Manopera vila la rosu, Constanta 2014

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • iulixica
    Incepator
    • 31.mai.2014
    • 4

    Manopera vila la rosu, Constanta 2014

    Doresc sa construiesc o vila in constanta la rosu, p+1+mansarda locuita, amprenta 120 mp deci total 360 mp cu 2 placi turnate, plus acoperis de tigla. Astept oferte 2014 pentru manopera la rosu, eventual manopera + materiale, doresc preturi estimative pentru fiecare etapa in parte: fundatie, parter, etaj, mansarda. Multumesc!
  • casatamultvisata
    Incepator
    • 18.mai.2013
    • 9

    #2
    Răspuns la: Manopera vila la rosu, Constanta 2014

    Buna ziua.
    Domnilor sau doamnelor, oferta de pret nu se face dupa cati mp sunt pe proiect sau dupa cati mp sunt enumerati de catre o terta persoana sau de catre dumneavoastra.
    Multi spun sau solicita un pret informativ ceea ce este total grestit , la fel se raspunde pe masura cu un pret XXX,XX Euro/mp ceea ce este si mai gresit. Nu e construieste la mp, constructiile se realizeaza pe baza unui deviz si respectand P.TH. + D.E. (Proiectul tehnic) sa nu mai punem in discutie ca nu stie nimeni exact ce cuprinde la „la rosu” sau „la cheie” si ce operatiuni sunt cuprinse, sau daca este oferita garantie la lucrare, daca pretul are tva sau nu si lista poate contiuna.
    Pentru o oferta de pret corecta si realista trebuie sa studiem proiectul si sa intocmim un deviz. Va rugam sa ne trimiteti pe mail proiectul (plansele):
    - plansa fundatie;
    - plansa parter;
    - plansa etaj/mansarda;
    - plansa invelitoare;
    - plansa sectiunea principala;
    - plansa sectiunea secundara;
    - nume prenume persoana de contact sau beneficiar al proiectului;
    - nr. de telefon al persoanei de contact pentru a stabilii telefonic eventualele aspecte ale proiectului;
    Noi in cel mai scurt timp o sa va realizam devizul-oferta solicitata si va v-om trimite raspunsul cu privire la cererea dvs fie ca este vorba despre o constructie la rosu sau la cheie.
    Daca nu aveti proiect, noi fiind o companie complexa, va putem ajuta de la : proiectare – avizare – autorizare – executie la rosu sau la cheie.
    Dispunem de toata logistica si echipamentele necesare realizarii obiectivului (utilaje, cofraje, popi metalici, schele, scule, etc…..
    "CONSTRUIESTE CU NOI, CONSTRUIESTE PENTRU VIITOR !!!"
    Efectuam lucrari in toata tara !!!
    Pentru o colaborare, oferta de pret si executia lucrarii va rugam sa ne contactati pe e-mail sau telefonic, noi va stam la dispozitie cu incredere si cu profesionalism .
    Cu respect si stima,
    Echipa “CasaTaMultVisata”
    Telefoane:
    0767954857 0742756576
    E-mail:
    office@casatamultvisata.ro
    casatamultvisata@yahoo.com
    Web:

    Comentariu

    • emanuelguzu
      Living Legend
      • 30.oct.2013
      • 1000

      #3
      Răspuns la: Manopera vila la rosu, Constanta 2014

      Postat în original de iulixica
      Doresc sa construiesc o vila in constanta la rosu, p+1+mansarda locuita, amprenta 120 mp deci total 360 mp cu 2 placi turnate, plus acoperis de tigla. Astept oferte 2014 pentru manopera la rosu, eventual manopera + materiale, doresc preturi estimative pentru fiecare etapa in parte: fundatie, parter, etaj, mansarda. Multumesc!
      manopera 45 euro mp amprenta indiferent de complexitatea lucrari sau a proiectului, 45 euro /mp (manopera)=16.200e cu acoperis cu tot,fara nici un fel de finisaje,lucram pe etape fara avans,in acest fel eliminam orice suspiciune legata de calitatea de executie a lucrari. https://www.youtube.com/results?sear...e+emanuel+guzu
      -pentru contact si alte detalii: emanuell_gonzo@yahoo.com

      Comentariu

      • ambiente
        Membru
        • 15.mai.2014
        • 258

        #4
        Răspuns la: Manopera vila la rosu, Constanta 2014

        bună seara. o asemenea casă cu aceleși măsuri am terminat in suceava .manopera la roșu € 11500.00.

