Arcade si forme geometrice la exterior cu ARMATURA DE NERVOMETAL

Adună
Acest topic este închis
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • spik1
    Living Legend
    • 20.apr.2012
    • 2343

    #16
    Răspuns la: Arcade si forme geometrice la exterior cu ARMATURA DE NERVOMETAL

    Hai ca la arcade, nervometalul, este ideal...sa recunoastem !

    Comentariu

    • emanuelguzu
      Living Legend
      • 30.oct.2013
      • 1027

      #17
      Răspuns la: Arcade si forme geometrice la exterior cu ARMATURA DE NERVOMETAL

      Postat în original de spik1
      Hai ca la arcade, nervometalul, este ideal...sa recunoastem !
      asa am zis si eu...foarte repede de realizat,nu te chinui cu rapiz si alte inventii..la o a arcada la exterior care are 2 mp...ce economie se face? daca chemi mesterul si iti sta vreo 3 zile sa iti tencuiasca rapitzu....cu armatura de nervometal si cornier in jumate de zi e gata...si inca o jumatate de zi pentru finisaj,si esti sigur ca iese lucru sfant...multe se pot face cu aceasta armatura de nervometal.
      Fișiere Atașate

      Comentariu

      • coby
        Living Legend
        • 21.feb.2012
        • 6865

        #18
        Răspuns la: Arcade si forme geometrice la exterior cu ARMATURA DE NERVOMETAL

        Postat în original de spik1
        Hai ca la arcade, nervometalul, este ideal...sa recunoastem !
        Aveti experienta unor lucrari la care ati contribuit sau doar dati din gura sa fie postat ceva ? Daca aveti experienta de lucru cu asa ceva va rog s o impartasiti cu noi .
        Si din nimicuri poti face ceva bun .

        Comentariu

        • Dosarele x
          Membru Marcant
          • 22.iul.2012
          • 552

          #19
          Răspuns la: Răspuns la: Arcade si forme geometrice la exterior cu ARMATURA DE NERVOME

          Postat în original de emanuelguzu
          asa am zis si eu...foarte repede de realizat,nu te chinui cu rapiz si alte inventii..la o a arcada la exterior care are 2 mp...ce economie se face? daca chemi mesterul si iti sta vreo 3 zile sa iti tencuiasca rapitzu....cu armatura de nervometal si cornier in jumate de zi e gata...si inca o jumatate de zi pentru finisaj,si esti sigur ca iese lucru sfant...multe se pot face cu aceasta armatura de nervometal.
          Desigur ca sunt solutii mai noi si mai rapide.
          Daca am gasi si solutii de a face rost de bani necesari atunci totul ar fi OK.
          Este diferenta intre puterea de cumparare a Spaniolilor si cea a Romanilor.
          1mp nervometal in Spania 0.3% din salariu, in Romania 1.1%.
          Sa stiti ca metoda cu plasa si rabitz nu am inventato eu, se aplica de foarte mult timp si rezultatele sunt foarte bune.
          In privinta tencuitului pe rabitz sa stiti ca nu este chiar asa de complicat.
          Tot ce spuneti si faceti se trece la DOSAR

          Comentariu

          • emanuelguzu
            Living Legend
            • 30.oct.2013
            • 1027

            #20
            Răspuns la: Răspuns la: Arcade si forme geometrice la exterior cu ARMATURA DE NERVOME

