Planuri, costuri casa 2014, etape

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • emanuelguzu
    Living Legend
    • 30.oct.2013
    • 1027

    #76
    Răspuns la: Planuri, costuri casa 2014, etape

    Postat în original de intransingentul
    Nu va mai aduceti aminte?
    I-ati trimimis lui@spik1 o bucata de material sa faca un test.
    Care sunt rezultatele testului?
    Dezastru?
    Esec?
    Lamentabil?
    Materialul nu da rezultatele scontate?

    Daca materialul ar costa 2 lei fiti sigur ca se va cumpara in loc de rapitz, caci defapt asta si este.
    Nici nu vad de ce ar costa mai mult.
    Nu i_am trimis nici o monstra,observa ca nu cunoasteti ce este aia plasa de rapiz si ce este un profil de otel galvanizat ce rezista la greutatea a 5 cm de beton umed la turnare,la o distanta dintre grinzi de 1 m ,nefiind nevoie de cofrare,si fara pierderi de material
    Poate plasa rapiz asa ceva? tocmai de aici rezulta Calitate/Pret.
    Am mai discutat aspectele acestea

    Comentariu

    • emanuelguzu
      Living Legend
      • 30.oct.2013
      • 1027

      #77
      Răspuns la: Planuri, costuri casa 2014, etape

      Daca aveti ocazia sa faceti o sarpanta ca aceasta,va sfatuiesc sa o faceti cu plasa de rapiz si sa ne confirmati rezultatul.

      Comentariu

      • mirceaknap
        Living Legend
        • 05.mar.2011
        • 1417

        #78
        Răspuns la: Planuri, costuri casa 2014, etape

        Parca spuneati ca nu mai veti mai raspunde pe acest topic?

        Comentariu

        • emanuelguzu
          Living Legend
          • 30.oct.2013
          • 1027

          #79
          Răspuns la: Planuri, costuri casa 2014, etape

          Postat în original de mirceaknap
          Parca spuneati ca nu mai veti mai raspunde pe acest topic?
          Domnule Mircea,trebuie sa raspund la acuzatii neadevarate si critici nefondate
          Ati precizat ca acest cofrag nu are rol de armare,daca urmariti video veti observa cum betonul se inglobeaza in cofragul de Nervometal,cofragul fiind prins de grinzi din 10 in 10 cm
          Eu numesc aceasta operatiune armare,caci se unesc toate componentele structuri,fiecare avand un rol in rezistenta planseului sau acoperisului.
          Fișiere Atașate

          Comentariu

          • coby
            Living Legend
            • 21.feb.2012
            • 6865

            #80
            Răspuns la: Planuri, costuri casa 2014, etape

            Si uite asa se duce pe apa sambetei un topic ! Guzu asta strica toate topicurile cu reclamele lui de 2 bani si cu filmulete de youtube de parca am fi pe facebook ????!!!
            Nu ia nimeni atitudine sa l potoleasca pe samsarul asta ??
            Bai Guzu , termina cu prostia aia de nervometal si nu mai minti lumea ca e bun la plansee si nu mai polua topicurile cu nestiinta ta ca suntem satui !
            Si din nimicuri poti face ceva bun .

            Comentariu

            • intransingentul
              Living Legend
              • 26.iul.2012
              • 1006

              #81
              Răspuns la: Răspuns la: Planuri, costuri casa 2014, etape

              Postat în original de emanuelguzu
              Nu i_am trimis nici o monstra,observa ca nu cunoasteti ce este aia plasa de rapiz si ce este un profil de otel galvanizat ce rezista la greutatea a 5 cm de beton umed la turnare,la o distanta dintre grinzi de 1 m ,nefiind nevoie de cofrare,si fara pierderi de material
              Poate plasa rapiz asa ceva? tocmai de aici rezulta Calitate/Pret.
              Am mai discutat aspectele acestea
              Nu ati trimis nici o monstra?

