Mica venetie

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • gigicontra
    Incepator
    • 05.mai.2014
    • 1

    Mica venetie

    Ia uitati si va minunati.....ce falnic bloc tocmai se inalta pe un teren care acu cca 20 ani era o MLASTINA, TAU, PATINOAR pe vreme de iarna...
    Nu mai vorbesc de "cadoul" facut celor care tocmai si-au cumparat in vremuri de economic boOom apartamente in casa cu 3 nivele de langa....si de acu' in colo vor admira in scurt timp privelisti cu hanine intinse la uscat in loc de M-tii Fagaras...
    Cel mai interesant mi se pare acel parau (de pe valea Sapunului) care din cand in cand se mai si umfla, si care a inceput a eroda din malul pe care tocmai s-a amplasat fundatia acestui bloc.
    Stau si ma intreb cum mama naibii au obtinut aia autorizatie de constructie pentru un asemenea amplasament/orientare ?
    Oare in timp nu exista riscul de inclinatie a intregii constructii ? (Ma repet:viitorii cumparatori nu cred ca vor fi informati ca acolo a fost MLASTINA !)
    Din cate imi amintesc fundatia are cam max 1,5m de la baza stalpilor de sustinere, picioarele acelor stalpi nu imi amintesc sa fie mai mult de 1m ingropate in pamant.
    Poze aci: dorele_

    Ultima editare de gigicontra; 05.mai.2014, 21:54.
  • spik1
    Living Legend
    • 20.apr.2012
    • 2343

    #2
    Răspuns la: Mica venetie

    Prost o fi cel ce cumpara, asta e , isi merita soarta ! "Constructori" de astia sunt peste tot, mai rau este ca sunt in cardasie cu autoritatile locale !

    Comentariu

    • tanasie
      Living Legend
      • 15.oct.2008
      • 2551

      #3
      Răspuns la: Mica venetie

      Autorizatia le-o fi dato Johanis cel corect ?
      Cu respect.

      Comentariu

      • dj_italo2001
        Incepator
        • 06.mai.2008
        • 6

        #4
        Răspuns la: Mica venetie

        Ya, ya )
        kilaru_de_coduri

        Comentariu

        • Scifficus
          Membru Marcant
          • 23.iun.2013
          • 857

          #5
          Răspuns la: Mica venetie

          Se roaga toti la biserica de alaturi si va fi bine.

          Comentariu

          Procesare...