TIGLE BRAMAC SAU DE CARE?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • LucianDr.
    Membru Marcant
    • 06.feb.2006
    • 925

    #31
    Cu gramatica nu stau prea bine intradevar. In schimb la mate, fizica si in special in programare sunt intradevar f. bun.
    Vrei dovezi ale bunurilor mele? Nu ma exprim bine la gramatica asa o fi, dar sinceri sa fim toti tragem catre acelasi scop, la bani. Nu am timp si nu am avut timp sa citesc o carte din liceu, caci tot cu afaceri si de alte chestii m-am ocupat. Si sincer si casa pe care o construiesc o s-o construiesc ieftin in ceea ce priveste manopera caci la materiale nu ma trag. Ma ocup mult de detalii si de accea ma documentez de pe net si din carti de specialitate ca sa stiu daca mesterii si maistrii pe care i-am angajat fac lucru bun. Asa ca Razvane uitate si la Becali si ala nu prea stie gramatica dar mai "hot" la bani nu e altul ca el. Macar eu am absolvit o facultate foarte grea UPT Timisoara, Fac. de Automatizari si Calculatoare, la fara plata. Oricum si cu plata trebuie sa fi "best" sa faci aceasta facultate si cred ca e una dintre singurele din romania unde nu poti sa iti cumperi un examen, doar la unii profesori unde in 2 zile le invatai materia si nu se merita sa le cumperi. In rest cu laudatul niciodata nu am zis ca imi fac vila, ci casa. Ii mai aud pe unii cu o casuta de 130 mp careia ii zic vila. Intr-adevar cateodata ma enervez si sunt sarcastic dar asta sunt eu. Bafta multa. Eu nu dusmanesc pe nimeni dar am foarte multi dusmani si foarte multi invidiosi din cei cunoscuti. Si ca sa ma laud un pic la primul meu apartament am castigat peste 10000 euro intr-un an de zile. Intr-adevar s-a meritat sa fiu tot cu casa in spinare dar sincer nu mi-a fost usor. Am muncit fratilor la viata mea mult nu ca alti Ingineri care nici nu stiu sa tina un canceu in mana sau un boloboc. Sunt bun si la pus faianta si gresie si acum la casa ma duc si muncesc in rand cu oamenii(cand am timp), ma dau jos din Mercedes si nu imi este rusine. Astfel m-am apropiat f. mult de muncitori. Ce ma intereseaza cel mai mult in viata este sa am liniste in familie si sa dorm linistit de toate problemele ce apar. Sincer va zic inginerul din Canada(British Columbia- Vancouver) cand vine de la servici se apuca si imi mai modifica cate ceva la casa dupa care o vinde si tot asa si in cativa ani are 2 case si cu ratele achitate. Poate se stea acasa dupa aceea linistit si sa traiasca din chirie. Romanu nostru indiferend de castig se baga in rate si se plange (asa stim noi) si cand vine de la servici telenovele si fotbal sau terase si discoteci si se trezeste la 45-50 de ani ca nu prea are ce sa le ofere copiilor sau mai rau, ca nu are cu ce sa ii tina la scoli; si cu ideeile acelea invechite "Ce tata mi-a dat ceva?" Tocmai de aceea trebuie sa muncim si sa le oferim copiilor nostri un trai mai bun si concedii de vis.
    Bafta
    I'm working for a better live!

    Comentariu

    • TDJ
      Living Legend
      • 10.apr.2006
      • 2348

      #32
      LucianDr. acest gen de raspunsuri este mai bine sa le trimiteti prin intermediul mesajelor private.

      Comentariu

      • LucianDr.
        Membru Marcant
        • 06.feb.2006
        • 925

        #33
        Steve Irwin a murit!

        Stiu ca nu aici este topicul potrivit dar de azi dimineata de cand am citit ce s-a intamplat sunt un pic debusolat. Iubesc natura si imi placeau emisiunile lui. Pacat ca a plecat atat de repede.
        Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.
        I'm working for a better live!

        Comentariu

        • TDJ
          Living Legend
          • 10.apr.2006
          • 2348

          #34
          Intradevar, multora le va lipsi Steve Irwin.

          Comentariu

          • VYS
            Living Legend
            • 19.aug.2005
            • 12977

            #35
            Meeeeeeeee!

            Asa ca Razvane uitate si la Becali si ala nu prea stie gramatica dar mai "hot" la bani nu e altul ca el.
            Numai aici nu se vorbea de persoana mai sus mentionata ?!?

            Sper sa nu il aveti ca model pe respectivul?
            VYS Blog DIY

            Comentariu

            • LucianDr.
              Membru Marcant
              • 06.feb.2006
              • 925

              #36
              Stati linistit domnule Stanculescu caci nu il am ca fan pe domnul respectiv. Adevarul este ca omul cu pricina are multe carente dar la facut bani se pricepe din minune sau o fi mancat "cozonac cu rahat" in tinerete.
              I'm working for a better live!

              Comentariu

              • LucianDr.
                Membru Marcant
                • 06.feb.2006
                • 925

                #37
                Pana la urma mi-am cumparat Bramac Romana culoarea antic. Arata super frumos si probabil si mai frumos cand va fi pe casa. Bafta si voua
                I'm working for a better live!

