Boltari de beton

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • john1234
    Incepator
    • 21.iul.2009
    • 60

    #31
    Masa vibranta si matrita din tabla,

    Comentariu

    • romynu
      Incepator
      • 04.ian.2012
      • 18

      #32
      Postat în original de john1234
      Masa vibranta si matrita din tabla,
      deci lucrezi cu o matrita.ai dat_o cu ceva inainte de a turnaulei ,motorina,decofrol

      Comentariu

      • john1234
        Incepator
        • 21.iul.2009
        • 60

        #33
        Am incercat ulei de motor, motorina, chiar si ulei floarea soarelui, am cumparat decofrol, am incercat amestecul mai uscat mai moale. Acelasi rezultat. Cand intorc matrita invers ca sa decofrez, spalierul ramane in matrita. Dupa ce scutur de cateva ori matrita iese, dar ramane beton prins de fund. Din cate am vazut pe ici pe colo cand intorci matrita cu fundu in sus ar trebui sa se decofreze usor si spalierul sa ramana intreg.

        Comentariu

        • romynu
          Incepator
          • 04.ian.2012
          • 18

          #34
          Postat în original de john1234
          Am incercat ulei de motor, motorina, chiar si ulei floarea soarelui, am cumparat decofrol, am incercat amestecul mai uscat mai moale. Acelasi rezultat. Cand intorc matrita invers ca sa decofrez, spalierul ramane in matrita. Dupa ce scutur de cateva ori matrita iese, dar ramane beton prins de fund. Din cate am vazut pe ici pe colo cand intorci matrita cu fundu in sus ar trebui sa se decofreze usor si spalierul sa ramana intreg.
          eu nu am facut asa ceva , n_am incercat niciodata dar am vazut pe un site dar era matrita din fibra.Eu as incerca totusi cu matrita ta de tabla dar as da cateva gauri cam de 8 mm pe fundul ei ca sa nu se creeze acel vid care nu lasa betonul sa iasa din matrita .apropo cred ca sunteti doi insi care scutura concomitent matrita ca sa iasa betonul din ea si aveti 2 manere la fiecare capat.>incearca si asa

          Comentariu

          • john1234
            Incepator
            • 21.iul.2009
            • 60

            #35
            Daca vreti sa incercati si dumneavoastra eu pot sa aduc matrita nici o problema. cred ca masa vibranta aveti. Poate va iese la dumneavoastra

            Comentariu

            • aurelvoinea
              Incepator
              • 11.mai.2012
              • 2

              #36
              Răspuns la: Boltari de beton

              Cam cat m-ar costa o presa ca aceasta ?

              Comentariu

              • aurelvoinea
                Incepator
                • 11.mai.2012
                • 2

                #37
                Răspuns la: Boltari de beton

                Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	23042011038.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	3,6 KB 
ID:	603929Ca asta

                Comentariu

                Procesare...