            Postat în original de Dosarele x
            Desigur ca sunt solutii mai noi si mai rapide.
            Daca am gasi si solutii de a face rost de bani necesari atunci totul ar fi OK.
            Este diferenta intre puterea de cumparare a Spaniolilor si cea a Romanilor.
            1mp nervometal in Spania 0.3% din salariu, in Romania 1.1%.
            Sa stiti ca metoda cu plasa si rabitz nu am inventato eu, se aplica de foarte mult timp si rezultatele sunt foarte bune.
            In privinta tencuitului pe rabitz sa stiti ca nu este chiar asa de complicat.
            am inteles,dar nu inteleg cum se tencieste plasa de rapiz fara cofrare pe interiorul arcadei,daca ati facut dumneavoastra spuneti_ne si noua,sau trebuie cofrat pe interior?stiti ce se intampla in comert in general,fiecare cumpara ce doreste,pe piata sunt materiale de constructii mai scumpe dar si mai ieftine,asta nu inseamna ca daca este mai scump nu se vinde ca nu este putere de cumparare,daca nu ar fi putere de cumparare am gasi doar un producator de ciment,un producator de tigla,un producator vopseluri... etc..depinde de pretentiile fiecarui client.

            Comentariu

            • mirceaknap
              Living Legend
              • 05.mar.2011
              • 1417

              #21
              Răspuns la: Răspuns la: Arcade si forme geometrice la exterior cu ARMATURA DE NERVOME

              Postat în original de emanuelguzu
              fiecare cumpara ce doreste,pe piata sunt materiale de constructii mai scumpe dar si mai ieftine,asta nu inseamna ca daca este mai scump nu se vinde ca nu este putere de cumparare,daca nu ar fi putere de cumparare am gasi doar un producator de ciment,un producator de tigla,un producator vopseluri... etc..depinde de pretentiile fiecarui client.
              Puterea de cumparare poate face ca o firma "x" sa scada pretul produselor in asa fel incat sa ramana pe piata.
              Nu stiu cum, dar sunt destul de multe firme straine care au profit in piata noastra asta saraca.
              O tehnologie noua cum credeti dvs ca este produsul dvs ar trebui sa aiba un pret promotional.
              Un pret care sa fie atragator si care sa fie la indemana tuturor.

              Comentariu

              • emanuelguzu
                Living Legend
                • 30.oct.2013
                • 1027

                #22
                Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Arcade si forme geometrice la exterior cu ARMATUR

                Postat în original de mirceaknap
                Puterea de cumparare poate face ca o firma "x" sa scada pretul produselor in asa fel incat sa ramana pe piata.
                Nu stiu cum, dar sunt destul de multe firme straine care au profit in piata noastra asta saraca.
                O tehnologie noua cum credeti dvs ca este produsul dvs ar trebui sa aiba un pret promotional.
                Un pret care sa fie atragator si care sa fie la indemana tuturor.
                va garantez eu ca este un pret super promotie,deocamdata nu exista profit din comercializarea armaturi de nervometal...nici pierderi nu sunt,doar bani blocati pe o anumita perioada de timp...initial ideea era alta,apoi am introdus transport gratuit in toata Romania pentru orice comanda,nu intodeauna cu publicitate se promoveaza un produs nou,ma gandesc la angajarea unor distribuitori pe raza anumitor judete,sa merga si sa promoveze pe santier...vom vedea cu timpul

                Comentariu

                • mirceaknap
                  Living Legend
                  • 05.mar.2011
                  • 1417

                  #23
                  Răspuns la: Arcade si forme geometrice la exterior cu ARMATURA DE NERVOMETAL

                  Postat în original de emanuelguzu
                  va garantez eu ca este un pret super promotie,deocamdata nu exista profit din comercializarea armaturi de nervometal...nici pierderi nu sunt,doar bani blocati pe o anumita perioada de timp...initial ideea era alta,apoi am introdus transport gratuit in toata Romania pentru orice comanda,nu intodeauna cu publicitate se promoveaza un produs nou,ma gandesc la angajarea unor distribuitori pe raza anumitor judete,sa merga si sa promoveze pe santier...vom vedea cu timpul
                  Cred ca un produs care este introdus pe o piata noua trebuie sa aiba parte si de o promovare.
                  Promovarea produsului se face deobicei catre o persoana imputernicita sau de catre o institutie (firma), in cazul dvs cred ca este vorba despre o firma.

