Teapa in constructii

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Pandichi
    Incepator
    • 19.mai.2011
    • 1

    Teapa in constructii

    Din pacate si noi ne numaram printre cei ce au luat teapa cu firma de constructii. Eu fiind mai mult plecat am zis ca o firma de constructii e excat ce-mi trebuie. Poate sunt si firme serioase insa SC AXCON BEST PROIECT SRL din Targoviste in frunte cu seful CATALIN SOARE sunt niste smenari care s-au vazut cu avansul luat si au fugit pur si simplu de la lucrare. Aveti grija pe cine luati si feriti-va de astia din Targoviste.
  • nicu78
    Living Legend
    • 25.mar.2010
    • 1191

    #2
    constructii

    Pai, astia au site mare , cu peste 100 de case ,..si eu ii stiu, si acum ma uit la site lor si vad ce preturi mici au , eram tentat sa fac cu acum 2 ani,..dar era problema de transport si erau prea departe. Pai, ce sa zic , mie nu imi vine a crede, eu credeam ca sint oameni seriosi , oricum e trist taree.
    In cazul asta , dai in judecata ..

    Comentariu

    • PowerMC
      Administrator
      • 02.mai.2007
      • 2240

      #3
      Ati perfectat un contract cu ei, aveti factura si chitanta pentru avans?
      Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

      Community Manager MC

      Comentariu

      • nicu78
        Living Legend
        • 25.mar.2010
        • 1191

        #4
        teapa in constructii

        Eeeee da de unde , chitante si facturi , sa-mi zica si mie cineva care o facut cu chitante si facturi....ii rupe la TVA...si pe ei si pe mine ..
        Contract da am facut cu ei , am semnat eu si ei si atit...

        Comentariu

        • axcon
          Incepator
          • 03.ian.2012
          • 5

          #5
          Răspuns la: Teapa in constructii

          Pentru utilizatorul PANDICHi avem, pe tot parcursul lucrarii, procese verbale de receptie lucrari, semnate personal de acesta si dirigintele de santier angajat de acesta, facturi, plati, etc, etc, foto de la lucrare

          CUM puteam sa incasam avansul si sa fugim ( deci casa a fost realizata cu altcineva, iar beneficarul a pierdut banii), asa cum scrie acest personaj, din moment ce IN REALITATE lucrarea a fost efectuata si receptionata corect, legal, etc de catre noi???

          Adevarul este ...un pic altul: lucrarea a mers OK 90% din timp, atat la lucrari, plati, etc, apoi PANDICHI a gasit o echipa locala si a incheiat lucrarile cu noi, desi contractul nu se incheiase ( motivand ca nu mai dispune de finante).

          Conform contractului, eram indreptatiti ca partea din avans ramasa neconsumata sa NU o mai returnam, DAR deoarece beneficiarul s-a comportat ok pe tot parcursul lucrarii( sincer !, noi nu suntem mincinosi, ca altii..) , ne-am inteles, si am returnat si acest avans neconsumat , prin executarea unor lucrari pentru beneficiar, mai putin (! atentie )o valoare aferenta la 1/2 din valoarea unui bonus: acoperirea unei terase( bonus pe care l-am fi acordat complet daca beneficiarul nu renunta la colaborare pe parcurs.Corect...

          Pentru ca personajul nu a acceptat ideea sa nu beneficiaze de bonusul integral ( desi el nu a respectat intelegerea initiala)...a rezultat aceasta postare pe net, pe care o vedeti acum...

          FOTO LUCRARE( facute de noi)- atasat + cateva PV receptie lucrari( in stadiu mai avansat al lucrarii) semnate de beneficiar PANDICHI- atasat.
          ( pentru cei interesati, mai exista si contractul, facturile, dovada platii de catre beneficiar a lucrarilor, alte procese verbale, etc)

          FAPTE, nu vorbe...si nu minciuni...
          Fișiere Atașate

          Comentariu

          • axcon
            Incepator
            • 03.ian.2012
            • 5

            #6
            Răspuns la: Teapa in constructii

            **pentru administrator site-
            Raspundem noi in locul celui pe care l-ati intrebat - exista documente ( contract, facturi, plati, receptii, foto)ce dovedesc concret ca afirmatiile mentionate in aceasta postare sunt doar niste calomnii- cateva le-am atasat la un raspuns . ( daca doriti vi le putem transmite integral , pt a dovedi care este adevarul)

            Va felicitam pentru acest forum, este o sursa de inspiratie si informatie pentru multi oameni , din toata tara,( cred ca aceasta s-a si dorit)- dar atat timp cat exista informatii mincinoase pe site... forumul poate face o impresie gresita.... (Forumul nu trebuie sa devina o platforma de lansare/postare de calomnii catre firme sau persoane....)

            Multumim pentru intelegere.

            Comentariu

            • cataxx
              Incepator
              • 13.mar.2013
              • 1

              #7
              Răspuns la: Teapa in constructii

              se pare ca totusi acest forum este o mare teapa, si este administrat de firma de constructii concurenta .....
              Motivatia? Contul nostru a fost restrictionat, ...de ce??????

              am pastrat un limbaj civilizat, am postat argumente si documente ( nu vorbe) care arata ca acuzatiile aduse prin acest forum de catre un client dobitoc/tepar sunt false !!!!!
              Rapunsul?? Am fost "pedepsiti " de catre administratorul acestui forum!
              rusine misiunea casa !!!!!

