Deabia m-am inregistrat de 30 sec si imi dau seama ca aveti nevie de scoala....

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • expertu
    Incepator
    • 24.ian.2014
    • 19

    Deabia m-am inregistrat de 30 sec si imi dau seama ca aveti nevie de scoala....

    La 30 de secunde de la inregistrare am vazut pe situl www.misiuneacasa.ro/forum/register urmatorul text:

    "mesaj vBulletin

    Multumim, expertu. Inregistrarea ta este acum completa.

    Poti continua prin a modifica PROFILUL pentru a complecta cu detalii personale aditionale, sau ai putea...."

    Bun, stiti cum se spune? "Prima impresie conteaza!"

    Deci, prima mea impresie este ca sunteti de ....! Sper sa ma insel si sa am si motive sa va laud mai tarziu. Deocamdata imi dau seama ca aveti niste analfabeti care va scriu situl.
  • PowerMC
    Administrator
    • 02.mai.2007
    • 2210

    #2
    Stimate nou utilizator "expertu",

    Limbajul dvs. este total nepotrivit si atunci cand ajungi la cineva in casa se adereseaza un salut prietenesc sau nu.
    Inteleg ca aveti o problema cu o litera, fapt ce v-a determinat sa ne scrieti un mesaj pe care nu vreau sa il cataloghez intr-un anume fel. Apreciem orice sugestie sau orice corectie la unele greseli sau erori de pe site (uneori chiar sunt) insa acest lucru nu inseamna ca noi sau utilizatorii trebui sa citeasca mesaje exprimare indecent.

    In momentul in care considerati ca nu ne ridicam la pretentiile dvs., aveti libertatea sa ne sprijiniti sau nu.

    Inainte de a lua vreo masura, problema legata de impresie este valabila si in sens invers. Asadar sper ca limbajul din mesajul transmis sa nu va caracterizeze si sa depasim in mod amiabil acest punct al discutiei.

    Apropo, titlul mesajului dvs. este scris gresit, cu erori de redactare si il voi lasa asa deocamdata.

    Va multumesc pentru intelegere si va urez totusi BUN VENIT pe forumul Misiunea CASA!
    Considerati ca ati debutat pe forum, cum nu se poate mai bine.
    Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

    Community Manager MC

    Comentariu

    • fanero
      Living Legend
      • 02.aug.2008
      • 2107

      #3
      Postat în original de expertu

      Deci, prima mea impresie este ca sunteti de ....!
      Misiunea Casa este un forum pentru cei care vor sa invete ceva legat de construirea unei case.

      Daca vrei ceva din care sa inveti limba romana descarca DEX.

      Acolo gasesti si explicatia cuvantului http://dexonline.ro/definitie/*****, nu aici.

      Comentariu

      • spik1
        Living Legend
        • 20.apr.2012
        • 2271

        #4
        Ia uite aici "donu"...expertu :
        "DEX-ul menționează complect ca variantă acceptată a lui complet. DOOM și DOOM2 nu acceptă forma complect"
        Numai de bine !

        Comentariu

        • Admin.MC
          Membru Marcant
          • 05.dec.2005
          • 974

          #5
          Postat în original de expertu
          La 30 de secunde de la inregistrare am vazut pe situl www.misiuneacasa.ro/forum/register urmatorul text:

          "mesaj vBulletin

          Multumim, expertu. Inregistrarea ta este acum completa.

          Poti continua prin a modifica PROFILUL pentru a complecta cu detalii personale aditionale, sau ai putea...."

          Bun, stiti cum se spune? "Prima impresie conteaza!"

          Deci, prima mea impresie este ca sunteti de ....! Sper sa ma insel si sa am si motive sa va laud mai tarziu. Deocamdata imi dau seama ca aveti niste analfabeti care va scriu situl.
          Nici nu ati intrat bine pe forumul nostru si ati si facut doua greseli. "Deabia" se scrie "de abia" si "de-abia", tempo rapid, iar "nevie" se scrie "nevoie".

