Planuri, costuri casa 2014, etape

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Cenia
    Incepator
    • 28.ian.2014
    • 26

    Răspuns la: Planuri, costuri casa 2014, etape

    Postat în original de Twist
    Din ce am citit pana aici impresia mea este ca nu sunteti multumita de cei cu care ati lucrat.
    Poate ar fi bine sa dati nume , sa stie si altii din zona la ce sa se astepte de la acei constructori.
    Multa bafta in continuare, mai aveti mult de lucru.
    A, dar trebuie sa invete cineva si Pe spatele nostru ca doar Asa se face experienta!
    Sfatul meu at fi sa mergi cu o echipa de incredere si nu cea recomandata de arhitect. Atit!
    Acum trebuie sa spunem unde sa puna prizele, dar piña acolo trebuie designul interior cum asezam mobila etc.
    o oferta interesanta e la un magazin de mobila din iasi ceva cu grande, care pentru designul unei camere si decorarea si cumpararea mobilei Iti face design pt toata Casa, ar costa 4 sute lei. Fiindca nu sunt acolo e necesar un designer. Eu am cerut arhitectului ca asa am convenit sa puna si patul pozitionat in camera, dulapurile la bucatarie, chiuvetele si dusul la baie. Dar ce a iesit, e partea a 2 a. Camerele au iesit subdimensionate. Platim mai putin Pe incalzire.
    Daca aveti experienta cu prizele va rog . Ce nu imi place in anumite poze cum atirna la bucatarie cablurile de la hota. Piña acolo e drum lung dar se pare ca trebuie sa marcam prizele.

    Comentariu

    • Mitipas
      Incepator
      • 12.mar.2015
      • 34

      Răspuns la: Planuri, costuri casa 2014, etape

      Se scrie maestrii

      Comentariu

      • Mitipas
        Incepator
        • 12.mar.2015
        • 34

        Răspuns la: Răspuns la: Planuri, costuri casa 2014, etape

        Postat în original de Cenia
        Ceva mi-a atras atentia, nu sunt prea subtiri zidurile exteriore ? Ar trebui sa aibe un minim 35 cm dar parca sunt de 25-30 cm.
        Cica sunt de 35. Cred ca numai eu imi fac casa prin Internet . Terenul luat de Pe internet sper sa nu imi pun miinile in cap cind o sa o vad la final! Socrii sunt ochii nostrii acolo. Acum sunt la ultima faza. Mai continuam la primavara cind vine dezghetul. Cred ca Von merge cu vata bazaltica la izolatie, incalzire in pardoseala, are inaltime 3 m. Fac research la acoperis. O sa alegem varianta de pret medie. Nu ne pricepem nici la acoperis. Ce email am trimis nu am primit nici o oferta de pret. Numai cind au sunat din tara au raspuns si trimis preturile . Avem mult de invatat cum sa faci vinzari![/QUOTE]

        Comentariu

        • Mitipas
          Incepator
          • 12.mar.2015
          • 34

          Răspuns la: Planuri, costuri casa 2014, etape

          Refereritor acoperis , daca preferati tabla ondulata gasiti la Carreta , o firma din Iasi , ieftin si bun,garantata 30 de ani .

          Comentariu

          • Cenia
            Incepator
            • 28.ian.2014
            • 26

            Răspuns la: Planuri, costuri casa 2014, etape

            Achizitionat si tabla: Gerard senator Negru cu gri. Inca asteptam montarea in functie de ploaie sarbatori si altele. Deja suntem de 7 luni in Constructie. Cum se scrie maestrii cine ar mai fi interesat? Pe mine ma intereseaza constructii si preturi la Ora actuala. Am achizitionat vata si lucram la izolatie.as vrea foarte mult sa pot avea pretul anticipat Pe urmatoarele etape dar cred ca doar visez. raspunsul vine: depinde ce vrei sa iti pui! Vreau un pret de baza si de acolo imi expui cu marmura cit ajunge.
            Dar piña acolo cautam oferte la ferestre si usi. Deasemenea usa de la intrare. Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	image.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	260,7 KB 
ID:	621426Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	image.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	260,7 KB 
ID:	621426 concluzia de pina acum e ca ne pare bine ca am facut not cum am vrut planul si nu am cumparat o casa gata construita.

            Comentariu

            • Cenia
              Incepator
              • 28.ian.2014
              • 26

              Răspuns la: Planuri, costuri casa 2014, etape

              Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	image.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	315,8 KB 
ID:	621631progres

              Comentariu

              Procesare...