              Recunoasteti asceste postari facute de dvs:
              24.05.2014, 22:43 Armatura nervometal Post #254

              scrieti_mi adresa dumneaoastra in mesaj privat si va promit ca luni la prima ora sun si va trimit gratuit
              nervometal pentru teste si probe,turnati dumneavoastra beton normal si apoi testatii rezistenta,
              ganditi putin logic..este o suprafata compacta fara fisuri
              24.05.2014, 23:49 Post#257
              Armatura nervometal
              imi trebuie o adresa si un nr de tel,chiar daca nu este adresa dumneavoastra,spuneti_mi un loc unde sa va duceti
              sa o luati,noi oferim transport gratuit in toata tara,dar pentru suprafata aceasta nu trimit masina pana
              la bucuresti,o sa vb la depozit sa va puna la curier o bucata cu suprafata de 1,5 mp,platim noi curierul,
              dar trebuie o adresa la care sa va lase armatura,si un nr de tel de contact,sau maine luati legatura cu
              George Petecariu si datii lui adresa 0756912460,maine il sun eu si ai confirm,el va poate duce la cateva
              lucrari unde la folosit aceasta armatura,avem o comada pentru bucuresti de 1200mp dar asteptam confirmarea,
              o seara buna va doresc si astept cu interes rezultatele testelor facute de dumneavoastra.
              Ma credeti naiv?
              Sau ati crezut ca am uitat?
              Il voi intreba pe @spik1 daca este adevarata conversatia dvs cu dansul.
              De ce radem de greselile altora? Pentru ca nu sunt ale noastre.

              Comentariu

              • emanuelguzu
                Living Legend
                • 30.oct.2013
                • 1027

                #82
                Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Planuri, costuri casa 2014, etape

                Postat în original de intransingentul
                Nu ati trimis nici o monstra?

                Recunoasteti asceste postari facute de dvs:



                Ma credeti naiv?
                Sau ati crezut ca am uitat?
                Il voi intreba pe @spik1 daca este adevarata conversatia dvs cu dansul.
                Intrebatil,conversatia este adevarata caci este scrisa,neadevarat este faptul ca domnul Spik1 a facut teste pe Nervometal sau a intrat vreodata in posesia vreunei monstre.

                Comentariu

                • intransingentul
                  Living Legend
                  • 26.iul.2012
                  • 1006

                  #83
                  Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Planuri, costuri casa 2014, etape

                  Postat în original de emanuelguzu
                  Intrebatil,conversatia este adevarata caci este scrisa,neadevarat este faptul ca domnul Spik1 a facut teste pe Nervometal sau a intrat vreodata in posesia vreunei monstre.
                  Acum va intreb pe dvs:
                  De ce nu ati trimis acel esantion? Desi ati promis.
                  De ce nu sunteti cerebral?
                  De ce duceti lumea in eroare?
                  De ce va faceti reclama pe acest topic?
                  De ce sunteti recalcitrant in vorbire?
                  De ce credeti ca toti constructorii din Romania sunt niste incapabili si niste incompetenti?
                  De ce ?
                  De ce?
                  De ce radem de greselile altora? Pentru ca nu sunt ale noastre.

                  Comentariu

                  • mirceaknap
                    Living Legend
                    • 05.mar.2011
                    • 1417

                    #84
                    Răspuns la: Răspuns la: Planuri, costuri casa 2014, etape

