Cum sa-ti construiesti singur si ieftin CABANA DE LEMN

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Maestrul Max
    Living Legend
    • 28.iul.2006
    • 6920

    Răspuns la: Cum sa-ti construiesti singur si ieftin CABANA DE LEMN

    Cu un simplu circular se putea taia acel canal, nu era chiar asa de dificil.
    Cu stima.

    Comentariu

    • dmadi
      Incepator
      • 04.ian.2009
      • 84

      Răspuns la: Cum sa-ti construiesti singur si ieftin CABANA DE LEMN

      Nici o nautate nimic?
      DmAdi

      Comentariu

      • pavel radu
        Membru
        • 05.feb.2007
        • 250

        Răspuns la: Cum sa-ti construiesti singur si ieftin CABANA DE LEMN

        SARBATORI cu bine, sanatate si multe bucurii alaturi de cei dragi !!! CRACIUN FERICIT TUTUROR
        PROTEJATI NATURA !! Haideti ca impreuna, de astazi, sa nu mai aruncam nimic pe jos, iar cand vedem pe altul ca arunca sa-l atentionam sa ridice restul. NATURA=SANATATE=VIATA

        Comentariu

        • pavel radu
          Membru
          • 05.feb.2007
          • 250

          Răspuns la: Cum sa-ti construiesti singur si ieftin CABANA DE LEMN

          2015 LA MULTI ANI tuturor ........... azi - maine vine Primavara si voi incepe mesteritul pe la cabana . Am o etapa serioasa ( printre altele ).....si anume izolarea acoperisului.......... va voi tine "la curent" . Va doresc sa aveti un an in care sa puneti in apilcare toate ideile pe care le aveti inca de la inceput de 2015.......
          SA FITI SANATOSI SI FERICITI, ca restul le cumparam pe toate !!!
          Cu stima,
          PROTEJATI NATURA !! Haideti ca impreuna, de astazi, sa nu mai aruncam nimic pe jos, iar cand vedem pe altul ca arunca sa-l atentionam sa ridice restul. NATURA=SANATATE=VIATA

          Comentariu

          • marius vatany
            Incepator
            • 05.feb.2015
            • 3

            Răspuns la: Cum sa-ti construiesti singur si ieftin CABANA DE LEMN

            Felicitarile mele pentru ambitie efort si satisfactie !!!

            Am citit si urmarit discutiile dvs de la prima pagina pan la ultima..si care sper sa nu s etermine aicia
            De anul asta doresc si eu sa incep constructia unei cabane mici si rustice pe piloni pe malul unui rau.
            Imi place creativitatea Dvs rustica si cu mult lemn.. incep sa va dau o ideie pt livingul de jos Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	masa din copac.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	61,7 KB 
ID:	620617

            Comentariu

            • fanero
              Living Legend
              • 02.aug.2008
              • 2107

              Răspuns la: Cum sa-ti construiesti singur si ieftin CABANA DE LEMN

              Postat în original de marius vatany
              De anul asta doresc si eu sa incep constructia unei cabane mici si rustice pe piloni pe malul unui rau.
              Asta se poate intampla pe malul unui rau http://www.misiuneacasa.ro/forum/sho...ghlight=foisor

              Comentariu

              • marius vatany
                Incepator
                • 05.feb.2015
                • 3

                Răspuns la: Răspuns la: Cum sa-ti construiesti singur si ieftin CABANA DE LEMN

                Postat în original de fanero
                Asta se poate intampla pe malul unui rau http://www.misiuneacasa.ro/forum/sho...ghlight=foisor
                Multumesc pentru link domnu fanero..pan la primavara voi face studiu de caz
                Numai bine !!!

                Comentariu

                • pavel radu
                  Membru
                  • 05.feb.2007
                  • 250

                  Răspuns la: Cum sa-ti construiesti singur si ieftin CABANA DE LEMN

                  Postat în original de marius vatany
                  Felicitarile mele pentru ambitie efort si satisfactie !!!

                  Am citit si urmarit discutiile dvs de la prima pagina pan la ultima..si care sper sa nu s etermine aicia
                  De anul asta doresc si eu sa incep constructia unei cabane mici si rustice pe piloni pe malul unui rau.
                  Imi place creativitatea Dvs rustica si cu mult lemn.. incep sa va dau o ideie pt livingul de jos [ATTACH=CONFIG]88203[/ATTACH]
                  Marius, ma bucur ca ai citit topicul .....si mai mult ca ti-a placut ce ai descoperit aici. Multumesc pentru ideea de decorare a livingului .....este de luat in calcul.
                  Iti doresc bafta in ceea ce dorescti sa-ti construiesti si sfatul meu este ca suta la suta vei reusi ......cu calm , cu rabdare si in timp. Abea astept sa-ti vizionez postarile Azi maine vine Primavara si voi relua mestereala la cabanuta si postarile . Pe curand
                  PROTEJATI NATURA !! Haideti ca impreuna, de astazi, sa nu mai aruncam nimic pe jos, iar cand vedem pe altul ca arunca sa-l atentionam sa ridice restul. NATURA=SANATATE=VIATA

