Constructie casa program Prima Casa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Ciprian.l
    Incepator
    • 20.apr.2013
    • 40

    Constructie casa program Prima Casa

    Deoarece intentionam sa construim o casa P + 1 si cu beci la demisol, prin programul Prima Casa pentru constructie, sunt interesat daca sunt firme in Iasi care a realizat astfel de proiecte.

    Lucrarea este impartita in 4 transe, la finele fiecareia, banca vireaza in contul executantului contravaloarea stabilita pe acea transa.

    Daca sunt firme interesate de colaborare, astept mesaj pe PM sau cyp_bp@yahoo.com
    Mentionez de la inceput ca firma trebuie sa nu aiba datorii la stat si sa depuna pe perioada lucrarii o Scrisoare de Garantie Bancare de 10% din valoarea lucrarii.
  • Mjollnir
    Incepator
    • 15.mai.2013
    • 15

    #2
    Răspuns la: Constructie casa program Prima Casa

    Si eu sunt in aceeasi situatie. Casa P+M prin programul Prima Casa. Astept oferte pe PM.

    Comentariu

    • georgeflorin
      Membru Marcant
      • 15.sep.2009
      • 304

      #3
      Răspuns la: Constructie casa program Prima Casa

      tare am impresia ca o sa gasiti o firma ce o sa va faca casa la pret de bloc in conditiile astea.......................

      Comentariu

      • nicu78
        Living Legend
        • 25.mar.2010
        • 1191

        #4
        Răspuns la: Constructie casa program Prima Casa

        Postat în original de georgeflorin
        tare am impresia ca o sa gasiti o firma ce o sa va faca casa la pret de bloc in conditiile astea.......................
        ..........
        De ce spui asta , adica la pret de bloc , nu inteleg...
        Problema cu firmele sint cam dificile , nu cred ca o sa gaseasca , mai toti se feresc sa iasa in evidenta cu asa ceva , adica cu cea cerut domnul de mai sus. De obicei ei iti fac facturi , dar sint asa fictive , te intreaba daca vrei cu tva, mai dai la pace cu el.
        De curind am facut si eu cu o firma ,amenajari interioare de la A...Z...am cazut de acord cu seful fara tva , ca ma rupea , si am mai scazut la preturi pe la unele lucrari, dar fara factura. Un de mai pui ca au un meserias si restul dorei ...
        Ei oricum se feresc si de taxe si impozite ..cam astai problema cu firmele...

        Comentariu

        • Ciprian.l
          Incepator
          • 20.apr.2013
          • 40

          #5
          Răspuns la: Constructie casa program Prima Casa

          Sa stiti ca am gasit o firma in Iasi cu care am ridicat casa si sunt incantat de cum a decurs colaborarea
          A facut scrisoare de garantie bancara de 10% din valoarea creditului si a lucrat le banii ei, iar la finalizarea etapei, in urma evaluarii, banca le-a virat contravaloarea etapei.
          Pretul a fost cel mai mic din 5 oferte primite, adevarat unele erau cu 20, 30 % mai mari.

          Cine are nevoie de informatii despre acest tip de credit, ma poate contacta.
          Ideea e ca se poate cu ceva rabdare si perseverenta

          Comentariu

          • Stanga.oana
            Incepator
            • 16.iul.2017
            • 1

            #6
            Răspuns la: Constructie casa program Prima Casa

            Sunt interesata de subiect. Va rog daca puteti sa imi dati niste informatii de procedura. Am gasit un teren si vreau sa il achizitionez dupa care sa aplic ptr programul prima casa pentru construcție. M -am documentat un pic legat de conditii de aprobare a creditului. Dar as vrea sa stiu unde pot intreba legat de teren dacă indeplineste conditiile necesare ptr aprobarea creditului. Sunt din Brasov.

            Comentariu

            Procesare...