Scara din beton

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • helbet
    Incepator
    • 04.mai.2010
    • 43

    Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Scara din beton

    Postat în original de doru_marciuc
    E sponsor, ceea ce nu este un lucru rău, produsele fiind OK. Treaba cu amorsa e valabilă dacă este de profunzime dar funcționează și treaba cu udatul, apa întârziind absorbția lichidului din material. Șapele aderente, încep să fie puțin interesante, de când am descoperit confortul termic.
    Stiu ca Ceresit are produse foarte bune dar, de obicei, ma intereseaza raportul pret-calitate.
    Confortul termic in cazul treptelor..

    Comentariu

    • doru_marciuc
      Living Legend
      Expert amenajari
      • 01.oct.2012
      • 1393

      Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Scara din beton

      Postat în original de helbet
      Stiu ca Ceresit are produse foarte bune dar, de obicei, ma intereseaza raportul pret-calitate.
      Confortul termic in cazul treptelor..
      Ziceam de trend, la modul general. Evident că pe treaptă nu se poate turna o șapă flotantă.
      Despre raportul menționat, ne îmbătăm cu apă rece. Oricum am privi, un produs de bună calitate va fi mai ieftin, decât unul de proastă calitate. Și nu e greșeală în text sau logică. Poate fi vorba doar despre putință sau opusul ei.

      Comentariu

      • helbet
        Incepator
        • 04.mai.2010
        • 43

        Răspuns la: Scara din beton

        Aveti dreptate. Dar, punctual, mie mi s-a recomandat sa egalizez treptele cu Ceresit CD25 care costa 109 lei sacul de 25kg.
        Am folosit insa Duraziv LM77 care costa doar 48 de lei si este armata cu fibre ai recomandata special pentru parchet masiv.
        Asadar, raportul pret-calitate, din punctul meu de vedere care nu am studiat constructii, atarna clar intr-o parte..

        Comentariu

        • doru_marciuc
          Living Legend
          Expert amenajari
          • 01.oct.2012
          • 1393

          Răspuns la: Scara din beton

          Postat în original de helbet
          Aveti dreptate. Dar, punctual, mie mi s-a recomandat sa egalizez treptele cu Ceresit CD25 care costa 109 lei sacul de 25kg.
          Am folosit insa Duraziv LM77 care costa doar 48 de lei si este armata cu fibre ai recomandata special pentru parchet masiv.
          Asadar, raportul pret-calitate, din punctul meu de vedere care nu am studiat constructii, atarna clar intr-o parte..
          Da, cred că recomandarea a fost greșită.

          Comentariu

          Procesare...