Caut model de gresie

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • hermes
    Incepator
    • 01.mai.2011
    • 0

    Caut model de gresie

    Salut,

    Caut pentru completare placi de gresie cu modelul din poza atasata (30x30 cm).

    Initial vroiam sa o inlocuiesc pe toata, dar din motive de timp am sa aman aceasta operatiune, deci trebuie sa completez niste goluri. Mai am nevoie de cel mult 1-2 mp, numai ca nu mai gasesc modelul asta pe la magazine; am inteles ca e destul de vechi.

    Daca aveti prin casa in plus sau ati vazut pe la vreun magazin de cumparat, va multumesc de pe acum!
    Fișiere Atașate
  • Seni
    Living Legend
    • 05.mar.2006
    • 3481

    #2
    este un model de prin 94-95...., nu cred ca vei gasi undeva..
    poti face o combinatie cu o gresie care o gasesti acum si se asorteaza!

    Comentariu

    • hermes
      Incepator
      • 01.mai.2011
      • 0

      #3
      Intr-adevar, stiu ca este un model foarte vechi. Aveau pe Valea Cascadelor la un magazin acum cateva luni, dar intre timp le-au vandut.

      Totusi, poate mai are cineva prin casa o mica rezerva de care nu are nevoie...

      Comentariu

      • coretweaker
        Membru Marcant
        • 16.iul.2010
        • 887

        #4
        Daca din intamplare mai ai macar o parte din ambalajul de la gresie atunci poti afla producatorul si modelul. Daca pe ambalaj nu este trecut "site-ul" producatorului atunci cauta-l cu google si scrie-i producatorul atasand si poza. Ei iti pot spune daca se mai fabrica modelul respectiv si daca acesta se importa in Romania. Tot producatorul iti poate da si numerele de telefon din Romania ale importatorilor.
        Pare mai complicat, dar daca nu reusesti sa gasesti niciunde (pe stoc) gresia pe care o cauti, atunci aceasta este ultima varianta.

        Comentariu

        • hermes
          Incepator
          • 01.mai.2011
          • 0

          #5
          Multumesc pentru sfaturi.

          Am aflat deja cum se chema de la magazinul unde o vazusem initial.

          Modelul era comercializat fie de Cesarom (Vigorosa givada.ro/galerie/?level=picture&id=31) fie importat (Cararra Black tilehq.co.uk/products/Carrara-Black-Floor-Tile.htm).

          Din pacate cei de la Cesarom nu mai au (de fapt au un alt model succesor de Vigorosa) si nici prin depozite. Poate la vreun distribuitor sa mai fi ramas prin depozit.

          Incerc pe cat posibil sa evit "imbinari". Poate totusi o sa gasesc la cineva care mai are in plus cateva placi

          Comentariu

          Procesare...