              Comentariu

              • Admin.MC
                Membru Marcant
                • 05.dec.2005
                • 973

                #8
                Răspuns la: Teapa in constructii

                Pentru a putea continua discutia, va rog sa va cereti scuze public pentru ce ati scris mai sus si sa faceti dovada faptului ca v-am restrictionat accesul la contul "axcon".

                In caz contrar toate conturile pe care le-ati deschis vor fi inchise, iar orice postare facuta de pe un alt cont in acest topic va fi si ea stearsa.

                Va rog sa verificati logica acuzatiilor raportata la acest topic:
                - firma dvs a fost acuzata de anumite lucruri de unul din forumistii misiuneacasa.ro
                - dvs i-ati raspuns, fara ca cineva din partea noastra sa va modifice in vreun fel postarile (nici macar nu le-am unit, fiind doua postari consecutive)
                - forumistul care a initiat topicul nu mai spune nimic, cu alte cuvinte dvs ati avut ultimul cuvant
                - iar acum veniti si ne acuzati pe noi de tot felul de aberatii.

                Comentariu

                • herbosophy
                  Incepator
                  • 24.aug.2016
                  • 6

                  #9
                  Răspuns la: Teapa in constructii

                  Buna ziua,

                  Am incheiat un contract cu Maricel Roscaneanu, Galati, administratorul firmei de constructii SC AMBIENT SRL din Galati, in vederea reparatiilor si reamenajarii unei case.
                  I-am virat in cont bancar suma prevazuta in contract, in avans. Tipul parea profesionist, corect si de incredere, iar eu eram foarte relaxata pentru ca a venit prin recomandarea unei persoane in care am foarte mare incredere.

                  Dupa ce s-a vazut cu banii, si-a schimbat radical atitudinea, a inceput sa se poarte discretionar, mi-a scos mobila in ploaie si mi-a aruncat lucrurile in praf spunand ca sunt gunoaie, desi eu m-am impotrivit. Mi-a pus polistiren de la gunoi spunand ca e acelasi lucru, desi eu m-am impotrivit. Ma intreb daca sunt si alte materiale de proasta calitate pe care eu ori nu le-am vazut (nu pot sa locuiesc acolo) ori nu sunt de meserie ca sa le apreciez.

                  I-am dat fiului administratorului (care este si el co-administrator) un filtru de apa Honeywell, pentru a fi montat, despre care acum nu isi aduce aminte. In plus, in momentul cand a carat molozul si lemnaria de la demolarea usilor si ferestrelor vechi, a luat din curte si 4 trunchiuri mari de copac (provenite de la doi copaci), care erau acolo dinaintea inceperii lucrarii, fara sa ma intrebe.

                  De ceva timp nu a mai lucrat nimic si cand l-am intrebat de ce, mi-a spus ca mi-a pierdut numarul de telefon. Mi-a spus ca e din cauza ca eu nu i-am adus gresia si faianta, desi toata casa e de nelocuit, o parte din acoperis trebuie montata si alta reparata.

                  La insistentele mele mi-a dat o "situatie de lucrari" scrisa de mana, putin lizibila, cu prescurtari si corectari, nesemnata si neparafata, din care rezulta ca-i sunt datoare. I-am cerut o alta situatie si mi-a spus sa fac facultate si sa invat sa citesc. Apoi mi-a intors spatele. Acum... lucrarea specificata in contract nu e terminata iar casa arata mai rau decat inainte (nu se poate locui).

                  Toata aceasta situatie imi creaza foarte mult stres si nopti nedormite, gandindu-ma la apropierea ploilor si apoi a iernii.

                  Roscaneanu-SC AMBIENT SRL = o firma specializata in demolari

                  Comentariu

                  • teapaconstructii
                    Incepator
                    • 18.iul.2017
                    • 1

                    #10
                    Răspuns la: Teapa in constructii

                    Buna ziua tututor , vreau sa va aduc si eu la cunostinta un tepar original, firma se numeste S.C. REBPIQ CONSTRUCT SRL, J15/512/2015; CUI : 34849575, cu sediul in SEDIUL ESTE IN LOCALITATEA GURA OCNITEI , JUD DAMBOVITA iar individul se numeste Iordache Nicolae zis si Nicu Iordi @facebook. mai jos si link-ul pagini lui de facebook, pentru ai vedea si moaca de tepar, inclusiv cateva comentarii/ plangeri la adresa lui (pe care sper ca inca nu le-a sters).

                    Nico Iordi este pe Facebook. Înscrie-te pe Facebook pentru a lua legătura cu Nico Iordi şi cu alţii pe care s-ar putea să îi cunoşti. Facebook le dă oamenilor puterea de a comunica şi face lumea mai...


                    Tehnica acestui individ este de a cere banii avans, pe langa avansul initial cf contractului, pe parcursul lucrarii , mai ales la incep, argumenteaza des faptul ca mai are nevoie de o anumita suma si inca o suma s.a.m.d., intarziind cu progresul lucrarii, ca in cele din urma sa dispara cu banii si lasand lucrarea neterminata. Sunt mai multe plangeri la adresa lui.

                    Comentariu

                    Procesare...