                    Postat în original de emanuelguzu
                    Domnule Mircea,trebuie sa raspund la acuzatii neadevarate si critici nefondate
                    Ati precizat ca acest cofrag nu are rol de armare,daca urmariti video veti observa cum betonul se inglobeaza in cofragul de Nervometal,cofragul fiind prins de grinzi din 10 in 10 cm
                    Eu numesc aceasta operatiune armare,caci se unesc toate componentele structuri,fiecare avand un rol in rezistenta planseului sau acoperisului.
                    Sa intru putin in jocul dvs.
                    Un joc care eu il consider inutil,gratuit si uneori murdar.
                    Totusi,hai.
                    Ce am vazut in video nu ma lamurit deloc in privinta armari care o face nervometalul .
                    Acele cateva firicele de beton care se strecoara printre gaurele nu inseamna armarea unui planseu.
                    O armatura trebuie sa fie inglobata integral in beton(cca 2cm).
                    Asa zisa armatura a dvs nu are cum sa fie inglobata in beton.
                    Asadar,nu cred ca discutam despre un produs care are rol de armare a unui planseu.
                    Acest produs armeaza foarte bine o sapa,o tencuiala,o arcada, dar nu un planseu.

                    Comentariu

                    • emanuelguzu
                      Living Legend
                      • 30.oct.2013
                      • 1027

                      #85
                      Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Planuri, costuri casa 2014, etape

                      Postat în original de intransingentul
                      Acum va intreb pe dvs:
                      De ce nu ati trimis acel esantion? Desi ati promis.
                      De ce nu sunteti cerebral?
                      De ce duceti lumea in eroare?
                      De ce va faceti reclama pe acest topic?
                      De ce sunteti recalcitrant in vorbire?
                      De ce credeti ca toti constructorii din Romania sunt niste incapabili si niste incompetenti?
                      De ce ?
                      De ce?
                      -Nu cunosc inca de ce nu ajuns matrita la domnul spik1,raspunsul il stie dansul,dar oricand doreste il trimit,caci consider ca este unul din putinele persoane rationale de pe acest forum,il rog pe aceasta cale daca doreste monstra sa imi scrie pe privat adresa si nr de telefon
                      -Cerebral nu sunt,problema este mentalitatea comunista si tehnologia invechita din Romania
                      -Nu duc pe nimeni in eroare,daca va puneti putin mintea la contribuite,si lasati la o parte problemele personale cu mine o sa vedeti ca Nervometal este un produs bun pentru Romania
                      -Nu fac reclama,am facut o recomandare ca fiecare dintre voi,apoi am raspuns la provocari, neadevaruri,acuzatii nefondate
                      -Nu sunt recalcitrant in vorbire,vi se pare voua deoarece va raspund provocarilor
                      -Nu toti constructori din Romania sunt incapabili,saracia ai face meseriasi peste noapte...lucru care din punctul meu de vedere este un lucru grav,meseria trebuie facuta de oameni cu experienta,Romania este plina de constructori,mecanici,electricieni si instalatori de sezon,problema reala este saracia si clientii ce accepta servicii de proasta calitate de la persoane cu experienta de sezon.

                      Comentariu

                      • emanuelguzu
                        Living Legend
                        • 30.oct.2013
                        • 1027

                        #86
                        Răspuns la: Răspuns la: Planuri, costuri casa 2014, etape

                        Postat în original de mirceaknap
                        Sa intru putin in jocul dvs.
                        Un joc care eu il consider inutil,gratuit si uneori murdar.
                        Totusi,hai.
                        Ce am vazut in video nu ma lamurit deloc in privinta armari care o face nervometalul .
                        Acele cateva firicele de beton care se strecoara printre gaurele nu inseamna armarea unui planseu.
                        O armatura trebuie sa fie inglobata integral in beton(cca 2cm).
                        Asa zisa armatura a dvs nu are cum sa fie inglobata in beton.
                        Asadar,nu cred ca discutam despre un produs care are rol de armare a unui planseu.
                        Acest produs armeaza foarte bine o sapa,o tencuiala,o arcada, dar nu un planseu.
                        Mai adaugati o plasa de buzau,acum va inreb eu:ce preferati ?scandura batuta pe plaseu,osb?dulap de 5 cm? in orice ati alege din acestea .va fi nevoie de armare suplimentara ? eu consider ca structura de rezistenta a plaseului sunt grinzile dimensionate corect in funcie de casa ,indiferent ca veti bate scandura.osb,dulap de lemn, nervometal,deci la un planseu din dulapi de lemn de 5 cm nu este nevoie de armare,si daca folosim nervometal este nevoie de armare, de ce va fi nevoie de armare?inteleg ca e greu betonul,este tocmai invers,va fi un plaeul mult mai rezistent si mai izolat fonic la impact.
                        Urmaresc si alt subiect unde o placa de beton DOAR 10cm este armata cu fi12 pe o camenta de 4x3, ce va face sa credeti ca structura unui planseu din grinzi de lemn,nervometal,plasa de buzau si 5 cm de beton nu va fi rezistenta?

