Reabilitare termica exterioara apartament vechi

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Punkterra
    Incepator
    • 17.iun.2014
    • 2

    Reabilitare termica exterioara apartament vechi

    Zona: Bucuresti, Dr. Taberei
    Apartament vechi, 40 m2 exterior, etaj 4/4, alpinism utilitar
    Polistiren de 10 minim densitate 70
    Pret:

    manopera
    manopera si materiale, descrierea materialelor.
  • cristian 12345
    Incepator
    • 08.iul.2014
    • 13

    #2
    Răspuns la: Reabilitare termica exterioara apartament vechi, placare polistiren.

    Buna ziua
    daca mai e de actualitate ne puteti contacta pt pret materiale ,manopera
    tel 0730185090

    Comentariu

    • cristian 12345
      Incepator
      • 08.iul.2014
      • 13

      #3
      Răspuns la: Reabilitare termica exterioara apartament vechi, placare polistiren.

      pret 90 lei/mp la gata

      Comentariu

      • emanuelguzu
        Living Legend
        • 30.oct.2013
        • 1027

        #4
        Răspuns la: Răspuns la: Reabilitare termica exterioara apartament vechi, placare poli

        Postat în original de cristian 12345
        pret 90 lei/mp la gata
        asa putin? la etajul 4 ? materiale si manopera? de unde veniti cu preturile astea?,doar materialele depasesc 90 lei daca sunt materiale de calitate superioara...ati mai lucrat la inaltime?cum procedati?alpinism cu funii? sau schela?chiar si cu schela personala,transportul schelei la santier,montat si demontat,stransa si dusa iar acasa...transportul,motorina...la etajul 4, (materiale si manopera de calitate medie,200 ron la gata,acesta este un pret real pentru etajul 4.)

        Comentariu

        • cristian 12345
          Incepator
          • 08.iul.2014
          • 13

          #5
          Răspuns la: Reabilitare termica exterioara apartament vechi, placare polistiren.

          materialul costa 30 lei /mp maxim.daca santeti constructor va vand eu materiale sa ajungeti cu pret bun in piata

          Comentariu

          • cheluakame
            Living Legend
            • 27.oct.2012
            • 2391

            #6
            Răspuns la: Reabilitare termica exterioara apartament vechi, placare polistiren.

            Scot unii niste preturi de zici ca sunt poleite cu aur ...

            Nu stiu daca exista materiale mai calitative decat acestea.
            Pachete termoizolatii - pret mic negociabil livrare super rapida. Depozit-Online.ro livreaza materiale de constructii, instalatii, finisaje, scule si unelte. Peste 25.000 de produse in oferta. Livram din stoc gratuit la santier cu descarcare mecanizata.


            Sau "Deluxe" (adica EPS Grafitat)
            Pachete termoizolatii - pret mic negociabil livrare super rapida. Depozit-Online.ro livreaza materiale de constructii, instalatii, finisaje, scule si unelte. Peste 25.000 de produse in oferta. Livram din stoc gratuit la santier cu descarcare mecanizata.


            Mai adaugam decorativa, manopera si schela si se ajunge la cei 90 ron/mp. Deci este un pret corect.
            iTermice --- Sursa ta de caldura

            Comentariu

            • georgeflorin
              Membru Marcant
              • 15.sep.2009
              • 304

              #7
              Răspuns la: Reabilitare termica exterioara apartament vechi, placare polistiren.

              are dreptate emanuelguzu ,preturile sunt foarte mici in constructii , de aici si lucrarile de proasta calitate facute cu materiale bune . Un exemplu casa la rosu , 35 euro/mp ii clar ce o sa iasa.

              Comentariu

              • sisica_si
                Membru Marcant
                • 19.dec.2013
                • 937

                #8
                Răspuns la: Reabilitare termica exterioara apartament vechi, placare polistiren.

                Sau poate astea sunt preturile reale.
                Ca pana acum am vorbit cu cativa meseriasi care mi-au zis ca dau un tun sau doaua pe an si dupa stau linistiti.
                Acum de cand cu criza nu mai au timp sa stea ca au mult de lucru la preturi REALE, nu umflate ca facea rumanu credit sa renoveze casa.
                Dar cum meseriasii se mananca intre ei mi se pare normal sa sariti in sus cand vine unu si va sparge pretul.

                Comentariu

                • emanuelguzu
                  Living Legend
                  • 30.oct.2013
                  • 1027

                  #9
                  Răspuns la: Reabilitare termica exterioara apartament vechi, placare polistiren.

                  Postat în original de cheluakame
                  Scot unii niste preturi de zici ca sunt poleite cu aur ...

                  Nu stiu daca exista materiale mai calitative decat acestea.
                  Pachete termoizolatii - pret mic negociabil livrare super rapida. Depozit-Online.ro livreaza materiale de constructii, instalatii, finisaje, scule si unelte. Peste 25.000 de produse in oferta. Livram din stoc gratuit la santier cu descarcare mecanizata.


