Sistem Paradox SP 4000

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • tolnacs danut
    Incepator
    • 09.dec.2008
    • 17

    Sistem Paradox SP 4000

    Buna seara.

    De curand am achizitionat un sistem antiefractie Paradox SP 4000 cu tastatura K10 LED V si as dori sa-i schimb system master code-ul. Puteti sa ma ajutati in legatura cu aceasta problema?
    neprofesionalismul duce la erori mari
  • tolnacs danut
    Incepator
    • 09.dec.2008
    • 17

    #2
    chiar nimeni nu ma poate ajuta?
    neprofesionalismul duce la erori mari

    Comentariu

    • DanielC
      Membru
      • 13.mar.2008
      • 178

      #3
      Salut!

      Cred ca sunt multi care va pot ajuta....dar deobicei trebuie sa aveti rabdare....Nu este foarte vizitata aceasta sectiune

      Nu sunt foarte bun in Paradox...dar din ce imi aduc aminte ar trebui sa schimbati codul cu urmatoarea sintaxa:

      [ENTER] + [INSTALLER CODE] + [301] + cod nou (din 4 sau din 6 )

      Atentie!!!! sectiunea 301 era la modelele de Spectra mai vechiute.
      La 5000-6000 este sectiunea 401!. La Spectra 4000 cum aveti dvs....nu stiu exact sectiunea!!!!!
      As avea insa o nedumerire!

      In mod normal ar trebui sa aveti manualele de la echipamente.
      Cel putin 2! Unul de utilizare, unul de instalare. In cel de instalare gasiti in tabla de materii sectiunea de coduri /master/installer. Si vi se spune foarte clar succesiunea de operatii ptr schimbarea de coduri.
      Unde anume v-ati blocat?

      Va intreb aceasta pentru ca deobicei sigurul lucru pe care oricine se pricepe sa il faca la o centrala...e sa schimbe codurile ! De programare...nu mai vorbim! :P

      Cu respect!
      ~Cu Respect!

      Comentariu

      • tolnacs danut
        Incepator
        • 09.dec.2008
        • 17

        #4
        mersi mult de ajutor. am rezolvat-o pana la urma cu


        [ENTER] + [INSTALLER CODE] + [399] + cod nou (din 4 sau din 6 )

        dar sistemul nu l-am programat eu ci altcineva si installer code-ul era schimbat de cel care a programat sistemul asa ca pana la urma un telefon la persoana respectiva m-a scos din ceata.
        neprofesionalismul duce la erori mari

        Comentariu

        • andreutzu
          Incepator
          • 10.nov.2009
          • 92

          #5
          Aveti idee la o alarma Paradox Magelan se poate seta sa nu mai scoate suntelde avertizare atunci cand acumulatorii sunt aproape descarcati? Din cauza unor fluctuatii dese pe reteaua electrica si a caderile frecvente acumulatorii nu tin mai mult de 6 luni si desi alarma inca merge la intervale regulate goarna scoate un sunet de avertizare ofarte enervant.

          Comentariu

          • mb666
            Incepator
            • 07.mai.2015
            • 1

            #6
            Răspuns la: Sistem Paradox SP 4000

            Postat în original de DanielC
            Salut!

            Cred ca sunt multi care va pot ajuta....dar deobicei trebuie sa aveti rabdare....Nu este foarte vizitata aceasta sectiune

            Nu sunt foarte bun in Paradox...dar din ce imi aduc aminte ar trebui sa schimbati codul cu urmatoarea sintaxa:

            [ENTER] + [INSTALLER CODE] + [301] + cod nou (din 4 sau din 6 )

            Atentie!!!! sectiunea 301 era la modelele de Spectra mai vechiute.
            La 5000-6000 este sectiunea 401!. La Spectra 4000 cum aveti dvs....nu stiu exact sectiunea!!!!!
            As avea insa o nedumerire!

            In mod normal ar trebui sa aveti manualele de la echipamente.
            Cel putin 2! Unul de utilizare, unul de instalare. In cel de instalare gasiti in tabla de materii sectiunea de coduri /master/installer. Si vi se spune foarte clar succesiunea de operatii ptr schimbarea de coduri.
            Unde anume v-ati blocat?

            Va intreb aceasta pentru ca deobicei sigurul lucru pe care oricine se pricepe sa il faca la o centrala...e sa schimbe codurile ! De programare...nu mai vorbim! :P

            Cu respect!
            Am instalat un sistem de alarma Pardox
            Kit Sistem Alarma Sp Paradox Centrala+Tast+Detector+CM+Sirena+Ac
            Am tot cautat si m-am uitat pe aparatura instalata si pe factura ,dupa ce m-am inregistrat pe site si am citit raspunsurile, dar tot nu am gasit ce fel de Paradox este.
            Problema : nu reusesc sa schim parola ( cod armare) .
            Dupa ce a plecat instalatorul am schimbat codul fara probleme,am plecat la tara si nu am pus codul, nu am armat.
            Am vazut ca au aprut niste lucruri in casa,care lipseau si am inteles ca a fost cineva acolo.
            Am schimbat codul fara probleme,dar intr-o zi am venit cu sotul din oras, a pus codul de dezarmare, nu stiu ce s-a intamplat , a inceput sa sune alarma si el a banuit ca nu a batut corect codul si cred ca a zis si cifrele cu voce tar si ma tem ca a auzit cineva. mai ales ca era de fata o persoana de la IREB chipurile (!!!!) Nu am avut timp sa schimb imediat codul ,am incercat abia dupa o spatamana dar nu mai pot sa schimb. Codul schimbat ultima data functioneaza dar nu pot sa il schimb. Pasii sunt 1. POWER 2. cod actual 3. tastez 01 4 . tastez noul cod 5. repet noul cod 6 Enter.
            Nu stiu de ce nu merge. Nu am folosit 401 sau 300... asa cum descrie o alta persoana in postarile din site dar am reusit sa il schimb. Aucm nu mai reusesc.

            Comentariu

            Procesare...