Freza zapada

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Consultant electrice
    Moderator
    • 08.nov.2005
    • 3240

    Freza zapada

    Ati folosit asa ceva? Aveti vreun sfat pentru cineva care doreste achizitionarea unei astfel de freze? Imi trebuie pentru o curte, in principiu as prefera sa ma incadrez in 2000 ron.
    Curentul nu iarta!
  • dummy_
    Membru Marcant
    • 16.mai.2009
    • 670

    #2
    Re: Freza zapada

    Postat în original de Consultant electrice
    Ati folosit asa ceva? Aveti vreun sfat pentru cineva care doreste achizitionarea unei astfel de freze? Imi trebuie pentru o curte, in principiu as prefera sa ma incadrez in 2000 ron.
    Ia o lopata sanatoasa de zapada , juamte de litru de tuica fiarta si iesi mai ieftin si te mentii si in forma

    Comentariu

    • moshu2
      Membru
      • 05.feb.2010
      • 124

      #3
      E posibil sa...nu fie posibil (personal, chiar daca as vrea, nu ma mai tin articulatiile!). Si uneori lipseste si timpul!
      (Plus ca nici alcoolul ala nu e prea bun pentru pateu!!)(Pateu=ficat, pentru ne-cunoscatori!)
      Scuze pentru off-topic!
      Cateva notiuni de fizica ajuta...

      Comentariu

      • Seni
        Living Legend
        • 05.mar.2006
        • 3481

        #4
        Re: Freza zapada

        Postat în original de Consultant electrice
        Ati folosit asa ceva? Aveti vreun sfat pentru cineva care doreste achizitionarea unei astfel de freze? Imi trebuie pentru o curte, in principiu as prefera sa ma incadrez in 2000 ron.
        Acum depinde si cat de mare este curtea, dar nu stiu daca chiar se merita sa achizitionezi o masina pentru propria folosinta.

        Comentariu

        • ivan_turbinca
          Membru marcant
          • 25.feb.2009
          • 494

          #5
          Exista modele pe benzina cred ca va incadrati in buget, modele electrice la 1300 ron la Baumax sau cu acumulatori, in jurul a 300 de euro pe un site in Germania.
          Nu mai stiu adresa exacta, dar cautati pe google.

          MESAJ MODIFICAT DE ADMINISTRATOR

          Comentariu

          • nicu78
            Living Legend
            • 25.mar.2010
            • 1164

            #6
            Re: Freza zapada

            Postat în original de Consultant electrice
            Ati folosit asa ceva? Aveti vreun sfat pentru cineva care doreste achizitionarea unei astfel de freze? Imi trebuie pentru o curte, in principiu as prefera sa ma incadrez in 2000 ron.
            Eu am asa ceva, dar sa stii ca daca nu ai drumul asfaltat cum trebuie, strici cutitele.
            Eu nu il mai folosec de citiva ani, din cauza ca au iesit pietrele si stric cutitele.
            Este un model mai vechi, dar e bun, functioneaza perfect si il dau gratis, daca il vrei.

            Comentariu

            • ivan_turbinca
              Membru marcant
              • 25.feb.2009
              • 494

              #7
              O cumpar eu, cati bani?

              Comentariu

              • nicu78
                Living Legend
                • 25.mar.2010
                • 1164

                #8
                scule si unelte

                Postat în original de ivan_turbinca
                O cumpar eu, cati bani?
                .............

                Scuze pentru intirziiere , mi s-a stricat laptopul,.....
                Masinaria care o am , este pentru macinat ramuri ,adica crengi ,...si seamana foarte mult cu asta de zapada .
                Am si pentru zapada dar e mai noua si o mai tine patronul .
                Stii carei problema ,patronul meu are o magazie cu toate masinariile ,..sint ele vechi , dar sint functionabile ,...el mi-a zis sa le arunc ,....dar stii cum sintem noi Romanii ,..stringem tot ,.ca nu stiii la casa omullui ,..cind avem nevoie ...
                Asa ca la anul poate gasesc pe cineva sa le incarc si sa le aduc acasa ,....
                Oricum trebuia sa vii pina in Italia sa o iei .....

                Comentariu

                Procesare...