Miros de mucegai in tuica

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • matei al
    Incepator
    • 03.mar.2011
    • 1

    Miros de mucegai in tuica

    am si eu o problema!! am facut niste tuica de prune la cazan de cupru si are un gust de mucegai,stiti cum sa ii iau gustu asta urat,ce sa pun in ea??? ma poate ajuta cineva?
  • Cezar Miu
    Membru
    • 20.sep.2006
    • 116

    #2
    Gustul l-a avut la iesirea pe teava, sau l-a capatat din vreun butoi?
    Vreau sa stiu !

    Comentariu

    • ovidiu1973
      Membru
      • 09.apr.2010
      • 135

      #3
      Re: miros de mucegai in tuica

      Postat în original de matei al
      am si eu o problema!! am facut niste tuica de prune la cazan de cupru si are un gust de mucegai,stiti cum sa ii iau gustu asta urat,ce sa pun in ea??? ma poate ajuta cineva?
      Chiar este interesanta problema, pe un forum de constructii, la topicul de "Igrasie, Mucegai si Condens" cineva are o problema cu tuica

      Fiind un forum de constructii ti-as recomanda sa pui in tuica solutie anti-mucegai (se gaseste la magazinele de materiale de constructii)

      Comentariu

      • hot
        Membru
        • 12.nov.2010
        • 196

        #4
        Daca dupa ce iei 2,3 pahare tot mai simti gustul ala de mucegai poti arunca toata tuica,nu mai ai ce i face,dar cel mai sigur dupa cateva pahare va disparea gustul ala de mucegai .
        merg ca melcul cu casa dupa mine

        Comentariu

        • tanasie
          Living Legend
          • 15.oct.2008
          • 2501

          #5
          Re: Miros de mucegai in tuica

          Postat în original de matei al
          am si eu o problema!! am facut niste tuica de prune la cazan de cupru si are un gust de mucegai,stiti cum sa ii iau gustu asta urat,ce sa pun in ea??? ma poate ajuta cineva?
          Ai distilat-o de doua ori ?
          Cu respect.

          Comentariu

          Procesare...