Utilizare forum Misiunea Casa

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Mircea_G
    Living Legend
    • 14.ian.2007
    • 12204

    #16
    Asta este ! Ne-am resetat ! " mutulachiii " ii gasesti la -optiuni avansate - .... dar din cite vad sint numai pt titlul postului ...
    Mai da urit suna - incepator -.....! ma simt la " grupa mica " !
    Instalatii verificari-revizii gaze

    Comentariu

    • nicu78
      Living Legend
      • 25.mar.2010
      • 1196

      #17
      utilizare forum

      oauuuuuuuuuuuuuu da si eu sint incepator...
      Am gasit mutulachiii...da nu imi plac astia sint uriti..si nici nu poti sa pui mai multi..

      Comentariu

      • Mircea_G
        Living Legend
        • 14.ian.2007
        • 12204

        #18
        Mesajul meu

        Pentru a avea editorul normal, cel care era de la bun inceput, trebuie sa-l setati din profil.
        Dati clic sus pe "Setari", apoi in coloana din stanga, selectati "Setari Generale".
        Acolo cautati "Interfata Editor Mesaj" si il setati pe "Editor Standard", acum dupa schimbarile astea pe forum fiind setat implicit "Editor de Baza". Cel din urma nu permitea inserarea de iconite si formatarea avansata a textului.

        Deasemenea puteti sa setati si celelalte lucruri care va sunt clare, spre exemplu inceputul saptamanii este in ziua de Luni, nicidecum Duminica, fereastra de notificare pentru mesaj privat nou in loc de primire email, etc.

        Noua tema este cam fara viata, culoriile nefiind cele mai potrivite. Mai ales cele din header, albastrul de la Misiunea Casa langa celalalt de fundal nu este placut. Pacat de titlurile userilor, ca au fost pierdute, ca si numarul de mesaje (se pot seta de catre admin la loc, daca se cunoaste numarul lor). Asta ar conta pentru userii cu vechime, care aveau un statut.

        Faptul ca nu se pot introduce mai mult de 4 smile-uri, taguri IMG, etc este o limitare, totusi. Se putea pune o valoare mai mare.
        1. - smileul asta se pare ca nu functioneaza.


        E=mc2
        Ultima editare de Mircea_G; 17.nov.2011, 21:40.
        Instalatii verificari-revizii gaze

        Comentariu

        • tanasie
          Living Legend
          • 15.oct.2008
          • 2550

          #19
          Multumesc Mircea G am gasit mutulachii aia faini.
          Pt. Admin - de fiecare data cand intru pe forum trebuie sa-mi actualizez profilul ?
          Cu respect.

          Comentariu

          • Admin.MC
            Membru Marcant
            • 05.dec.2005
            • 974

            #20
            Ieri am avut o problema serioasa cu baza de date cand ma incercat sa importam avatarele, motiv pentru care toti utilizatorii apareau Guest.
            A trebuit sa o luam de la capat, dar rezultatul a fost un succes, cu o mica exceptie: userii care au postat de la prima schimbare pana la momentul la care a aparut problema apar ca Guests.

            In ceea ce priveste culorile, emoticons, actualizarea profilului etc le vom definitiva ASAP.

            Comentariu

            • Trandafira
              Membru
              • 28.iul.2009
              • 187

              #21
              La mine este blocat contorul pentru numarul mesajelor.
              Chaque chose a sa place

              Comentariu

              • horia16
                Expert pardoseli
                • 25.mai.2010
                • 89

                #22
                am si eu o problema in sensul ca nu reusesc sa trimit mesaje private,mai exact il trimit si la inceput imi aparea eroare ca as fi depasit nr de mesaje,dupa care am sters toate mesajele primite si trimise,am incercat din nou sa trimit mesaj privat dar nu imi da nici o eroare dar nici confirmare iar la mesaje trimise am 0 mesaje deci nu a fost trimis si arhivat in meniu.
                cum as putea rezolva problema,nu de alta dar poate totusi ajunga la destinatar iar eu nestiind il bombardez in continuare in speranta ca voi reusii pana la urma.
                va multumesc
                pardoseala da valoare casei dvs

                Comentariu

                • Admin.MC
                  Membru Marcant
                  • 05.dec.2005
                  • 974

                  #23
                  Ati procedat corect golind mesageria. Mesajele trimise la un user name introducand corect user name-ul dorit (oricum aveti lista cu sugestii, ceea ce inseamna ca nu prea aveti cum sa gresiti) ajung la destinatar.
                  Pentru a activa salvarea mesajelor in folderul Elemente trimise va trebui sa faceti urmatorele:

                  1. intrati in contul dvs (user name si parola)
                  2. dati click pe optiunea Setari (dreapta sus)
                  3. dati click pe Setari generale (stanga mijloc)
                  4. bifati optiunea "Salvează implicit o copie a mesajelor trimise în folderul Elemente Trimise" (se afla in coloana din mijloc)

                  Succes!


                  Postat în original de Mircea G
                  Chiar daca am ametit putin , sper sa fie o schimbare in bine .
                  Ca o prima constatare negativa , pe pagina site-ului , postarile forumului , nu se actualizeaza .
                  Rezolvat!

