+ Răspuns la subiect
Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 37

Subiect: Boltari de beton

de nde ai luat masina

te am intrebat pt ca si eu confectionez vibropreseDă click pe imagine pentru versiunea extinsă.

Nume:	23042011038.jpg 
Afișări:	361 
Mărime:	531,7 KB
ID:		61597

Buna claudiunelu. Sincer ati spun dupa multe incercari am ajuns la urmatoarea reteta: 2 lopeti de ciment, 6 lopeti de nisip si 10 lopeti de sort. Se foloseste nisip spalat si sort 3-7mm. Boltarii au iesit destul de bine dupa cum se vede in poza, si s-au intarit destul. Aceasta reteta este buna la vibropresa, daca intentionezi sa folosesti o simpla forma manuala, aceasta reteta nu o sa corespunda.

Citat Postat în original de romynu Vezi post
    te am intrebat pt ca si eu confectionez vibropreseAtașament 61597
    Salut. Presa am confectionat-o eu. A fost o gramada de munca dar dupa ce am facut aproximativ 3500 de boltari pentru mine mi-am amortizat investitia. Oricum nu m-a costat asa mult pentru ca multe componente le aveam deja. Am cumparat doar o jumate de coala de tabla, electrozi, panze flex si alte maruntisuri. Apropo va ocupati cu prefabricate? Cu cat dati o presa?
    Ultima modificare făcută de john1234; 05.01.2012 la 23:59.

Citat Postat în original de john1234 Vezi post
    Salut. Presa am confectionat-o eu. A fost o gramada de munca dar dupa ce am facut aproximativ 3500 de boltari pentru mine mi-am amortizat investitia. Oricum nu m-a costat asa mult pentru ca multe componente le aveam deja. Am cumparat doar o jumate de coala de tabla, electrozi, panze flex si alte maruntisuri. Apropo va ocupati cu prefabricate? Cu cat dati o presa?
    printre altele si cu prefabricate ,pavaje borduri boltari

Citat Postat în original de romynu Vezi post
    printre altele si cu prefabricate ,pavaje borduri boltari
    Santeti cumva de prin mm?

Santeti cumva de prin mm?
    da din mm sunt

apropo john ce ai construit cu 3000 de boltari

Cu boltarii pe care i-am facut am construit o hala. Nu i-am folosit la casa. Pentru casa e mai potrivit altceva, dar ma gandesc ca o hala care o sa se foloseasca ca depozit si poate alt fel de intrebuintarii, boltarii de beton sant o solutie ieftina si buna. In afara de boltari si pavaje faceti cumva si spalieri? Va intreb pentru ca am petrecut o saptamana incercand sa fac niste spalieri, dar nici unul nu am reusit sa fac intreg. Poate reusiti dumneavoastra sa ami spuneti de ce se prind de fundul matritei. Am incercat cam tot ce mi-a trecut prin minte dar degeaba. Ma ganesc ca amestecul nu e bun sau totusi se mai pun ceva aditivi in amestec.
    Ultima modificare făcută de john1234; 08.01.2012 la 13:59.

Cu boltarii pe care i-am facut am construit o hala. Nu i-am folosit la casa. Pentru casa e mai potrivit altceva, dar ma gandesc ca o hala care o sa se foloseasca ca depozit si poate alt fel de intrebuintarii, boltarii de beton sant o solutie ieftina si buna. In afara de boltari si pavaje faceti cumva si spalieri? Va intreb pentru ca am petrecut o saptamana incercand sa fac niste spalieri, dar nici unul nu am reusit sa fac intreg. Poate reusiti dumneavoastra sa ami spuneti de ce se prind de fundul matritei. Am incercat cam tot ce mi-a trecut prin minte dar degeaba. Ma ganesc ca amestecul nu e bun sau totusi se mai pun ceva aditivi in amestec.
    cum ai incercat sa_i faciprin vibropresaresau prin vibrare folosid cofrag din lemn sau tabla

+ Răspuns la subiect

Subiecte similare

1. BOLTARI in constructii
    De ambra0 în forumul Termoizolatii
    Răspunsuri: 18
    Ultimul post: 21.07.2011, 14:11
  2. Vopsire boltari
    De george2008 în forumul Anexe
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 02.04.2010, 16:02
  3. Matrita boltari
    De nickey1234 în forumul Do It Yourself - Bricolaj