Racord centrala - cos de fum ceramic

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ggeorge
    Incepator
    • 27.mai.2009
    • 16

    Racord centrala - cos de fum ceramic

    Buna ziua,

    Am nevoie sa fac legatura intre centrala termica pe lemne si cosul de fum Ef.e2 (cos ceramic). Am pus un racord flexibil de inox pe care l-au lipit constructorii la cos cu mortar. Problema e ca dupa primul foc s-a faramitat mortarul si a cazut. Cu ce ar trebui sa lipesc corect? (diam gaurii din cos e cam cu 3-4cm mai mare decat racordul de inox).

    Multumesc anticipat.
  • movidium
    Membru
    • 08.mar.2006
    • 268

    #2
    silicon termic(rosu)

    Comentariu

    • movidium
      Membru
      • 08.mar.2006
      • 268

      #3
      silicon termic(rosu)

      Comentariu

      • ggeorge
        Incepator
        • 27.mai.2009
        • 16

        #4
        M-am gandit si eu la silicon, dar gaura e mai mare (cam cu 1-2cm in jur) !

        Comentariu

        • dummy_
          Membru Marcant
          • 16.mai.2009
          • 670

          #5
          Re: Racord centrala - cos de fum ceramic

          Postat în original de ggeorge
          Buna ziua,

          Am nevoie sa fac legatura intre centrala termica pe lemne si cosul de fum Ef.e2 (cos ceramic). Am pus un racord flexibil de inox pe care l-au lipit constructorii la cos cu mortar. Problema e ca dupa primul foc s-a faramitat mortarul si a cazut. Cu ce ar trebui sa lipesc corect? (diam gaurii din cos e cam cu 3-4cm mai mare decat racordul de inox).

          Multumesc anticipat.
          Din cate stiu eu sunt niste aditivi care se baga in ciment pentru a prelua dilatarile termice , se folosesc la sape la incalzirile prin pardoseala , probabil niste ciment aditivat asfet ar rezista mai bine

          Comentariu

          Procesare...