                  Comentariu

                  • Mircea_G
                    Living Legend
                    • 14.ian.2007
                    • 12204

                    #24
                    O intrebare ! Nu se poate sa apara linga avatar , si locatia , fara a fi nevoiti sa cautam locatia in profil ? De multe ori este necesar pt a da un sfat ....
                    Instalatii verificari-revizii gaze

                    Comentariu

                    • Admin.MC
                      Membru Marcant
                      • 05.dec.2005
                      • 974

                      #25
                      O sa vad ce se poate face in acest sens.

                      Vreau sa precizez un lucru, dat fiind ca am discutat mai devreme cu un domn care nu a reusit nici sa raspunda la intrebarea de verificare si nici sa realizeze ca un camp aditional nu este totuna cu un camp aditional necesar.

                      Prin urmare, campurile din zona Informație adițională NU sunt obligatoriu de completat/editat!

                      Comentariu

                      • nicu78
                        Living Legend
                        • 25.mar.2010
                        • 1196

                        #26
                        Am tot citit pe aici sa vad daca , a mai scris cineva de mesaje private , dar nu vad nimic.
                        Asa ca , domnu Administrator , va rog sa-mi explicati cum pot sa dau mesaje private .
                        Va multumesc.

                        Comentariu

                        • PowerMC
                          Administrator
                          • 02.mai.2007
                          • 2239

                          #27
                          In partea stanga sus, sub campul Forum aveti Mesaje Private. Faecti click pe acest link si o sa ajungeti in fereastra de mesagerie, aveti in partea stanga sus zona Mesajele mele cu optiunile:
                          -casuta intrari
                          -elemente trimise
                          -trimite mesaj nou etc.

                          Atentie la limita maxima de mesaje in mesagerie, limita tuturor este 50 de mesaje si daca ati atins-o, pentru a putea trimite sau primi alte mesaje, trebuie sa stergeti din mesaje sau sa goliti integral casuta mesageriei.
                          Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

                          Community Manager MC

                          Comentariu

                          • nicu78
                            Living Legend
                            • 25.mar.2010
                            • 1196

                            #28
                            Mesajele anterioare ,leam sters pe toate , nui nici o problema.
                            Am ajuns acolo si am dat pe "trimite mesaj nou",...pina aici e bun..dar de unde sa stiu eu ca ajunge la persoana care vreau eu....nu stiu daca ma intelegeti. Aici scrie Destinatar si dedesubt pot sa scriu mesaje , am inteles.
                            Inainte stiu ca scriam la fiecare persoana dedesubt avea casuta cu PM.. si dadeam direct. aici nu inteleg eu.
                            Gata am reusit , cu chiu , cu vai...asta eeeeeee , acum am inteles , ca trebuie sa dai clik direct pe persoana respectiva din blog si acolo iti apar casutele cu ce vrei...
                            Oricum va multumesc domnu Administrator de ajutor.

                            Comentariu

                            • Mircea_G
                              Living Legend
                              • 14.ian.2007
                              • 12204

                              #29
                              Am si eu o intrebare : mesajele apar sub forma de " poezie " trei cuvinte la un rind ...poza 1.
                              Daca modific setarea pt un scris mare , totul ajunge aberant , la un cuvint pe rind ...
                              Daca micsorez imaginea , rindul apare normal dar cu un scris subtire si mic ilizibil ..poza 2.
                              De ce nu se foloseste intreaga " latime " a ecranului si se foloseste aceasta varianta " strimtata " care nu permite o afisare normala , cu un corp de litera corect ca grosime si marime ?

                              Click pe imagine pentru versiune mai mare.   Nume:	afisare forum 1.jpg  Afișări:	255  Mărime:	78,6 KB  ID:	600367 Click pe imagine pentru versiune mai mare.   Nume:	afisare forum 2.jpg  Afișări:	259  Mărime:	40,7 KB  ID:	600368

                              Postez doua poze .
                              Una este cum apare scrisul la previzualizare , adica normal , alta cum se afiseaza pe forum , gen poezie ...
                              Nu se poate rezolva chestia asta ?

                              Click pe imagine pentru versiune mai mare.   Nume:	Vizualizare mesaj.jpg  Afișări:	215  Mărime:	135,1 KB  ID:	600665 Click pe imagine pentru versiune mai mare.   Nume:	afisare forum.jpg  Afișări:	237  Mărime:	172,8 KB  ID:	600666
                              Vad ca aici nu raspunde nimeni !
                              A disparut editorul , au disparut butoanele de formatare .....
                              Stie cineva ceva , este o problema generala ?
                              Instalatii verificari-revizii gaze

                              Comentariu

                              • RaduCA
                                Living Legend
                                • 09.oct.2005
                                • 6451

                                #30
                                Postat în original de Mircea G
                                [...] De ce nu se foloseste intreaga "latime" a ecranului [...]
                                Din ceea ce cunosc de la alte platforme, spaţiul liber din dreapta este de fapt o "coloană" (neutilizată deocamdată) care poate fi folosită pentru reclame, mesaje etc.
                                De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
                                În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

                                Comentariu

                                Procesare...