Polistirenul expandat (EPS), alegere si caracteristici

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • AskAsk
    Incepator
    • 23.nov.2015
    • 8

    Răspuns la: Polistirenul expandat (EPS), alegere si caracteristici

    Am parcurs atatea informatii, dar tot mi-e greu sa aleg materielele. Poate e pe aici cineva care si-a izolat de curand casa si spune ce materiale a folosit; care a cantarit baxurile, a pus in lucru materialele... eu lucrez deocamdata la interior, asa ca in curand urmeaza exteriorul

    Comentariu

    • Gemini
      Moderator
      • 06.iun.2006
      • 15058

      Răspuns la: Polistirenul expandat (EPS), alegere si caracteristici

      Aveti timp pana la primavara sa analizati ofertele de pe piata, acum neputandu-se realiza placari exterioare in conditii de calitate. Cu siguranta vor fi cateva optiuni ce merita comparate, in functie de ce va ofera distribuitorii in zona dvs.

      Comentariu

      • danielH
        Incepator
        • 21.oct.2015
        • 22

        Răspuns la: Polistirenul expandat (EPS), alegere si caracteristici

        Postat în original de AskAsk
        Am parcurs atatea informatii, dar tot mi-e greu sa aleg materielele. Poate e pe aici cineva care si-a izolat de curand casa si spune ce materiale a folosit; care a cantarit baxurile, a pus in lucru materialele... eu lucrez deocamdata la interior, asa ca in curand urmeaza exteriorul
        Indicat at fi sa luati tot termosistemul de la o firma producatoare pentru ca materialele sa fie compatibile, ca important este sa le si produca nu doar sa le comercializeze

        Comentariu

        • OrAndrei
          Incepator
          • 10.aug.2015
          • 28

          Răspuns la: Polistirenul expandat (EPS), alegere si caracteristici

          Eu luai polistiren expandat EPS 80 de 10 cm, cantarit la magazin 1 bax de la Adeplast 3,65 kg, 0,25 mc

          Comentariu

          Procesare...