Casa mea cu 23.000 euro, faza gri

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Mircea_G
    Living Legend
    • 14.ian.2007
    • 12204

    #16
    Postat în original de marccu
    dl Mircea ,
    stiu ca sunteti un critic....
    doar pareri , doar pareri ....
    Fata de alte case , casa dvs , chiar are un Dumnezeu ! arata a casa , este ok . Doar acel acoperis nu-l vad util si cred ca este pacat sa nu rezolvati ceva , acum cit se mai poate . In tot cazul , la finisaj cind va dispare diferenta de culoare data acum de beton si caramida , se va vedea si mai ciudat .
    Numai de curiozitate cautati pe net imagini cu " front door canopy "
    Instalatii verificari-revizii gaze

    Comentariu

    • ics
      Membru Marcant
      • 16.sep.2009
      • 635

      #17
      Postat în original de marccu
      Postat în original de ics
      o mai tencuiesti pe afara inainte de a o termoizola?
      da, asa as vrea ...sa-i dau un strop ...asa am inteles ca este mai bine
      alti bani...
      unii zic ca nu mai e nevoie daca ai planeitate pe ziduri si rosturi mici intre caramizi
      ...nici viitorul nu mai e ce-a fost

      Comentariu

      • marccu
        Membru
        • 19.oct.2010
        • 130

        #18
        Postat în original de ics
        Postat în original de marccu
        Postat în original de ics
        o mai tencuiesti pe afara inainte de a o termoizola?
        da, asa as vrea ...sa-i dau un strop ...asa am inteles ca este mai bine
        alti bani...
        unii zic ca nu mai e nevoie daca ai planeitate pe ziduri si rosturi mici intre caramizi
        da asa e ..
        planeitate cred ca este ..rosturile .. cred ca sunt de aprox.1-2 cm

        nu stiu ce sa fac ...poate pana la toamna cand vreu eu sa tencuiesc ...mai aflu ce si cum ..
        Postat în original de Mircea G
        Postat în original de marccu
        dl Mircea ,
        stiu ca sunteti un critic....
        doar pareri , doar pareri ....
        Fata de alte case , casa dvs , chiar are un Dumnezeu ! arata a casa , este ok . Doar acel acoperis nu-l vad util si cred ca este pacat sa nu rezolvati ceva , acum cit se mai poate . In tot cazul , la finisaj cind va dispare diferenta de culoare data acum de beton si caramida , se va vedea si mai ciudat .
        Numai de curiozitate cautati pe net imagini cu " front door canopy "
        multumesc de aprecieri si de sugestii ..

        m-am uitat ..si nu stiu ce sa zic , nu am vz nimic sa mi se potriveasca ( toate erau deasupra usii) oricum sa stiti ca am montat si lampa de iluminat afara ( felinarul acela din poza ) si parca nu se mai vede asa ..de sus ....o sa pun o poza ..

        Comentariu

        • nicu78
          Living Legend
          • 25.mar.2010
          • 1196

          #19
          casa mea

          Parerea mea ca e bine sa-i dea un strop , chiar daca are planeitate , in felul asta ai o izolatie mai buna ,...intradevar mai dai un ban dar sa stii ca face .
          Casa arata foarte bine ,chiar imi place ,fata de ce am vazut pe forum ....e bine ca ai neamuri care te ajuta , esti norocos,....eu nu am avut norocul asta,...
          Oricum spor la treaba si de abia astept sa o vad la gata cum arata ...

          Comentariu

          • marccu
            Membru
            • 19.oct.2010
            • 130

            #20
            Re: casa mea

            [quote="nicu78"]Parerea mea ca e bine sa-i dea un strop , chiar daca are planeitate , in felul asta ai o izolatie mai buna ,...intradevar mai dai un ban dar sa stii ca face .
            da asa e ...mai ales cand o faci pt tine si familie ...eu nu am facut rabat de la calitate si siguranta ..bine , in limitele bugetului ..

            merci de urare ...si tie mult spor ..


            poate ne arati si tu ceva poze cu casa ta...

