Suruburi Torx pentru PAL si pentru dibluri

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ucenicul.tanar
    Incepator
    • 25.aug.2009
    • 98

    Suruburi Torx pentru PAL si pentru dibluri

    Stiti cumva vreun magazin on-line serios de unde m-as putea aproviziona cu ceva suruburi Torx pentru utilizare in PAL si in dibluri de plastic? Ma intereseaza diverse grosimi (3mm - 6mm), diverse lungimi (12 mm - 80 mm), cantitate totala de ordinul a 100 buc.

    Am cautat dar nu gasesc in magazinele de profil din zona mea.

    Am avut intamplator cateva si am vazut ca se lucreaza mult mai usor si mai bine decat cu PZ-uri sau cu PH-uri. La cat de fain merg, zau ca nu inteleg de ce nu sunt mai populare...
    It works better if you plug it in.
  • apanoiu
    Membru Marcant
    • 10.mai.2010
    • 643

    #2
    Foarte bine iese cu demontabili Blum de exemplu.
    Pozidriv-urile merg bine. Suruburi torx nu am vazut pt mobila, ci doar imbus.
    Cauta Roxymob, poate te ajuta ei, sunt foarte ok. Pt 100 de suruburi nu prea ti le ambaleaza si distribuie nimeni.
    DIY

    Comentariu

    • DeCasa
      Membru
      • 09.mar.2008
      • 158

      #3
      Am vazut suruburi torx la Praktiker, de unde am si cumparat. Au la cutii de 100-200 buc. Intradevar bitul nu scapa, asa cum se pai intampla la PZ ori PH.

      Comentariu

      • ucenicul.tanar
        Incepator
        • 25.aug.2009
        • 98

        #4
        Am gasit pana la urma la Baumax ceva suruburi cu cap torx, insa oferta este destul de subtirica.

        Am folosit holsuruburi de 3.5 x 16 mm cu cap T10 infiletate in PAL. Concluzia mea este ca nu-i mare scofala, nu merge mult mai repede sau mai bine decat cu PZ2.

        Am folosit holsuruburi 4 x 40 mm cu cap T20 infiletate in dibluri de 6 x 35 mm, in beton, pentru pozat canal de cablu. Diferenta de productivitate si comoditate a fost enorma in favoarea Torx-urilor, in special in situatiile in care de pe scara nu aveam pozitie foarte buna de impins in surubelnita.

        Asadar, concluzia mea proprie si personala este ca T10 este cam fragil. In schimb, T20 este net superior fata de PZ2 ca si comoditate si productivitate.
        It works better if you plug it in.

        Comentariu

        Procesare...