'C) si nu merge nici macar ventilatorul;
    Pe functia de recirculare la 28'C parca nu incalzeste...

    Ce sa-i fac? Ori nu stiu eu sa-l setez pt. caldura, ori este el defect, situatie in care as crede ca problema este de la termometru; un manual de utilizare pt un model asemanator macar mi-ar fi de mare ajutor.

    Multumesc anticipat!
    Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa
    vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.
  • Consultant climatizare
    Moderator
    • 17.oct.2007
    • 3639

    #2
    In mod sigur e ceva defect la el daca asta vara il tineati reglat pe 27-28 de grade si spuneti ca erau 22.

    Comentariu

    • DYC
      Membru marcant
      • 28.iul.2008
      • 386

      #3
      Am spus cu aproximatie 22, cert este ca daca il tineam pe 26 de grade se facea frig in camera...
      Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa
      vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

      Comentariu

      Procesare...