                  Comentariu

                  • emanuelguzu
                    Living Legend
                    • 30.oct.2013
                    • 1027

                    #24
                    Răspuns la: Răspuns la: Arcade si forme geometrice la exterior cu ARMATURA DE NERVOME

                    Postat în original de mirceaknap
                    Cred ca un produs care este introdus pe o piata noua trebuie sa aiba parte si de o promovare.
                    Promovarea produsului se face deobicei catre o persoana imputernicita sau de catre o institutie (firma), in cazul dvs cred ca este vorba despre o firma.
                    cu promovare nu se rezolva mai nimic,am incercat cu mult timp in urma cu alt produs...vizualizari multe dar degeaba...fara comenzi

                    Comentariu

                    • mirceaknap
                      Living Legend
                      • 05.mar.2011
                      • 1417

                      #25
                      Răspuns la: Arcade si forme geometrice la exterior cu ARMATURA DE NERVOMETAL

                      Totusi.
                      Comercialzarea acestui produs se face prin firma.
                      Firma cum se face cunoscuta?

                      Comentariu

                      • emanuelguzu
                        Living Legend
                        • 30.oct.2013
                        • 1027

                        #26
                        Răspuns la: Arcade si forme geometrice la exterior cu ARMATURA DE NERVOMETAL

                        Postat în original de mirceaknap
                        Totusi.
                        Comercialzarea acestui produs se face prin firma.
                        Firma cum se face cunoscuta?
                        se spune ca turnurile cele mai inalte cad primele...

                        Comentariu

                        • mirceaknap
                          Living Legend
                          • 05.mar.2011
                          • 1417

                          #27
                          Răspuns la: Arcade si forme geometrice la exterior cu ARMATURA DE NERVOMETAL

                          Turnul din Pisa este vechi,pentru vremea lui a fost foarte inalt,sa inclinat, si totusi nu a cazut.

                          Comentariu

                          • emanuelguzu
                            Living Legend
                            • 30.oct.2013
                            • 1027

                            #28
                            Răspuns la: Arcade si forme geometrice la exterior cu ARMATURA DE NERVOMETAL

                            Postat în original de mirceaknap
                            Turnul din Pisa este vechi,pentru vremea lui a fost foarte inalt,sa inclinat, si totusi nu a cazut.
                            asta este parerea mea..stiu firme de constructii care au investit enorm si cand a venit criza au fost executate,eu am investit si eu in utilaje si tehnologie,dar spre deosebire de alti..am lasat pantofi de lac si am luat bocanci de munca..nu este chiar asa simplu sa creezi un nume,cred ca am mai spus..sunt una din cele mai recomandate firme de constructii din o anumita comunitate..dar cu greu se creaza un turn rezistent,am pierdut o zona de activitate unde am construit doar pentru ca tigla ceramica montata la o casa a iesit defecta din fabrica,apoi firma producatoare a dat faliment cu criza...ce solutie am?ce vina am eu?sunt multe chestii cand creezi un turn(firma)

                            Comentariu

                            • mirceaknap
                              Living Legend
                              • 05.mar.2011
                              • 1417

                              #29
                              Răspuns la: Arcade si forme geometrice la exterior cu ARMATURA DE NERVOMETAL

                              Cum se numeste firma dumneavoastra?

                              Comentariu

                              • spik1
                                Living Legend
                                • 20.apr.2012
                                • 2343

                                #30
                                Răspuns la: Arcade si forme geometrice la exterior cu ARMATURA DE NERVOMETAL

                                Postat în original de coby
                                Aveti experienta unor lucrari la care ati contribuit sau doar dati din gura sa fie postat ceva ? Daca aveti experienta de lucru cu asa ceva va rog s o impartasiti cu noi .
                                Nu am folosit niciodata armatura, dar am confectionat o gramada de cofraje, din tabla, pentru arcade. Am vazut si cum se fac din lemn. Asa ca pot face diferenta ! Este indeajuns, sau mai trebuie sa-ti explic ?

                                Comentariu

                                Procesare...