Preturi racordare la utilitati (curent, gaz, apa)

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • todo_tdo
    Incepator
    • 26.dec.2012
    • 76

    #16
    Răspuns la: Preturi racordare la utilitati (curent, gaz, apa)

    vin si eu cu o intrebare aici ca nu am gasit vreo rubrica dedicata AVIZELOR ma intreb daca, si va spun situatia mea, urmeaza sa obtin AC pt casa si gard si vreau sa imi fac un garaj lipit de casa ce as mai putea face acuma ? trebuie din nou platit avizele la apa curent gaz si mediu .... va multumesc de raspunsuri,daa si stiu ca imi trebuie proiect de garaj

    Comentariu

    • PowerMC
      Administrator
      • 02.mai.2007
      • 2210

      #17
      Răspuns la: Preturi racordare la utilitati (curent, gaz, apa)

      Obtineti o autorizatie pentru noua constructie, conform celor specificate de CU. Autoritatea locala poate solicita mai putine avize in cazul garajului decat in cazul casei insa nu cred ca pretul avizelor este o problema (cateva sute de lei). Este adevarat ca ar fi niste bani de economisit dar daca nu v-ati gandit sa prindeti totul in AC pentru casa!
      Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

      Community Manager MC

      Comentariu

      • todo_tdo
        Incepator
        • 26.dec.2012
        • 76

        #18
        Răspuns la: Preturi racordare la utilitati (curent, gaz, apa)

        In mod normal nu vroiam garaj ci vroiam sa facem o pergola pt masina dar pana la urma ne-am gandit ca sunt multe avantaje cu un garaj inchis, mai ales pe perioada de iarna, asta e ce sa-i facem cat traim invatam, plus ca in momentul cand am facut proiectul nu aveam nici atatia bani in "dotare", acuma am mai economisit cate ceva si naaa o sa fie util si pt un mic business de care ma apuc in vara.
        multumesc momentan , toat ebune

        Comentariu

        • spik1
          Living Legend
          • 20.apr.2012
          • 2271

          #19
          Răspuns la: Preturi racordare la utilitati (curent, gaz, apa)

          Sunt tare curios cu cat va "jumulesc" pentru avizul acela ? Acum ceva ani eu am scapat mai ieftin, cu ajutoril unei cunostinte ce a cuprins garajul in acte dupa ce l-am construit. Da, dar ce credeti !....Cu banii ce-i dadeam pe acte.....am construit garajul !!! Nu mi se pare normal deloc !

          Comentariu

          • todo_tdo
            Incepator
            • 26.dec.2012
            • 76

            #20
            Răspuns la: Preturi racordare la utilitati (curent, gaz, apa)

            O sa vb cu proiectantul dupa anul nou sa vad de proiect de garaj, si o sa va tin la curent cu toata discutia care o sa o am la primarie.

            Comentariu

            • todo_tdo
              Incepator
              • 26.dec.2012
              • 76

              #21
              Răspuns la: Preturi racordare la utilitati (curent, gaz, apa)

              Astazi fost-am la Priimarie si ca sa vezi daca iti faci un garaj e ca si cum iti faci o casa doar ca proiectul e mai efin ), aceleasi avize, doar ca taxa de autorizatie de constructie e mai mica ca na e si garajul mai ieftin. Deci nu s-au descurajat cei de la primarie pt ca e frig afara, tot zelosi sunt.

              Comentariu

              Procesare...