        Comentariu

        • mirceaknap
          Living Legend
          • 05.mar.2011
          • 1414

          #5
          Răspuns la: Manopera vila la rosu, Constanta 2014

          Postat în original de ambiente
          bună seara. o asemenea casă cu aceleși măsuri am terminat in suceava .manopera la roșu € 11500.00.
          Am impresia ca dvs nu intelegeti ce a cerut initiatorul toicului.
          Ce oferta ati facut dvs?

          Comentariu

          • iulixica
            Incepator
            • 31.mai.2014
            • 4

            #6
            Răspuns la: Manopera vila la rosu, Constanta 2014

            Pentru emanuelguzu: v-am remarcat oferta, imi puteti estima aproximativ si costul materialelor? Si inca o estimare pentru un gard 16 x 22 x 16 x 22 m din beton cu fier forjat? Multumesc anticipat!
            Pentru ambiente: daca aveti putin timp sa-mi dati costurile d-voastra defalcate pe etape de constructie pana la cheie, manopera si materiale, exceptand manopera la rosu 11500 euro? Multumesc!

            Comentariu

            • emanuelguzu
              Living Legend
              • 30.oct.2013
              • 1000

              #7
              Răspuns la: Manopera vila la rosu, Constanta 2014

              Postat în original de iulixica
              Pentru emanuelguzu: v-am remarcat oferta, imi puteti estima aproximativ si costul materialelor? Si inca o estimare pentru un gard 16 x 22 x 16 x 22 m din beton cu fier forjat? Multumesc anticipat!
              Pentru ambiente: daca aveti putin timp sa-mi dati costurile d-voastra defalcate pe etape de constructie pana la cheie, manopera si materiale, exceptand manopera la rosu 11500 euro? Multumesc!
              trimiteti_mi un email cu proiectul,in functie de proiect si de ce materiale folositi putem face un calcul estimativ,o constructie finisata la cheie de 360mp doar manopera poate ajunge la un cost de 30 mii,daca imi trimiteti un proiect pot sa va estimez un cost aproximativ,binenteles ca sunt detalii multe,la o lucrare de asemenea suprafata cel mai bine cred ca ar fi manopera deoparte si de materiale sa va ocupati dumneavoastra,o putem face noi,deoarece suntem pregatiti chiar si cu un camion,miniexcavator...trimiteti_mi email cu proiectul si va fac o oferta de pret pentru manopera,calitatea lucrari depinde mult de materialele de constructii folosite,de aceea cred ca este indicat sa nu construiti o casa cu materiale incluse,pot aparea probleme pe parcursul lucrari.

              Comentariu

              • gebcons
                Incepator
                • 03.iun.2014
                • 3

                #8
                Răspuns la: Manopera vila la rosu, Constanta 2014

                Societatea noastra este specializata in constructia de case sau cladiri la rosu sau la cheie, renovari de case si apartamente, renovari acoperisuri, mansardari, precum si in lucrari de amenajari interioare, termoizolatii, instalatii electrice, instalatii termice si sanitare.

                Daca ne trimite-ti un email cu proiectul va putem face o oferta de pret atat cu materiale cat si doar manopera. In general noi lucram cu manopera de 25 EUR/ mp construit la rosu cu TVA inclus. Email: office@gebcons.ro
                Ultima editare de gebcons; 03.iun.2014, 14:17.

                Comentariu

                • emanuelguzu
                  Living Legend
                  • 30.oct.2013
                  • 1000

                  #9
                  Răspuns la: Manopera vila la rosu, Constanta 2014

                  buna oferta..25 euro mp..2 plansee de beton....cu acoperis inclus,ca asa se face la rosu...daca lucrati bine,la pretul asta va dau eu de munca...tva inclus...ati mai construit vreo casa?eu am utilaje,schela,camion macara,popi metalici...tot ce imi trebuie si nu reusesc sa scot salariile si taxele la stat cu 45 euro mp..daca este asa va dau eu maine 5 case sa faceti...o sa va contactez la email,sa discutam serios daca este adevarat ca luati 25 euro..puteti sa ne prezentati cateva lucrari realizate unde sa vad si eu cum lucrati,si cateva nr de tel sa contactam cativa clienti la care ati lucrat.
                  Ultima editare de emanuelguzu; 04.iun.2014, 00:46.

