Magazie lemne

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Vali Florea
    Incepator
    • 30.mar.2008
    • 48

    #16
    Răspuns la: Răspuns la: Adapost lemne de foc

    Completare la postul anterior: Se pot folosi astfel de conectori galvanizați (foto).
    Fișiere Atașate

    Comentariu

    • boarescuvlad
      Incepator
      • 12.mar.2013
      • 25

      #17
      Răspuns la: Magazie lemne

      astia care imi sugerati sa tor de ce nu turnati voi si eu vi le cumpar. platesc eu transportul.
      tarusii galvanizati ii cunosc nu e fezabila treaba. nu ma intereseaza variante.

      Comentariu

      • coby
        Living Legend
        • 21.feb.2012
        • 6865

        #18
        Răspuns la: Magazie lemne

        Puteti pune stalpii si pe niste dale de beton , care le cumparati gata executate . Oricum modelul de " magazie " de lemne oferit este prost conceput , asa cum spunea cineva mai sus , nu exista contravantuiri ceea ce l face nesigur .
        Si din nimicuri poti face ceva bun .

        Comentariu

        • FilipT
          Membru Marcant
          • 15.feb.2009
          • 695

          #19
          Răspuns la: Magazie lemne

          Sa luati in calcul si vantul, la magazia prezentata pe langa ca nu are contrafise, e posibil sa o ia vantul pe sus pt ca nu e prinsa de sol.

          Comentariu

          • x_dadu
            Incepator
            • 08.iun.2010
            • 48

            #20
            Pentru că e postul meu și pentru că am rezolvat problema după cam mulți ani, postez rezultatul. Am făcut la pachet anexele ce îmi lipseau foarte mult, respectiv magazia de lemne/cărbuni/peleți (naiba știe pe viitor) și o bucătărie de vară/foișor/un loc unde să am o masă și unde să simt că sunt oarecum în curte și nu în casă.
            Construcția s-a făcut pe structură lemn cu stîlpi de 10/10 cu papuci reazem cu ancoră chimică (colțuri și mijloc) și cu profile metalice cu conexpanduri(ceilalți), OSB de 15, polistiren de 3 cu adeziv pe partea alocată magaziei și lambriu lemn cu o față semirotundă și caroiaj șipcă pe laturile bucătăriei (cele 2 laturi din foto).

            Comentariu

            Procesare...