Gard electric

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • mihalache jan
    Incepator
    • 07.nov.2007
    • 23

    Gard electric

    sal ,am un catel care sare gardul indiferent de inaltime ,vreau sa pun un gard electric cine ma ajuta cu o schita un model sau un magazin de unde se poate cumpara
  • bogd
    Membru Marcant
    • 16.aug.2009
    • 546

    #2
    gard electric

    Un lant si o zgarda sint mai eficiente,eventual montati cateva rinduri de sirma ghimpata deasupra gardului.
    PERMANENT AM CEVA DE INVATAT.

    Comentariu

    • Consultant electrice
      Moderator
      • 08.nov.2005
      • 3240

      #3
      Este catelul dvs. si fuge din curte sau este dupa strada si va deranjeaza intrand in curte ?

      Primul search pe google: http://www.petshop-almira.ro/gard-electric
      Curentul nu iarta!

      Comentariu

      • mihalache jan
        Incepator
        • 07.nov.2007
        • 23

        #4
        o zgarda nu pot ca am curtea mica .si da este catelul meu si nu merge cu sirma ghimpata,trage cu dinti si o rupe

        Comentariu

        • xena
          Membru Marcant
          • 05.aug.2007
          • 786

          #5
          Incearca cu asa ceva. La mine a dat rezultate super.

          Comentariu

          • Consultant electrice
            Moderator
            • 08.nov.2005
            • 3240

            #6
            Cred ca la solutia asta trebuie sa pandesti cainele cand sare si sa ii aplici corectia actionand butonul ) si sa presupui ca intelege ca nu e bine sa mai sara.

            @xena banuiesc ca la catelul tau nu la tine a dat rezultatele )
            Curentul nu iarta!

            Comentariu

            • xena
              Membru Marcant
              • 05.aug.2007
              • 786

              #7
              Bineinteles ca nu la mine...
              E o minune aceasta zgarda; catelul meu latra(trecut) in fiecare seara de cand se intuneca pana pe la 12-01. Are si un latrat gros deranjant- e mioritic. De 3 zile de cand am zgarda e liniste totala in curtea mea.

              Comentariu

              • nicu78
                Living Legend
                • 25.mar.2010
                • 1196

                #8
                gard electric

                Nu stiu cum functioneaza acea zgarda ,si cit e de efiecenta ,...dar un lucru sigur eu va zic ,...ca bateria sau acumulatorul ,,cred ca am zis corect si cu aceasta panglica cu fir litat in el ,..functioneaza perfect...Eu am aici 80 de cai impartiti in 8 Padokuri ,....si am 8 acumulatori si inconjurat cu acest fir ,...este un curent ,...cum sa va explic eu ,..intermintent ,....adica e un curent prin socuri ,....nu stiu daca ma-m exprimat corect . Stiu ca am pus si eu mina si mo ca-m scuturat oleaca ......
                O problema ar mai fi ,..ca trebuie controlat saptaminal ,pentru a vedea daca mai trece tensiune , si pe mine ma enerveaza chestia asta , ca ma scutura ,.... altfel daca nu controlezi ai sansa sa vezi caiii scapind sau animalele ,..care or fi ele,..mie mi s-a intimplat ,..si sa vezi fuga dupa ei,....

                Comentariu

                • Consultant electrice
                  Moderator
                  • 08.nov.2005
                  • 3240

                  #9
                  Am vazut si eu solutii similare pentru cai. Un creion de control ma intreb daca se aprinde ca sa nu mai fiti nevoit sa testati direct.
                  Curentul nu iarta!

                  Comentariu

                  • mihalache jan
                    Incepator
                    • 07.nov.2007
                    • 23

                    #10
                    ar fi buna zgarda de la xena dar ma tem ca nu sunt obisnuit cu cumparaturile pe net, as dori mai multe detalii te rog

                    Comentariu

                    • xena
                      Membru Marcant
                      • 05.aug.2007
                      • 786

                      #11
                      Ti-ar trebui un card bancar, apoi iti faci un cont PayPal cu acel card. Tot cu acel card te inregistrezi pe Ebay si iti faci cont. De aici lucrurile sunt simple; cauti ce doresti si cumperi sau licitezi. Sunt magazine care vand pe ebay, la astea nu licitezi ci cumperi direct iar persoanele fizice de obicei vand prin licitatii.
                      Mai tb. sa fii atent la costurile de expeditie/transport si daca se expediaza in Romania si mai tb. sa fii atent la ratingul vanzatorului - cu cat e mai mare cu atat riscul sa iei teapa e mai mic.
                      Cam asta e in mare. Daca mai ai intrebari pot sa-ti raspund pe PM.
                      P.S. La mine zgarda a facut minuni - am cel mai cuminte caine.

                      Comentariu

                      • mihalache jan
                        Incepator
                        • 07.nov.2007
                        • 23

                        #12
                        multumesc ptr sfaturisi o sa va tin la ,,curent "cu situatia deocamdata e legata si nu ii place deloc si e foarte suparata

                        Comentariu

                        • xena
                          Membru Marcant
                          • 05.aug.2007
                          • 786

                          #13
                          Si al meu a fost suparat vreo 2-3 zile pt. ca nu intelegea ce se intampla, dar s-a obisnuit.

                          Comentariu

                          Procesare...