                  Comentariu

                  • marius vatany
                    Incepator
                    • 05.feb.2015
                    • 3

                    Răspuns la: Răspuns la: Cum sa-ti construiesti singur si ieftin CABANA DE LEMN

                    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	2231.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	39,1 KB 
ID:	620724Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	19852.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	14,4 KB 
ID:	620725Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	cedar-rustic-furniture-bedroom-set.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	215,6 KB 
ID:	620726Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	phojjlto 1.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	356,2 KB 
ID:	620727Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	untitled11.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	71,1 KB 
ID:	620728
                    Cred ca toata lumea asteapta primavara
                    Am mai incarcat cateva idei cu niste poze ce leam studiat si eu pt un pat ristic dein lemn si model de suport de flori
                    Numai bine !!!

                    Comentariu

                    • mesk38
                      Membru
                      • 02.apr.2006
                      • 131

                      Răspuns la: Cum sa-ti construiesti singur si ieftin CABANA DE LEMN

                      D-le Radu.....
                      Felicitari in primul rand pentru curaj......si increderea in sine ca va iesi o CABANA DE LEMN frumoasa...ceea ce s-a si intamplat..
                      V-am salvat postarile si descrirea amanuntita intr-un document worl si l-am imprimat......poate poate....

                      Am o rugaminte pentru moderatori.....PROPUNETI PE D-L PAVEL RADU PENTRU UN PREMIU DE LA MISIUNEA CASA......

                      Postarile sunt foarte amanuntite si a folosit si foto la fiecare etapa....

                      Cred ca sunteti de acord cu mine.....MULTUMESC.........

                      Comentariu

                      • manlynux
                        Incepator
                        • 10.iun.2011
                        • 7

                        Răspuns la: Cum sa-ti construiesti singur si ieftin CABANA DE LEMN

                        M-am inspirat de aici si am inceput si eu lucru la o cabana asemanatoare 4mx4m cu mansarda.

                        Ce parere aveti ?
                        Fișiere Atașate
                        Nu exista nu știu, ci nu știu încă.

                        Comentariu

                        • FilipT
                          Membru marcant
                          • 15.feb.2009
                          • 673

                          Răspuns la: Răspuns la: Cum sa-ti construiesti singur si ieftin CABANA DE LEMN

                          Felicitari pentru curaj. Sa aveti sanatate si buget sa o si terminati! Ar fi indicat sa deschideti un topic nou dedicat cabanei pe care o faceti.

                          Comentariu

                          • coby
                            Living Legend
                            • 21.feb.2012
                            • 6701

                            Răspuns la: Cum sa-ti construiesti singur si ieftin CABANA DE LEMN

                            Cam mica sectiunea grinzilor sau mi se pare ? Contravantuiri , lipsa totala ?
                            Si din nimicuri poti face ceva bun .

                            Comentariu

                            • manlynux
                              Incepator
                              • 10.iun.2011
                              • 7

                              Răspuns la: Cum sa-ti construiesti singur si ieftin CABANA DE LEMN

                              Inca mai am de lucru la schelet pana sa o imbrac.
                              Nu exista nu știu, ci nu știu încă.

                              Comentariu

                              • fanero
                                Living Legend
                                • 02.aug.2008
                                • 2107

                                Răspuns la: Răspuns la: Cum sa-ti construiesti singur si ieftin CABANA DE LEMN

                                @ manlynux
                                Daca in structura raman numai grinzile din fotografii, nu pot sa va dau decat un sfat: opriti lucrarile si mai documentati-va referitor la modul de construire a caselor in sistem framing.
                                In stadiul in care va aflati cu lucrarile, mai pot fi corectate/remediate deficientele de constructie.
                                De acord cu FilipT.
                                Insa si mai de acord cu Coby.
                                Nu o imbracati pana nu faceti contravantuirile.
                                Si ar mai trebui si niste conexpanduri pentru fixarea talpii de elementele de beton pe care sta cabanuta.
                                Ce sectiune si adancime de fundare au aceste elemente.
                                Sper ca veti suplimenta si grinzile pentru sprijinirea podelei.
                                Ce alte detalii puteti sa ne dati referitor la sectiunea podelei, a peretilor si a acoperisului.
                                In rest numai de bine.
                                Ultima editare de fanero; 09.aug.2015, 08:37.

                                Comentariu

                                Procesare...