Invertor sudura

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ioan2
    Incepator
    • 11.mar.2011
    • 12

    Invertor sudura

    Va rog sa imi recomandati un invertor sudura pe electrozi.
    Disponibil: ~900 lei.
    Folosinta: reparatii, constructii metalice, mic meserias.
    Totodata mi/ar fi util sa il pot achizitiona de la un comerciant care asigura garantia real (eventual 2 ani), de exemplu am mai avut un invertor de la Baumax care s/a defectat, mi s/au returnat banii deoarece verdictul serviceului a fost ca nu se poate repara.
    Invertorul vechi functiona 100A-35%; 75A-60%; 60A-100%.
    Acum ma gandesc sa am aceste caracteristici tehnice ceva mai sus, era cam putin.
    Eventual daca imi recomandati si alte aspecte pe care sa le am in vedere la achizitie.
    Va multumesc!

    PS: In Bucuresti
  • dummy_
    Membru Marcant
    • 16.mai.2009
    • 670

    #2
    Re: Invertor sudura

    Postat în original de ioan2
    Va rog sa imi recomandati un invertor sudura pe electrozi.
    Disponibil: ~900 lei.
    Folosinta: reparatii, constructii metalice, mic meserias.
    Totodata mi/ar fi util sa il pot achizitiona de la un comerciant care asigura garantia real (eventual 2 ani), de exemplu am mai avut un invertor de la Baumax care s/a defectat, mi s/au returnat banii deoarece verdictul serviceului a fost ca nu se poate repara.
    Invertorul vechi functiona 100A-35%; 75A-60%; 60A-100%.
    Acum ma gandesc sa am aceste caracteristici tehnice ceva mai sus, era cam putin.
    Eventual daca imi recomandati si alte aspecte pe care sa le am in vedere la achizitie.
    Va multumesc!

    PS: In Bucuresti
    Uite ceva in genul , eu am varianta mai mare pana la 200 A si nu am avut probleme cu el , cauta pe net si pote gasesti un pret si mai bun
    http:// sudura-generatoare.ro/aparate-de-sudura/mma-ro/tip-invertor-ro/aparat-de-sudura-telwin-tip-invertor-force-165masca-cristale.html

    Comentariu

    • Adamescu Ion
      Living Legend
      • 21.sep.2008
      • 1105

      #3
      Este o recomandare buna. Al meu, cel mare, este de 185A si lucrez fara oprire cu electrozi de 3,25.

      Comentariu

      Procesare...