            Comentariu

            • nicu78
              Living Legend
              • 25.mar.2010
              • 1196

              #21
              casa mea

              Eeeeee,as arata cu cea mai mare placere ,de un an si ceva ma chinui si nu vrea sa intre ,...pozele,..si baietul meu o venit la mine si nu o reusit o zis ca am netul slab...sau e prea mare distanta ,...dar cind vin acasa in vara am sa le pun de acasa ,....sper sa reusesc

              Comentariu

              • marccu
                Membru
                • 19.oct.2010
                • 130

                #22
                Re: casa mea

                Postat în original de nicu78
                Casa arata foarte bine ,chiar imi place ,fata de ce am vazut pe forum ....e bine ca ai neamuri care te ajuta , esti norocos,....eu nu am avut norocul asta,...
                Oricum spor la treaba si de abia astept sa o vad la gata cum arata ...
                eiii ....sti cum e cu nemurile ...unii sar ..sa te ajute , alti se oftica ...deh asa e ( verii astia ai lu` nevasta-mea ...nu i-am mai vz de acum 15 ani ,,si au sarit...dar ai mei ..care sunt acolo. .n-au pus mana pe o caramida ..)
                intr-un fel ..poate ca ai dreptate , ca am avut noroc nici noi nu ne asteptam sa ajungem aici ..la faza asta.. ..dar trebuie sa si te zbati si sa alergi ...in stg \n-dreapta ...sa alegi varianta si oferta cea mai buna ..

                Comentariu

                • ombun
                  Membru Marcant
                  • 12.feb.2007
                  • 568

                  #23
                  imi place si mie....s- stapaniti sanatosi...
                  vreau sa fac o casa !

                  Comentariu

                  • marccu
                    Membru
                    • 19.oct.2010
                    • 130

                    #24
                    Postat în original de ombun
                    imi place si mie....s- stapaniti sanatosi...
                    Merci !

                    ...si anul acesta se anunta a fi ffgreu pt mine si ai mei ...mai avem ff multe de facut .. acum incerc sa fac cate ceva prin interior ...inaite de anul nou am comandat piatra naturala pt a placa un perete in living si soclu semineu- lui ...12 mp \ ~1200 ron

                    Comentariu

                    • ics
                      Membru Marcant
                      • 16.sep.2009
                      • 635

                      #25
                      pe mine m-a costat tot la gri cam 30,000 euri

                      de unde ai comandat piatra?
                      ...nici viitorul nu mai e ce-a fost

                      Comentariu

                      • marccu
                        Membru
                        • 19.oct.2010
                        • 130

                        #26
                        Postat în original de ics
                        pe mine m-a costat tot la gri cam 30,000 euri

                        de unde ai comandat piatra?
                        in Valea Cascadelor ...\Buc .. este o firma din CJ ..nu-i stiu numele acum
                        piatra este Scapitat ...cred
                        asa cum ziceam ...in primavara am ff mult de lucru , casa bunicilor trebuie sa o demolez..dupa ce reusesc sa fac actele de demolare..

                        Click image for larger version  Name:	casapicture_176_325.jpg Views:	697 Size:	252.3 KO ID:	588447 Click image for larger version  Name:	casa_lu_tataiepicture_055_123.jpg Views:	691 Size:	241.8 KO ID:	588448 Click image for larger version  Name:	casa_lu_tataiepicture_054_181.jpg Views:	660 Size:	293.5 KO ID:	588449 Click image for larger version  Name:	picture_121_183.jpg Views:	652 Size:	315.8 KO ID:	588450 Click image for larger version  Name:	picture_120_609.jpg Views:	619 Size:	359.2 KO ID:	588451 Click image for larger version  Name:	picture_052_212.jpg Views:	609 Size:	284.3 KO ID:	588452 Click image for larger version  Name:	picture_053_633.jpg Views:	598 Size:	271.8 KO ID:	588453 Click image for larger version  Name:	picture_058_980.jpg Views:	648 Size:	191.0 KO ID:	588454 Click image for larger version  Name:	picture_059_832.jpg Views:	635 Size:	196.6 KO ID:	588455 Click image for larger version  Name:	picture_060_263.jpg Views:	636 Size:	252.0 KO ID:	588456 Click image for larger version  Name:	picture_061_351.jpg Views:	616 Size:	255.8 KO ID:	588457 Click image for larger version  Name:	turnat_placapicture_044_148.jpg Views:	637 Size:	337.3 KO ID:	588458 Click image for larger version  Name:	turnat_placapicture_064_391.jpg Views:	651 Size:	238.9 KO ID:	588459 Click image for larger version  Name:	picture_063_205.jpg Views:	679 Size:	139.0 KO ID:	588460 Click image for larger version  Name:	turnare_placapicture_065_460.jpg Views:	648 Size:	48.2 KO ID:	588461