                  Sau "Deluxe" (adica EPS Grafitat)
                  Pachete termoizolatii - pret mic negociabil livrare super rapida. Depozit-Online.ro livreaza materiale de constructii, instalatii, finisaje, scule si unelte. Peste 25.000 de produse in oferta. Livram din stoc gratuit la santier cu descarcare mecanizata.


                  Mai adaugam decorativa, manopera si schela si se ajunge la cei 90 ron/mp. Deci este un pret corect.
                  Este un pret real pentru un mester care vine cu bicicleta,o sacosa pe bicicleta si o mistrie....pentru o firma care ofera calitate si garantie,executa lucrarea in termen,vine pregatita cu schela,macara,utilaje..in general tehnologie si lucreaza in litera legi...la pretul de 90 ron nu poate lucra niciodata,biciclisti si pensionari poate...eu stiu mai bine ca multi de pe acest forum cum este la lucrezi la preturi mici sa scoti salariile,si apoi cand se strica unpicamar de 4500 ron sa vad de unde scoti bani,sau un flex de 500 ron..si lista continuie...

                  Comentariu

                  • PowerMC
                    Administrator
                    • 02.mai.2007
                    • 2237

                    #10
                    Răspuns la: Reabilitare termica exterioara apartament vechi, placare polistiren.

                    Nu cred ca initiatorul topicului doreste pareri generale despre amortizarea uno rutilaje sau echipmente, probleme interne ale firmelor si asa mai departe.
                    Daca puteti face oferte clare, va rog sa postati. In caz contrar, este mai bine sa ne abtinem de la emiterea unor pareri personale, autorizate sau mai putin autorizate.
                    Cine cunoaste piata termoizolatiilor, va poate spune cu usurinta ca la o lucrare normala, cu materiale medii, lucrarea nu poate costa peste 100 lei/mp insa acest lucru il decid numai cei care oferteaza.
                    Asadar sa lasam loc liber doar ofertelor, discutiile despre calculatia preturilor se pot face pe un topic separat.
                    Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

                    Community Manager MC

                    Comentariu

                    • Mircea_G
                      Living Legend
                      • 14.ian.2007
                      • 12202

                      #11
                      Răspuns la: Reabilitare termica exterioara apartament vechi, placare polistiren.

                      Hai sa pun eu punctul pe I . Nu faceti oferte caci lucrarea nu se poate face , nu are autorizatie .
                      Instalatii verificari-revizii gaze

                      Comentariu

                      • cristian 12345
                        Incepator
                        • 08.iul.2014
                        • 13

                        #12
                        Răspuns la: Reabilitare termica exterioara apartament vechi, placare polistiren.

                        Buna seara.
                        In anul 2009 am reabilitat termic BL de pe Academiei 39 41 si Calea VIctoriei VIS avis de magazinul muzica ,cel cu BRD ul
                        La 125 lei /mp material +manopera si garantie 10ani.
                        daca santeti constructori se poate.
                        daca cumparati materiale din colt sigur nu se poate.
                        Asa ca pastrativa parerile voi cei care santeti constructori de ieri.
                        Succes colegilor.

                        Comentariu

                        • emanuelguzu
                          Living Legend
                          • 30.oct.2013
                          • 1027

                          #13
                          Răspuns la: Reabilitare termica exterioara apartament vechi, placare polistiren.

                          Postat în original de cristian 12345
                          Buna seara.
                          In anul 2009 am reabilitat termic BL de pe Academiei 39 41 si Calea VIctoriei VIS avis de magazinul muzica ,cel cu BRD ul
                          La 125 lei /mp material +manopera si garantie 10ani.
                          daca santeti constructori se poate.
                          daca cumparati materiale din colt sigur nu se poate.
                          Asa ca pastrativa parerile voi cei care santeti constructori de ieri.
                          Succes colegilor.
                          totusi un bloc nu are 40mp,daca intelegeti ideea,daca faceti vreo referire,eu nu sunt constructor de ieri si stiu preturile si diferenta de la o reforma de 40 de mp si una de 4000 mp,pretul unei firme cu acete in regula care nu este pe piata de ieri nu executa lucrarea aceasta sub 120ron mp/manopera la etajul 4 .

                          Comentariu

                          • Mircea_G
                            Living Legend
                            • 14.ian.2007
                            • 12202

                            #14
                            Răspuns la: Reabilitare termica exterioara apartament vechi, placare polistiren.

                            Postat în original de cristian 12345
                            Buna seara.
                            In anul 2009 am reabilitat termic BL de pe Academiei 39 41 si Calea VIctoriei VIS avis de magazinul muzica ,cel cu BRD ul
                            La 125 lei /mp material +manopera si garantie 10ani.
                            .....
                            Contract pe piata libera sau cu primaria ?????
                            Instalatii verificari-revizii gaze

                            Comentariu

                            Procesare...