Model bar - bucatarie open space

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • grandanat
    Incepator
    • 28.mar.2011
    • 34

    Model bar - bucatarie open space

    Am bucataria open space iar intre living si bucatarie este amenajat un bar simplu din rigips; ca in poza din atasament. M-am decis sa-l refac din 2 motive, sa-l refac gol in interior ca sa pot pune scaunele de bar sub el. Iar in pe latura mica vreau sa amenajez un mic spatiu de depozitare in el.

    Am tot cautat diferite modele pe internet insa am gasit multe modele care nu stiu cat de realizabile sunt. Asa ca am ajuns aici pe forum si va cer ajutorul.

    Il voi executa tot din rigips(sau mare parte din el). Partea din interior(stanga) va fi simpla intucat exista o canapea lipita de el. iar in partea din exterior( dreapta) o voi decupa pentru a putea intra cu scaunele dedesubt. In partea de sus va fi spatiul de depozitare de care vorbeam. Nu stiu cum sa fac blatul, acum e un simplu PFL insa as face ceva mai sofisticat, poate o dubla etajera cu niste mini-picioare de metal... Barul de de 930 mm inaltime si deasupra e realizata un fel de grinda, tot din rigips, pe care ma gandesc sa montez un fel de suport pentru pahare. Dar ceva discret ca sa nu iasa in evidenta prea mult.

    Ce parere aveti si ce alte variante ar mai fi ?
    Fișiere Atașate
  • dani ppp
    Incepator
    • 30.iul.2012
    • 21

    #2
    Răspuns la: Model bar - bucatarie open space

    Si pe mine ma intereseaza un model de bar intr-un salon. As vrea sa fie pe colt, un semirotund sau ceva de genul asta. Aveti vreo idee?

    Comentariu

    • nonutz
      Incepator
      • 14.oct.2011
      • 7

      #3
      Răspuns la: Model bar - bucatarie open space

      Postat în original de grandanat
      ......Ce parere aveti si ce alte variante ar mai fi ?
      o varianta ar mai fi si asta..
      Fișiere Atașate

      Comentariu

      • dani ppp
        Incepator
        • 30.iul.2012
        • 21

        #4
        Răspuns la: Model bar - bucatarie open space

        Postat în original de dani ppp
        Si pe mine ma intereseaza un model de bar intr-un salon. As vrea sa fie pe colt, un semirotund sau ceva de genul asta. Aveti vreo idee?
        Am intrebat in vara trecuta despre o idee de bar. Intre timp am facut barul. Pun niste poze, se vede mai rau ca dadea lumina de afara. Rafturile inca nu sunt aprovizionate cum trebuie... Salonul e tencuit, gletuit, dat cu tifal, doar zona barului si barul sunt pietruite.Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	2.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	413,1 KB 
ID:	608445Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	1.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	281,9 KB 
ID:	608444Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	3.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	441,8 KB 
ID:	608446

        Comentariu

        • nicu78
          Living Legend
          • 25.mar.2010
          • 1164

          #5
          Răspuns la: Model bar - bucatarie open space

          IN sfirsit vad si eu un bar dupa gustul meu , tareeeee de tot , numai ca la acest bar iti trebuie un salon mare si din pacate la mine eeeeeee cam mic.
          Felicitari si sa il stapinesti sanatos , numai ca trebuie probate acele sticle ...adica trebuie facut CTC...

          Comentariu

          • doru_marciuc
            Living Legend
            Expert amenajari
            • 01.oct.2012
            • 1393

            #6
            Răspuns la: Model bar - bucatarie open space

            Poate dupa cateva sticle , se vede altfel ...

            Comentariu

            • nicu78
              Living Legend
              • 25.mar.2010
              • 1164

              #7
              Răspuns la: Model bar - bucatarie open space

              Oare in colt pe stinga ar merge si la mine un barulet , dar mai mititel ...
              Fișiere Atașate

              Comentariu

              • dani ppp
                Incepator
                • 30.iul.2012
                • 21

                #8
                Răspuns la: Model bar - bucatarie open space

                mersi, e destul de mare salonul meu. in realitate e si mai frumos ,in poze nu arata asa bine.

                Comentariu

                Procesare...