                        Comentariu

                        • bogdanfnf`
                          Membru Marcant
                          • 26.dec.2007
                          • 630

                          #87
                          Răspuns la: Planuri, costuri casa 2014, etape

                          Nu mai promovati acest " nervometal " pentru placi intre etaje , rolul acestuia este cu totul altu` , chiar dvs ati prezentat si afirmat . Stai si de vorba cu un expert structurist si prezentati nervometalul cum l-ati prezentat aici ! va asteptam cu imresile acestuia !

                          Personal am de facut o podea pentru o mansarda si am prezentat structuristului varianta cu nervometal , a picat din start varianta propusa de mine , nu poate conferii o rezistenta nici macar ca , cofraj !


                          Numai bine !

                          Comentariu

                          • emanuelguzu
                            Living Legend
                            • 30.oct.2013
                            • 1027

                            #88
                            Răspuns la: Planuri, costuri casa 2014, etape

                            Postat în original de Maestrul Max
                            Sa nu cumva sa te retragi de pe forum, avem nevoie de mascariciul GUZU.
                            Tataie,nu te intrece cu gluma,vad ca nu ai replica pe subiect...schimbati numele de maiestu,ca nu ti se cuvine acest nume,si cum am mai scris,voi astea maestri,mesteri,structuristi,...inainte sa comentati si sa criticati,aratati-va valoare prin lucrari executate si va veti castiga respectul meu.Pana atunci, sunteti doar critici fara valoare,mesteri de sezon priceputi la toate...lucru foarte grav din punctul meu de vedere.

                            Comentariu

                            • Maestrul Max
                              Living Legend
                              • 28.iul.2006
                              • 6886

                              #89
                              Răspuns la: Planuri, costuri casa 2014, etape

                              Punctul tau de vedere nu intereseaza pe nimeni. Vrei sa vezi o lucrare de a mea ? Pai astia se chinuie sa vopseasca ce am facut eu daraminte sa o darame. La alea facute de tine nici nu au ce darama ca e ruina deja.
                              Hai pa si pushi ca nu am timp de muzicieni.
                              Ultima editare de Maestrul Max; 20.oct.2014, 22:09.
                              Cu stima.

                              Comentariu

                              • emanuelguzu
                                Living Legend
                                • 30.oct.2013
                                • 1027

                                #90
                                Răspuns la: Planuri, costuri casa 2014, etape

                                Postat în original de Maestrul Max
                                Punctul tau de vedere nu intereseaza pe nimeni. Vrei sa vezi o lucrare de a mea ? Pai astia se chinuie sa vopseasca ce am facut eu daraminte sa o darame. La alea facute de tine nici nu au ce darama ca e ruina deja.
                                Hai pa si pushi ca nu am timp de muzicieni.
                                ))))) Da tataie...Tu , Ceausescu si inca vreo 2 miilioane de mosi mai aveti FAIMA asta a lui Ceausescu.
                                Ce a construit Ceausescu in 5 ani nu reusesc sa fure guvernati in 60 de ani .
                                E frumoasa replica,dar nu ti se cuvine nici asta,se numeste PLAGIAT in cazul tau.

                                Comentariu

                                Procesare...