Huse canapele Dedeman

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • andra1980
    Incepator
    • 23.sep.2013
    • 1

    Huse canapele Dedeman

    Buna ziua,

    Am vazut la Dedeman dar si pe EMAG produsul care se numește ”husa canapea

    Nu l-am cumparat inca pentru ca nu stiu sigur cum se comporta la spalat si daca masurile specificate sunt ok si reale.

    A cumparat cineva acest produs si poate sa-mi ofere cateva informatii?

    Sunt interesata sa cumpar o husa pentru canapea mea. Mi se pare o solutie foarte buna pentru a proteja canapeala, mai ales ca am o pisicuta care isi cam baga ghearele pe unde apuca.

    Multumesc!

    Click pe imagine pentru versiune mai mare.   Nume:	8026609.jpg  Afișări:	1  Mărime:	19,8 KB  ID:	638210
    Ultima editare de calin.diaconu; 25.sep.2023, 12:04. Motiv: Introducere link profitshare emag
  • calin.diaconu
    Administrator
    • 21.nov.2005
    • 395

    #2
    Draga Andra, până la urmă - ați cumpărat aceste huse? E greu de ales dacă nu ai o ofertă constistentă - uite, am căutat pentru tine și ceilalți forumisti care își doresc huse pentru canapele si mobilier cât și huse în general, si am aflat o oferta variată la EMAG pentru huse scaune si huse mese sau canapele (cei interesați puteti verifica aici ) ... De asemenea, să nu uitam nici de cei care țin la mașinile lor - unul din Moși le poate face un cadou, Altex are o oferta foarte buna pentru huse auto ! Despre cum alegem o husa si ce trebuie sa stim: cred că relevantă este textura materialului, calitatea firului țesut și a fibrei - să fie din material natural: bumbac, mătase ... sau un amestec, dacă-i dă firului o rezistență sporită. Modelul trebuie să se potrivească cu ceea ce e în jur, mobila e o parte esențială a decorului. Sunt câteva articole despre mobilier, in site-ul nostru, pe care vă invităm să le recitiți, de pildă - acesta, care se referă la criteriile de selectie ale moblierului ... Vă propun să căutăm sfaturi și în centrele de tapițerie, poate mai întâlnim meseriași care țin bine acul în mână ...
    Ultima editare de calin.diaconu; 07.dec.2018, 01:55. Motiv: Invităm meseriașii tapițeri să ne învețe cum se ține acul în mână si cum se alege o husă! Mulțumim!
    www.calindiaconu.com

    Comentariu

    • calin.diaconu
      Administrator
      • 21.nov.2005
      • 395

      #3

      Salutare Forumisti,

      Ne bucurăm să vă anunțăm parteneriatul Misiunea Casa - Emag/Profitshare. Ce înseamnă acest parteneriat? Că de fiecare dată când veți achiziționa o husă de canapea din Emag, dacă veți folosi acest link, Redacția Misiunea Casa primeste o mică sumă de bani, pentru întreținerea acestui Forum! Vă mulțumim pentru interes și vă dorim soluții practice si rapide prin Emag: puteți compara prețuri, citi recenzii, si bineinteles, veti fi respectati ca si client cu drepturi si responsabilități!


      Nu uita!


      Alegerea husei pentru canapea poate depinde de mai mulți factori, cum ar fi gusturile personale, stilul de decor al camerei și nevoile tale specifice. Iată câțiva pași care te pot ajuta să alegi huda potrivită pentru canapeaua ta:
      1. Măsoară canapeaua: Începe prin a măsura dimensiunile canapelei tale. Măsoară lungimea, lățimea și înălțimea canapelei. Aceste măsurători te vor ajuta să găsești o husă care se potrivește perfect.
      2. Alege materialul: Husa pentru canapea poate fi realizată dintr-o varietate de materiale, inclusiv bumbac, poliester, catifea, piele sintetică și multe altele. Alege un material care se potrivește cu preferințele tale și cu stilul decorului din camera ta. De asemenea, ia în considerare confortul și ușurința de întreținere a materialului ales.
      3. Alege culoarea și modelul: Alege o culoare și un model care se potrivesc cu decorul camerei tale. Poți opta pentru o husă care se potrivește cu paleta de culori existentă sau pentru una care adaugă un accent de culoare și stil în cameră.
      4. Stilul de husă: Există diferite stiluri de huse pentru canapea, de la cele simple și clasice la cele cu imprimeuri și modele mai îndrăznețe. Alege un stil care se potrivește cu estetica generală a camerei tale.
      5. Tipul de husă: Există huse pentru canapele care acoperă doar partea superioară a canapelei și huse integrale care acoperă întreaga canapea. De asemenea, poți alege huse elastice care se potrivesc strâns canapelei sau huse cu șnururi sau benzi de prindere pentru o fixare mai sigură. Alege tipul de husă care se potrivește nevoilor tale.
      6. Calitatea și rezistența la uzură: Asigură-te că husa aleasă este fabricată din materiale de calitate și are cusături rezistente pentru a rezista uzurii zilnice.
      7. Ușurința de curățare: Verifică eticheta produsului pentru instrucțiuni de curățare. Este important să alegi o husă care poate fi curățată ușor și întreținută în mod corespunzător.
      8. Bugetul: Stabilește un buget înainte de a căuta o husă pentru canapea. Prețurile pentru huse pot varia în funcție de material, brand și calitate.
      9. Testează calitatea: Dacă este posibil, atinge și examinează materialul și cusăturile înainte de a cumpăra huse pentru canapea pentru a te asigura că sunt de o calitate acceptabilă.
      10. Măsurarea din nou: Înainte de a finaliza achiziția, măsoară din nou canapeaua pentru a te asigura că husa se va potrivi corect.

      Cu acești pași în minte, ar trebui să poți alege o husă pentru canapea care să se potrivească atât stilului tău, cât și nevoilor tale.

      www.calindiaconu.com

      Comentariu

      • Mircea G
        Living Legend
        • 14.ian.2007
        • 12085

        #4
        Destul de complicat sa gasesti o husa potrivita cind sint n modele de canapele ... Pentru protectie si design se gasesc cuverturi supersmechere! si ieftine in magazine si recomand Pepco si Jysk . Ieftine , materiale bune si lucraratura de calitate .
        Instalatii verificari-revizii gaze

        Comentariu

        Procesare...