Burghiu Hawera

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • komy
    Membru Marcant
    • 22.iul.2008
    • 442

    Burghiu Hawera

    Ati folosit burghie marca HAWERA pana acum? Ce parere aveti despre burghiele produse de aceasta firma?
    Imi place lumina!
  • Habib
    Membru
    • 23.mai.2007
    • 195

    #2
    sunt in acelasi grup cu bosch,am cumparat unul de 6,am dat cateva gauri dar nu se comparca cu bosch komy

    Comentariu

    • komy
      Membru Marcant
      • 22.iul.2008
      • 442

      #3
      Intre timp, dintr-unu' n altu' am mai gasit niste informatii cu privire la firma HAWERA. In Europa de vest e mai cunoscuta marca Hawera decat Bosch. Hawera facea burghie inaintea lui Bosch, si Bosch a cumparat fabrica Hawera. In prezent in acea fabrica se fac burghie atat marca Bosch, cat si Hawera. Diferenta EU inca nu o stiu. Ce pot sa spun ca un burghiu SDS Plus de 20 x 950 fabricat de Hawera e 50 euro si de Bosch e 53 euro.
      Eu mi-am luat de Hawera(asta mi-au adus aia de la magazin), si nu prea pare sa aiba diferente fata de Bosch. Acum in expolatare o sa vedem.
      Imi place lumina!

      Comentariu

      • dummy_
        Membru Marcant
        • 16.mai.2009
        • 670

        #4
        Re: Burghiu Hawera

        Postat în original de komy
        Ati folosit burghie marca HAWERA pana acum? Ce parere aveti despre burghiele produse de aceasta firma?
        Am un spit cu caneluri hexagon de 28 mm pentru un demolator greu fabricat de Hawera , pana acuma se comporta bine

        Comentariu

        • R. Johann
          Incepator
          • 14.feb.2011
          • 3

          #5
          Burghiu

          Azi am incercat nou achizitionatele burghie marca Heller sds plus Trijet si sds max Y-CutterErgo cu sculele mele Makita 2470 , Hilti TE 60 ATC si Aeg KH 5 E .Strapung foarte usor betonul sunt de top ca si celelalte pe care le am Bosch x5l,Makita nemesis,Hilti TE-TX si Bosch sds max Quadro X.
          Trijet face orificii rotunde se centreaza usor la fel si Y-CutterErgo pentru vibratii mai mici folosesc Hilti , este o parere personala.Heller sunt achizitionate din Deutschland .
          Pentru armatura folosesc cand pot armierungsbohrer Bosch si Heller.
          Imi place sa spun langsam, aber sicher se face calitate va multumesc si va doresc spor la munca.

          Comentariu

          Procesare...