                Comentariu

                • Emil Constantinescu
                  Incepator
                  • 30.ian.2006
                  • 8

                  #38
                  Luciane... oare cum sa iti povestesc ce s-a intamplat ca sa ma intelegi mai bine :P

                  uite asa:
                  Postul tau l-am citit colegilor in birou si 8 oameni am ras copios de tine cam 2 ore .
                  Intelegi ce distractiv esti?

                  Comentariu

                  • LucianDr.
                    Membru Marcant
                    • 06.feb.2006
                    • 925

                    #39
                    Cred ca trebuia sa ma fac circar, nu inginer
                    I'm working for a better live!

                    Comentariu

                    • acoperisuri
                      Incepator
                      • 17.mar.2006
                      • 33

                      #40
                      Buna
                      Montez invelitori de aproximativ 8 ani.
                      Tiglele se aleg in primul si in primul rind dupa bugetul persoanei respective.
                      Nu exista diferente de pret decit la cele de proasta calitate.
                      Faptul ca ,va copieez... a-ti spus (am vazut pe ochii mei ca la unele tipuri de tigle din tabla )unde era bucata aceia de tabla?
                      Majoritatea furnizorilor de materiale de invelitori va ofera si caracteristici in privinta materialului ales.Cascati bine ochii la produsele pe care le veti cumpara,nu ce au cumparat altii.
                      >>Al cincelea zid.. trebuie facut cu mare mare grija...
                      Sisteme complete de invelitori

                      Comentariu

                      • georgeg
                        Incepator
                        • 14.oct.2006
                        • 50

                        #41
                        Buna,
                        Nu veau sa deschid un nou topic dar am o intrebare legata de tigle si anume: ce parere aveti de tiglele Elpreco(garantie 50ani). Am fost in depozit si mi-au fost recomandate de cineva care lucra acolo spunindu-mi ca sint calitativ la fel de buna cu cele Bramac dar pretul e ceva mai jos cu circa 25%. Cineva care are experienta in asa ceva cred ca mi-ar putea oferi un raspuns. Este sau nu adevarat?
                        Va multumesc
                        gg

                        Comentariu

                        • acoperisuri
                          Incepator
                          • 17.mar.2006
                          • 33

                          #42
                          Bramac vs Elpreco

                          Buna seara
                          Nu stiu daca sa fac sau nu comparatie intre cele 2 produse,dar asa cum v-am spus mai sus,totul depinde si de portofelul persoanei in cauza.referitor la Elpreco,produsele sau schimbat in ultima perioada.Ramane sa vedem cit de mult calitativ si pret ?!?
                          Sisteme complete de invelitori

                          Comentariu

                          • acoperisuri
                            Incepator
                            • 17.mar.2006
                            • 33

                            #43
                            In atentia dlui georgeg

                            Revin ptr un sfat:
                            Daca tot a-ti fost la un depozit de materiale de constructii,mai treceti o data si cereti si un prospect detaliat despre produse.
                            Majoritatea furnizorilor de materiale ptr invelitori au obligatia de a va prezenta cel putin o brosura despre materialele de care sunteti interesat.Inca o data ma repet,deschideti ochii inainte de a cumpara ceva
                            In rest , bafta si toate cele bune
                            Sisteme complete de invelitori

                            Comentariu

                            • LucianDr.
                              Membru Marcant
                              • 06.feb.2006
                              • 925

                              #44
                              Domnule Georgeg chestia cu 50 de ani garantie e barba. Bramac cu un renume de 35 de ani da 30 de ani cu certificat de garantie. Dar ca durata de viata 100 de ani. Iti spun ca daca tiglele nu se sparg in 30 de ani in urmatorii 30 e si mai greu de spart. Asa se usca betonul ~100 de ani. Eu am prins reducere la tigla Bramac 20% la tigla 1/1 si pretul era foarte apropiat ca si cel de la Elpreco. Nu am vrut sa ma risc cumparand Elpreco si dupa cativa ani sa isi schimbe culoarea pe casa. Experienta celor de la Bramac cred ca e alta. Eu am cumparat Romana (produsa in Ungaria) asa ca nici macar nu am dubii despre productia ei(fabrica de prin anii 80). Ceea ce am mai auzit despre elpreco este ca sunt cei mai buni dintre fabricantii din romania. Am auzit la depozite ca au venit persoane inapoi ca dupa 1 an li s-a desfoliat stratul de culoare de pe ea la anumite tipuri de tigle. Asa ca bramac ori elpreco ar fi o afacere buna. Un lucru curios o tigla a cazut pe beton de la 1 metru si s-a crapat, iar alta de la 9-10 metri pe pamant tare si nu a patit nimic. Oricum atentie cu tiglele de beton cand se monteaza caci ele se tin doar 7 zile in depozit si inca sunt crude.
                              I'm working for a better live!

                              Comentariu

                              • LucianDr.
                                Membru Marcant
                                • 06.feb.2006
                                • 925

                                #45
                                Tiglele Bramac se coloreaza in masa deci atentie la Natura (si in pliant iti scrie ca se pot decolora) asa ca daca doresti Bramac nu te du pe cea mai ieftina(Natura). Mi-au placut cele de la Elpreco lacuite dar mi-a fost frica sa cumpar.
                                I'm working for a better live!

                                Comentariu

                                Procesare...