Baza de Date

Adună
Acest topic este închis
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Admin.MC
    Membru Marcant
    • 05.dec.2005
    • 974

    Baza de Date

    Imi revine deosebita placere de a va anunta ca baza de date pentru produsele de constructii a fost finalizata!

    www.misiuneacasa.ro/....

    Acest proiect a inceput la cererea dumneavoastra, membrii forumului Misiunea Casa. De acum inainte, va trebui sa completam impreuna baza de date cu materialele de constructii existente in depozitele din toata tara. Pentru acest lucru am sa va rog, pe aceia dintre dumneavoastra, care au posibilitatea sa faca aceasta munca de documentare, sa isi exprime interesul pentru a va putea oferi informatiile necesare accesarii modulului de administrare, care s-a dorit a fi cat mai simplu, astfel incat, utilizarea lui, sa nu constituie un impediment pentru cei care vor dori sa faca parte din acest proiect.

    ps: astept cu mare interes reactiile voastre
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 12977

    #2
    Pana la urma a iesit ceva.
    Este ceva simplu dar cred ca este suficient pentru o simpla informare.

    Eu unul as fi vrut sa fie ceva destul de complex, cu materiale tehnice, poze etc. insa asta ar insemna o munca titanica si necesita destul timp si logistica si nu cred ca eu as putea face fata.

    Ca initiator al acestei baze de preturi (informative) sunt de parere ca este suficienta informatia propusa de Admin. Sa-i dam drumul asa si vom vedea daca este necesara o imbunatatire, in viitor.

    Sunt dispus sa particip la actualizarea bazei si voi incerca sa fac acest lucru ori de cate ori sunt in posesia unei informatii.

    Ar trebui sa stim si detalii despre marimea campurilor admise sau alt informatii de acest gen dar probabil pentru aceia care vor avea acces la actualizare va fi facuta o informare separata.

    Vorba multa nu aduce beneficii asa ca ..... START.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • Admin.MC
      Membru Marcant
      • 05.dec.2005
      • 974

      #3
      Deocamdata trebuie introduse categoriile si de pus la punct anumite lucruri cu modulul de administrare, pentru ca marti (cel tarziu) sa ne putem apucam de treaba. In mod sigur pe parcurs vom aduce imbunatatiri acestei baze de date, dar pentru inceput este suficient ce avem.
      Informatiile necesare administrarii de catre membri le voi trimite pe privat fiecaruia in parte, ramanand ca nelamuririle sa fie discutate ulterior pe aceeasi cale.
      Viorel, sunt placut impresionat de entuziasmul manifestat de tine vizavi de acest proiect, fapt pentru care sper sa facem treaba buna! Totusi, mai astept si alti entuziasti!

      ps: este simpla pentru ca trebuie sa fie simpla!

      Comentariu

      • VYS
        Living Legend
        • 19.aug.2005
        • 12977

        #4
        Din cei 30 care au votat pro baza in topicul initial, asteptam sa-si manifeste disponibilitatea cel putin unul din fiecare regiune a tarii.
        VYS Blog DIY

        Comentariu

        • bigjoe
          Membru Marcant
          • 19.mai.2006
          • 482

          #5
          Re: Baza de Date

          Postat în original de Admin.MC
          Imi revine deosebita placere de a va anunta ca baza de date pentru produsele de constructii a fost finalizata!

          www.misiuneacasa.ro/....

          Acest proiect a inceput la cererea dumneavoastra, membrii forumului Misiunea Casa. De acum inainte, va trebui sa completam impreuna baza de date cu materialele de constructii existente in depozitele din toata tara. Pentru acest lucru am sa va rog, pe aceia dintre dumneavoastra, care au posibilitatea sa faca aceasta munca de documentare, sa isi exprime interesul pentru a va putea oferi informatiile necesare accesarii modulului de administrare, care s-a dorit a fi cat mai simplu, astfel incat, utilizarea lui, sa nu constituie un impediment pentru cei care vor dori sa faca parte din acest proiect.

          ps: astept cu mare interes reactiile voastre
          BUN si unde este??
          ai grija ..

          Comentariu

          • VYS
            Living Legend
            • 19.aug.2005
            • 12977

            #6
            BUN si unde este??
            Este chiar aici : www.misiuneacasa.ro/produse dar momentan acest proiect a fost pus pe pauza.

            Oricum sunt introduse cateva materiale si preturi.

            Este posibil sa fie reactivata.
            VYS Blog DIY

            Comentariu

            • ssilvviu
              Membru
              • 09.aug.2006
              • 247

              #7
              Nu mai putem pune si altele?

              Pai cum putem adauga si alte produse?

              Comentariu

              • Admin.MC
                Membru Marcant
                • 05.dec.2005
                • 974

                #8
                Re: Nu mai putem pune si altele?

                Postat în original de ssilvviu
                Pai cum putem adauga si alte produse?
                Momentan, baza de date este inactiva... speram sa vina vremuri mai bune pentru ea cat de curand.

                Comentariu

                • acoperisuri
                  Incepator
                  • 17.mar.2006
                  • 33

                  #9
                  ptr toate materialele de constructii ..facetzi ceva separat

                  Se poate deschide pe acest site o pagina ... ar prinde bine tuturor , nu numai constructorilor si furnizorilor de materiale de constructii ,in special fiind ajutor dat persoanelor fizice care au cea mai multa nevoie despre materiale , calitate si preturi ... parerea mea
                  Sisteme complete de invelitori

                  Comentariu

                  • zxm_patrick
                    Membru marcant
                    • 27.iul.2006
                    • 665

                    #10
                    ce s-a intamplat? lipsa de forta de munca? vad ca numai praktiker afiseaza
                    "Am patit-o si pe asta" - Stan Patitu'

                    Comentariu

                    Procesare...