                        ... a venit vremea sa torn si placa ... s-a turnat odata totul ...stalpii ;scara ; placa ....o gramada de cherestea..

                        dupa cum se poate vedea din poze ...am avut si ghinion ...sa zic asa ...mai aveam , cred , vreo 5\7 mc de beton de turnat ...si a inceput sa loua ...marunt ...si a plouat nene pana a2 a zi ...noroc ca a avut un unchi ...o rola de folie din aia ... dublu lat de se pune la solar , si am acoperit placa ..ca altfel o inbulinam rau...

                        Comentariu

                        • s.m.ovidiu
                          Membru Marcant
                          • 12.feb.2007
                          • 460

                          #27
                          Ar fi ceva comentarii pe seama fotografiilor dar avand in vedere ca este tardiv ramane un singur lucru.
                          Sa o stapaniti sanatos !
                          Nu lua viata prea in serios in speranta ca o vei face sa stea mai mult cu tine
                          Te vei trezi ca in afara de riduri nu ai nici un avantaj

                          Comentariu

                          • vigeak
                            Membru Marcant
                            • 22.oct.2007
                            • 405

                            #28
                            asa zic si eu: sa stapaniti sanatosi!
                            acum... sunteti Giurgiuvean!

                            o mica observatie! daca ,,tataie,, traieste, nu-i darma casa!
                            nimic nu-i este imposibil celui ce nu are nimic de facut!

                            Comentariu

                            • marccu
                              Membru
                              • 19.oct.2010
                              • 130

                              #29
                              Postat în original de s.m.ovidiu
                              Ar fi ceva comentarii pe seama fotografiilor dar avand in vedere ca este tardiv ramane un singur lucru.
                              Sa o stapaniti sanatos !
                              Multumesc frumos !

                              Postat în original de vigeak
                              asa zic si eu: sa stapaniti sanatosi!
                              acum... sunteti Giurgiuvean!
                              o mica observatie! daca ,,tataie,, traieste, nu-i darma casa!
                              merci !
                              da ..asa s-ar zice ...inca nu am facut receptia casei...poate acum in primavara

                              din pacate , bunicii nu mai sunt de multi ani ...si casa batraneasca se afla intro stare avansata de degradare..ne mai fiind locuita

                              Postat în original de s.m.ovidiu
                              Ar fi ceva comentarii pe seama fotografiilor dar avand in vedere ca este tardiv !
                              Sincer nu m-ar deranja sa aflu ceva pareri de la niste cunoscatori...mai ales ca asa cum am mai spus-o eu sunt total pe dinafara cu ale constructiei ...am mers pe mana proiectantului si mai ales pe mana echipei...

                              Comentariu

                              • Freak
                                Incepator
                                • 14.ian.2011
                                • 8

                                #30
                                o rugaminte

                                Daca sunteti amabil si nu gresesc ...puteti va rog sa imi spuneti ce dimensiuni are casa(ca din imaginile postate de dvs nu se vede...e neclara imaginea cu parterul unde aveti trecute si dimensiunile).multumes si spor la treaba

                                Comentariu

                                Procesare...