Motofierastrau Makita UC3520A

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Adamescu Ion
    Living Legend
    • 21.sep.2008
    • 1105

    Motofierastrau Makita UC3520A

    Mi-am cumparat o asemenea scula pentru uz gospodaresc, la pret promotional. Am testat-o in conditii extreme si s-a comportat super! O recomand si altora.
  • dummy_
    Membru Marcant
    • 16.mai.2009
    • 670

    #2
    Re: Motofierastrau Makita UC3520A

    Postat în original de Adamescu Ion
    Mi-am cumparat o asemenea scula pentru uz gospodaresc, la pret promotional. Am testat-o in conditii extreme si s-a comportat super! O recomand si altora.
    Am si eu modelul mentionat , se conporta deocamdata bine
    ce imi place e fiabilitatea
    ce nu imim place - nu e prea comoda in utilizare ( daca tai mai mult de 1 ora te dor maineile , avand motorul in partea stanga nu e bine echilibrata )
    - sistem anevoios de intindere a lantului
    - uleiul de ungere se termina dupa jumate de ora de utilizare
    -putere destul de mica 1800 w fata de 2000 w modelul superior si se simte
    -sistemul de fixare a lamei nu e prea bine gandit

    Comentariu

    • ics
      Membru Marcant
      • 16.sep.2009
      • 624

      #3
      ce pret a avut? la promotie
      ...nici viitorul nu mai e ce-a fost

      Comentariu

      • Adamescu Ion
        Living Legend
        • 21.sep.2008
        • 1105

        #4
        465 lei.
        Puterea este suficienta, lantul se intinde usor, consumul de ulei este in limitele consumate de Husqvarna, este usoara si nu am sesizat probleme de echilibrare. Am solicitat-o la taiere continua, cit cuprinde lama, la 2m lungime, perpendicular pe fibra, in lemn tare si a taiat comparabil cu o benzinara. Nu am reusit sa o incalzesc dupa o zi de lucru.
        Ma deranjeaza pintenul prea mic, nu am sprijin in anumite pozitii. Se infunda usor spatiul din zona de prindere a lamei.
        Una peste alta merita aproape 10, admitind categoria din care face parte.
        O sa-i fac un pinten dupa preferinta mea si o voi folosi in conditii mai umane ca merita.

        Comentariu

        • autom
          Incepator
          • 08.oct.2009
          • 79

          #5
          makita

          M-am bucurat ce am citit!

          Si eu am cumparat anul trecut o scula semanatoare dar la pretul de aprox 3,5 mil. Era decembrie si cu tot blocajul din capitala, inotand prin zapada, am ajuns sa o cumpar.

          Momentan o tin in cutie caci nu ma indur sa o folosesc. O sa o bag la munca cand ma voi apuca de structura casei ( anul viitor, sper).

          Aici e
          webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:qQPW3BYr3aEJ:https://www.neomax.ro/promotie-Garan...ient=firefox-a

          Sper ca nu fac reclama si nu vreau sa fiu penalizat de moderatori. Daca nu e ok ce am psotat o sa schimb.

          Ps. mi-a placut in mod deosebit viteza lantului: 13,3 m/s , o viteza superiara celor gasit in magazinele de bricolaj.

          Am cautat sa fie cu lama cat mai scurta (30, maxim 35 cm) ca sa fie usor de manuit.

          Sa o folosit sanataos!

          Comentariu

          Procesare...