Parchet sau gresie?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • TudorB
    Incepator
    • 13.mar.2012
    • 53

    Parchet sau gresie?

    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	interior.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	13,0 KB 
ID:	636686Salut!
    As vrea si eu un sfat pt noua mea casa, si anume ca nu stiu ce sa pun pe hol: gresie sau parchet? Am atasat si un desen facut de mine in mare graba in paint cu schita parterului (care ma intereseaza). Cand zic hol, ma refer de la intrarea in casa pana la usa baii, pana intre scara si peretii dormitorului/bucatariei, pe partea stanga, livingul fiind cu parchet. Unii ma sfatuiau sa pun gresie de la cap la coada, altii sa fac un patrat la intrare de 2/2 mp de gresie si sa continui cu parchet pe hol/dormitor/ living. Gresia stiu ca tine cam rece, mai ales ca nu locuiesc la bloc ca sa o mai incalzeasca un pic cel de dedesubt. Parchet in totalitate nu, pt ca se duce repede daca intru de cateva ori ud pe incaltaminte.
    Ultima editare de TudorB; 02.apr.2012, 20:49.
  • alexandrudumitru
    Incepator
    • 16.iul.2010
    • 47

    #2
    holul de intrare in casa noastra e cu gresie. e mai practica dupa parerea mea.

    Comentariu

    • VYS
      Living Legend
      • 19.aug.2005
      • 12977

      #3
      Sustin varianta cu zona limitata de placaj ceramic. Parchetul nu se deterioreaza asa cum se presupune,oricum nu se defileaza cu pietre, nisip si atat apa incat sa fie in pericol.
      VYS Blog DIY

      Comentariu

      • Nomikos
        Incepator
        • 26.mar.2012
        • 5

        #4
        Daca pui un parchet de clasa corespunzatoare, poti calca si cu noroi, asta daca nu te poti descotorosi de pantofii murdari la intrare, si preferi musai sa aduci mizeria de afara, in casa...

        Nu stiu cine ti-a facut proiectul, dar, intreaba-l din partea mea; El n-a invatat in scoala, ca la intrare se fac sas+depozitare?
        Ultima editare de Nomikos; 03.apr.2012, 11:09.

        Comentariu

        • nicu78
          Living Legend
          • 25.mar.2010
          • 1164

          #5
          Tot parterul cu gresie si faianta si la etaj in dormitoare cu parchet .
          Iar casa scarii cu gresie si holul de la etaj tot cu gresie.....astai parerea mea.

          Comentariu

          • Cadmi
            Incepator
            • 12.aug.2013
            • 7

            #6
            Răspuns la: Parchet sau gresie?

            Nu mai e practica gresia, cu parchetul poti face teraba faina.

            Comentariu

            Procesare...