          Dar nu este nicio problema, am inteles mesajul dumneavoastra si nu o sa va etichetam pentru niste greseli de acest fel.

          Acum, in ceea ce priveste nemultumirea dvs am 3 lucruri sa va spun:
          1. faptul ca aveti "completa" si "complecta" in acelasi mesaj ar fi trebuit sa va dea de gandit
          2. mesajele acestea sunt mesajele standard puse la dispozitie de platforma vBulletin. Greselile gramaticale, de vocabular sau de ortografie revin celor care comercializeaza platforma. Asta nu inseamna ca nu modificam atunci cand sesizam noi o greseala sau ne atrage atentia altcineva, asa cum ati facut-o dumneavoastra.
          3. pentru limbajul folosit (si aici nu ma refer la forma, ci la fond), aveti 1 avertisment din partea mea. La cea mai mica abatere suspend contul si blochez IP-ul.

          Va multumesc pentru intelegere!

          Comentariu

          • expertu
            Incepator
            • 24.ian.2014
            • 19

            #6
            Corect, va invit sa suspendati contul si sa blocati ceea ce doriti Dvs.

            Eu ca utilizator de rand imi permit sa fac greseli in introducerea textului omitand o litera sau o linie.

            Un script serios n-ar trebui sa-si permita.

            "Complect" nu e o gresala de scriere. "C" nu este pe nici o tastatura langa "e" sau langa "t".

            E o expresie frecvent folosita de administratori pe situl acesta, ceea ce denota ca e prost invatata la scoala.

            Comentariu

            • Admin.MC
              Membru Marcant
              • 05.dec.2005
              • 974

              #7
              Nu la asta m-am referit cand v-am spus ca ar fi trebuit sa va dea de gandit. M-am referit tocmai la faptul ca vorbim de o traducere. Cand sunt mai multi traducatori, apar si discrepante de acest fel. Nu e vorba de script, ne referim in continuare la o platforma.

              Moderatorii nostri, oameni cu experienta pe santier sau in diverse alte zone conexe, pun accentul pe solutiile tehnice cu care vin, iar pe forumisti cred ca asta ii intereseaza cel mai mult, nu sa deschida topicuri ca sa eticheteze un forum intreg, care a ajutat mii de oameni, pe marginea unei greseli dintr-un mesaj trimis automat de platforma.

              Asa ca nu, nu va permiteti sa faceti greseli nici in introducere si nicaieri in alta parte, atata timp cat ii taxati dur pe cei care fac greseli, fara ca la randul lor sa-i taxeze pe ceilalti.

              Nu vrem sa va impresionam cu nimic si in niciun caz nu vrem sa aveti motive sa ne laudati mai tarziu!

              Comentariu

              • coby
                Living Legend
                • 21.feb.2012
                • 6701

                #8
                expertu : nu ne intereseaza frustrarile dvs !!!!
                Si din nimicuri poti face ceva bun .

                Comentariu

                • Mircea G
                  Living Legend
                  • 14.ian.2007
                  • 12085

                  #9
                  24.01.2014, 21:54 adica vineri seara mesajul lui " expertu " ...
                  Va pierdeti timpul cu persoana !
                  Probabil ca s-a trezit vineri seara refuzat de " gagica " , asa ca a refulat aici ...
                  Instalatii verificari-revizii gaze

                  Comentariu

                  • Consultant electrice
                    Moderator
                    • 08.nov.2005
                    • 3240

                    #10
                    Am vazut multe aici pe forum si am dat de multi oameni pusi pe scandal pe diverse teme, dar sa te bagi in seama ca sa critici asa aspru o treaba banala...trebuie sa ai o lipsa grava de ocupatie sau mai bine zis sa fii frustrat cum a zis coby.
                    Curentul nu iarta!

                    Comentariu

                    Procesare...