Reconstructia neamului

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • PowerMC
    Administrator
    • 02.mai.2007
    • 2210

    #16
    Răspuns la: Reconstructia neamului

    Daca tot ati adus vorba de biserica, tocmai le-au fost asigurate ceva fonduri de sfarsit de an, ramase prin bugetul tarii.
    Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

    Community Manager MC

    Comentariu

    • coby
      Living Legend
      • 21.feb.2012
      • 6701

      #17
      Răspuns la: Reconstructia neamului

      Postat în original de doru_marciuc
      Este un mélange din toate... nu este asa ca este frumos ?!
      foarte ......
      Si din nimicuri poti face ceva bun .

      Comentariu

      • doru_marciuc
        Living Legend
        Expert amenajari
        • 01.oct.2012
        • 1393

        #18
        Răspuns la: Reconstructia neamului

        Ma gandeam ca spiritul asta de gluma,prea mult cultivat pe la noi, este pagubos. El este o supapa (cred ca ultima pe traseu), prin care natia da afara.

        Comentariu

        • hot
          Membru
          • 12.nov.2010
          • 196

          #19
          Răspuns la: Reconstructia neamului

          Postat în original de coby
          Hm , doamne fereste , sa trebuiasca sa vanezi zilnic ca sa supravietuiesti si zi de zi sa fi vanat de T-Rex si alti pradatori .... cat de mult ti ar place ?
          Hm,ce face netul asta din oameni,pune mana pe o carte(istorie,geografie,cunoasterea naturii) si citeste...t/rex si evul mediu nu ..,,prea,,sunt compatibile.
          Religia nu e o obligatie,mai rau e in bisericile unde mergi la slujba,si la sfarsit umbla niste oameni cu o tipsie si aduna bani.
          merg ca melcul cu casa dupa mine

          Comentariu

          • coby
            Living Legend
            • 21.feb.2012
            • 6701

            #20
            Răspuns la: Reconstructia neamului

            Postat în original de hot
            ...
            Religia nu e o obligatie,mai rau e in bisericile unde mergi la slujba,si la sfarsit umbla niste oameni cu o tipsie si aduna bani.
            Nu e o obligatie dar cand auzi " religia nationala ...' te i a cu friguri ...
            Si din nimicuri poti face ceva bun .

            Comentariu

            • yo8sbg
              Membru
              • 18.feb.2009
              • 139

              #21
              Răspuns la: Reconstructia neamului

              Reconstructia neamului..un subiect la care ma asteptam sa se dezbata si (multe) altele. De exemplu nevoia de ..exemple. Ia sa vedem cam cine ar putea fi un exemplu (cotidian) pentru noi. Na, ca m-am blocat! Acum am realizat ca avea dreptate initiatorul. E mai usor sa te iei de Catedrala mantuirii neamului, un proiect vechi pe care sper sa-l vad terminat la 1 Decembrie 2018. Mai bine sa ne uitam la turci cum isi fac ditamai Catedrala in buricul tarii!
              Vedeti cu totii ca investitii nu se mai fac, macar din acest punct de vedere tot se mai misca ceva!
              Mii de multumiri OAMENILOR...

              Comentariu

              • doru_marciuc
                Living Legend
                Expert amenajari
                • 01.oct.2012
                • 1393

                #22
                Răspuns la: Reconstructia neamului

                Postat în original de yo8sbg
                Reconstructia neamului..un subiect la care ma asteptam sa se dezbata si (multe) altele. De exemplu nevoia de ..exemple. Ia sa vedem cam cine ar putea fi un exemplu (cotidian) pentru noi. Na, ca m-am blocat! Acum am realizat ca avea dreptate initiatorul. E mai usor sa te iei de Catedrala mantuirii neamului, un proiect vechi pe care sper sa-l vad terminat la 1 Decembrie 2018. Mai bine sa ne uitam la turci cum isi fac ditamai Catedrala in buricul tarii!
                Vedeti cu totii ca investitii nu se mai fac, macar din acest punct de vedere tot se mai misca ceva!
                Dacă ne mulțumim cu puțin, e perfect, de altfel scrie în fibră să fie așa. Dacă nemaipomenita catedrală a nu știu cui, ar aduce un plus de orice fel, n-ar fi stârnit mușuroiul.
                Cântatul pe gratis, a devenit blasfemitor. E complicat de observat acest lucru? Mai observă cineva că biserica se îndepărtează cu pași lacomi, de ce ar trebui să fie? Să fie prostimea vinovată? Nu cred.
                Cred însă, că există o lege a compensației, care nu iartă pe nimeni.

                Comentariu

                • yo8sbg
                  Membru
                  • 18.feb.2009
                  • 139

                  #23
                  Răspuns la: Reconstructia neamului

                  "Poate sa imi spuna cineva, pentru ce ar fi nevoie de catedrala inainte de autostrazi?"
                  Acum imi voi exprima parerea la "obect"
                  Initial am vrut sa zic asa: s-a incercat sa se construiasca acele autostrazi, inca de atunci de cand nici nu se stia de vre-o catedrala a neamului, dar s-a intamplat ca in legenda mesterului Manole! (Iata legatura dintre autostrazi si biserici)!
                  Ia sa vedem cat va rezista catedrala dupa ce va fi construita?
                  S-au cheltuit o groaza de bani pe acele autostrazi (si pe acele faimoase studii de fezabilitate) si nu se prea vad. Culmea este ca raportarile in km realizati au semnul minus in fata !(ati inteles cu totii, se darama). In schimb sunt foarte vizibile vilisoarele functionarilor statului si nimeni nu zice nici pas!
                  La primaria capitalei este un serviciul juridic cu multi functionari dar si alte 5 (!) case de avocatura care reprezinta primaria in anumite cauze. Sunt convins ca vor fi bani si sunt bani, dar nu asta e problema. Ne trebuie oameni obisnuiti in functii de conducere, nici prea destepti, nici prea bogati, nici prea intelepti; oameni obisnuiti cum ziceam cu frica lui Dumnezeu. Acuma fiecare sa inteleaga ce vrea despre aceasta frica!
                  Mii de multumiri OAMENILOR...

                  Comentariu

                  Procesare...