Scule Bosch

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Temelye
    Living Legend
    • 23.apr.2014
    • 1395

    Răspuns la: Scule Bosch

    Dummy, ai avut dreptate legat de coroanele dintate de la flexurile mai noi, e prima data cind mi-se rupe un dinte dinte la coroana. Sistemul de fabricatie din pudra metalica isi spune cuvintul, sunt clar mai slabe. Vad ca merge si asa, o sa vad de schimbat.
    Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

    Comentariu

    • dummy_
      Membru Marcant
      • 16.mai.2009
      • 670

      Postat în original de Temelye
      Răspuns la: Scule Bosch

      Dummy, ai avut dreptate legat de coroanele dintate de la flexurile mai noi, e prima data cind mi-se rupe un dinte dinte la coroana. Sistemul de fabricatie din pudra metalica isi spune cuvintul, sunt clar mai slabe. Vad ca merge si asa, o sa vad de schimbat.
      Coroana si cu pinionul de angrenare sunt sau ar trebui sa fie cele mai rezistente piese din polizor , daca s-a rupt un dinte este clar o problema cu structura materialului folosit ... daca era fabricat prin strunjire era foarte putin probabil sa se rupa ... in cel mai rau caz se tocea prematur

      Comentariu

      • emp
        Membru Marcant
        • 29.mai.2009
        • 543

        Ultima achizitie ... Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	bosch-gbm1600re (1).jpg 
Afișări:	273 
Mărime:	322,0 KB 
ID:	672412 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	bosch-gbm1600re (2).jpg 
Afișări:	352 
Mărime:	218,5 KB 
ID:	672413 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	bosch-gbm1600re (3).jpg 
Afișări:	314 
Mărime:	267,8 KB 
ID:	672414 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	bosch-gbm1600re (4).jpg 
Afișări:	319 
Mărime:	265,9 KB 
ID:	672415

        Comentariu

        • felishvet
          Incepator
          • 22.sep.2007
          • 98

          pt acasa cele mai bune scule sunt makita! preturi mici la piese, gasesti usor schitele de service. Am renuntat si eu la bosch in 2008, ultimul produs fiind gbh 4-32 caruia anul trecut i-am inlocuit statorul. fein folosesti cand il ai zilnic la treaba cum ai si tel mobil!

          Comentariu

          • cuculea
            Incepator
            • 30.iun.2019
            • 3

            Sculele Bosh...calitate mediocra spre proasta, la ce preturi au. Bosh nu mai e ce a fost cu multi ani in urma, acum sunt si ei bazati pe consum si nu pe calitate si fiabilitate

            Am laut cu 2 ani in urma, o masina de gaurit cu acumulator, care preciza clar ca este si pentru gaurit in beton, cu percutie . Am gasit o l ao reducere pe Amazon. La prima utlizare, am gat o gaura in beton si dupa am observat ca burghiul avea o miscare excentrica. Am zis ca s a defectat burghiul, l-am schimbat..cel nou...la fel, miscare excentrica, m-am uitat la miscarea mandrinei...miscare excentrica. Astazi o mai folosesc doar pe modul de inusrubat.

            Am avut un trimer electric pentru gazon, extraordinar de prost, nu imi venea sa cred ca este Bosh. Un plastic de 2 lei, aparatoarea din zona firului sarea frecvent (gandire proasta a montarii acesteia), foarte slaba, se impotmolea in gazon destul de mic....toatal nemultumit, la o asa marca.

            Folosit bit uri bosh , dupa o luna de folosire intensa, s-au dus naibii, s-au deformat in asa hal incat a trebuit sa ii arunc si sa iau altii.

            Comentariu

            Procesare...