                  Comentariu

                  • DORU RUDOLF CONSTRUCT
                    Incepator
                    • 06.ian.2014
                    • 29

                    #10
                    Răspuns la: Manopera vila la rosu, Constanta 2014

                    asta e la intimidare
                    tot asa cel cu 60 de euro putea sa comenteze la 45 dar nu a facuto
                    se poate construi chiar si cu 20 de euro m , problema e ca nu ramai cu bani de o masina la fiecare casa
                    noi construim cu programul PRIMA CASA chiar cu 30 de euro si e OK , am dori mai mult DAR...

                    Comentariu

                    • iulixica
                      Incepator
                      • 31.mai.2014
                      • 4

                      #11
                      Răspuns la: Manopera vila la rosu, Constanta 2014

                      Am inteles, se poate negocia... Depinde si ce calitate se ofera la constructie, asa jnapani exista peste tot...

                      Comentariu

                      • provilla
                        Membru Marcant
                        • 23.mar.2010
                        • 682

                        #12
                        Răspuns la: Manopera vila la rosu, Constanta 2014

                        ce valoare are constructia la gata daca nu va suparati domnule iulixica ?

                        dumneavoastra aveti o suma care o puteti face publica referitot la cat sunteti dispus sa platiti pentru manopera ?

                        cat de repede va intereseaza sa terminati lucrarea si cand doriti sa incepeti ?

                        sunteti un client serios banuiesc , puteti sa ne dati ceva recomandari i ceea ce priveste si seriozitatea dumneavoastra , nu doar a noastra ca constructor ?
                        Păcat că nebunilor nu li se îngăduie să spună cu înțelepciune ce au de spus despre nebuniile înțelepților.

                        Comentariu

                        • emanuelguzu
                          Living Legend
                          • 30.oct.2013
                          • 1000

                          #13
                          Răspuns la: Manopera vila la rosu, Constanta 2014

                          sa nu facem confuzii...o firma cu acte in regula nu poate lucra nicodata cu 20 euro/mp....Exclus,puteti construi dar nu va recomand...sa fim seriosi,haideti sa facem un calcul impreuna sa vedem ce castiga o firma 20euro/mp

                          Comentariu

                          • iulixica
                            Incepator
                            • 31.mai.2014
                            • 4

                            #14
                            Răspuns la: Manopera vila la rosu, Constanta 2014

                            Multumesc pentru raspunsuri tuturor, insa vad ca nimeni nu se incumeta totusi sa-mi oferteze un pret cum l-am cerut: pret manopera fundatie, pret manopera placa+parter, pret manopera placa+etaj1, pret manopera placa+mansarda, pret manopera acoperis finisat. Alte raspunsuri evazive chiar nu ma intereseaza, gen pret/mp nedefalcat pe etapele constructiei la rosu, sau eventuale certuri intre ofertanti. Va multumesc anticipat pt oferta direct la subiect (defalcat pretul pt fundatie, parter, etaj1, mansarda

                            Comentariu

                            • emanuelguzu
                              Living Legend
                              • 30.oct.2013
                              • 1000

                              #15
                              Răspuns la: Manopera vila la rosu, Constanta 2014

                              16.200e cu acoperis cu tot,fara nici un fel de finisaje,lucram pe etape fara avans,in acest fel eliminam orice suspiciune legata de calitatea de executie a lucrari. https://www.youtube.com/results?sear...e+emanuel+guzu
                              -pentru contact si alte detalii: emanuell_gonzo@yahoo.com
                              -impartim in parti egale suma: pret manopera fundatie, pret manopera placa+parter, pret manopera placa+etaj1, pret manopera placa+mansarda, pret manopera acoperis finisat=3240 euro pe fiecare etapa.

                              Comentariu

                              Procesare...