Castiga o minifreza DREMEL Stylus de la Tehnic Bazar si Misiunea Casa

Adună
Acest topic este închis
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Admin.MC
    Membru Marcant
    • 05.dec.2005
    • 973

    Castiga o minifreza DREMEL Stylus de la Tehnic Bazar si Misiunea Casa

    Tehnic Bazar este un magazin online care ofera o gama completa de scule si unelte electrice de mana, precum si accesorii de la cei mai renumiti producatori: BOSCH, SKIL, Makita, STIHL, VIKING, DREMEL, DRAGER si multi altii. Clientii TehnicBazar.ro beneficiaza de pachete complete cu produse originale, servicii de consultanta si service la standarde foarte ridicate. Tehnic Bazar ofera montajul, punerea in functiune, service si verificari tehnice periodice si autorizarea functionarii (VT-AP) pentru centrale termice, instalatii de aer conditionat, ehipamente de climatizare, precum si piese de schimb originale si suport tehnic pentru toate produsele pe care le comercializeaza.

    Mecanism concurs



    Tehnic Bazar si Misiunea Casa iti rasplatesc indemanarea si iscusinta cu o minifreza DREMEL STYLUS F0131100JC. Cum o poti castiga?

    Pasul 1
    . Intra in contul tau de pe forumul Misiunea Casa si descrie, intr-un comentariu la aceasta postare, un proiect personal din domeniul amenajarilor pe care l-ai realizat sau iti doresti sa-l realizezi. Urca si cateva imagini sau un video cu proiectul, daca este cazul.

    Pasul 2
    . Moderatorul Misiunea Casa va posta pe pagina de Facebook Misiunea Casa fiecare proiect inscris.

    Pasul 3
    . Invita-ti prietenii sa dea like proiectului tau.

    Pasul 4
    . Proiectul care, la finalul concursului, are cel mai mare numar de Like-uri, este declarat castigator.

    Concurs se desfasoara in perioada 03 octombrie 2014 - 03 noiembrie 2014.Daca aveti intrebari, va rugam sa ne scrieti pe adresa contact@misiuneacasa.ro

    Daca doriti sa consultati regulamentul, va rugam sa dati click aici

    Mult succes tuturor!
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	concurs MC - Minifreza_700x300px.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	138,0 KB 
ID:	639583


    Imaginile cu produsul sunt folosite cu titlul de prezentare.
  • m1
    Membru
    • 14.nov.2007
    • 108

    #2
    Răspuns la: Castiga o minifreza DREMEL Stylus de la Tehnic Bazar si Misiunea Casa

    Buna ziua,
    Asta as vrea sa realizez eu dintr-o bucata de piatra de marmura adusa din Italia de la Marina di Cararra!
    Fișiere Atașate
    ...

    Comentariu

    • gogutu
      Incepator
      • 04.feb.2012
      • 28

      #3
      Răspuns la: Castiga o minifreza DREMEL Stylus de la Tehnic Bazar si Misiunea Casa

      ceea ce vretti sa realizati nu e cu neputinta dar necesita oarecare expierenta,in arta sculpturii.nustiu daca aveti asemenea expierenta,oricum mult success

      Comentariu

      • robertaccess
        Incepator
        • 27.aug.2012
        • 28

        #4
        Răspuns la: Castiga o minifreza DREMEL Stylus de la Tehnic Bazar si Misiunea Casa

        Eu asa ceva asi incerca sa fac, dar din pacate nu am Facebook
        Oricum, un utilizator care a venit aici pe forum din proprie initiativa, pt ca a avut nevoie, se intoarce iar si iar chiar daca isi termina casa/apartamentul, si nu este nevoie sa aduci oameni neinteresati de subiect, ca nu vor sta. In schimb daca sunt actualizate subiecte precum casa verde sau legea despre ONGRID, etc or sa se intoarca regulat toti cei de pe aici. Parerea mea...Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	327857.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	104,6 KB 
ID:	618876

        Comentariu

        • Maestrul Max
          Living Legend
          • 28.iul.2006
          • 6886

          #5
          Răspuns la: Castiga o minifreza DREMEL Stylus de la Tehnic Bazar si Misiunea Casa

          Se poate participa si cu o lucrare mai compexa de acoperire a unei piscine ?
          Fișiere Atașate
          Ultima editare de Maestrul Max; 18.oct.2014, 11:05.
          Cu stima.

          Comentariu

          • mihai_nico
            Incepator
            • 17.iun.2012
            • 1

            #6
            Răspuns la: Răspuns la: Castiga o minifreza DREMEL Stylus de la Tehnic Bazar si Misiu

            In aceasta vara am construit, inspirat de un proiect DIY, o cismea de curte.
            Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCN0760.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	660,5 KB 
ID:	619022Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCN0763.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	574,7 KB 
ID:	619023Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCN0769.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	593,4 KB 
ID:	619024
            Timpul aproximativ de constructie: 6 zile, din care 3 zile pauza pentru uscarea betonului turnat.
            Detalii constructive:
            - Suport - din OSB 8, dintr-un rest de la alta constructie: 70 cm X 40 cm
            - Plasa rapitz: 1m X 1m
            - Suruburi prindere plasa rapitz de placa OSB: 20 buc.
            - Tub PVC DN 110: 1 m
            - Tub PVC DN 35 + cot PVC DN 35: pentru scurgerea din cuva
            - Teava PPR 20 - 1,5 m + 2 coturi PPR 20 + 2 mufe PPR 20 - 1/2 toil: pentru traseul de apa din interior
            - Mufa PE 25 + reductie fonta 3/4 - 1/2: 1 buc. - pentru conectare cismea la traseu subteran apa
            - Ciment: 1 sac 20 Kg
            - Nisip: 60 Kg
            - Armatura pentru beton de 6 mm - 60 cm
            - Pietre slefuite de rau de diverse culori
            - Lac de piatra: 1 cutie de 750 ml
            - robinet cismea din bronz + banda Teflon pentru etansare

            Comentariu

            • Admin.MC
              Membru Marcant
              • 05.dec.2005
              • 973

              #7
              Re: Castiga o minifreza DREMEL Stylus de la Tehnic Bazar si Misiunea Casa

              Dragi forumisti, am postat pe pagina de Facebook MisiuneaCasa.ro toate proiectele postate in acest topic pana in prezent.

              Cu cat mai multe like-uri, cu atat mai multe sanse de castig.

              Succes!

              MisiuneaCasa.ro. 17.513 aprecieri · 301 discută despre asta. www.misiuneacasa.ro - Secretul amenajarilor de calitate! Un Forum dedicat materialelor de constructii

              Comentariu

              • redmihai23
                Incepator
                • 24.oct.2014
                • 1

                #8
                Răspuns la: Castiga o minifreza DREMEL Stylus de la Tehnic Bazar si Misiunea Casa

                Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	012.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	187,6 KB 
ID:	619089Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	013.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	201,6 KB 
ID:	619090Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_1033.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	152,9 KB 
ID:	619091Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_1038.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	198,6 KB 
ID:	619092Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_1036.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	218,5 KB 
ID:	619093 de curand mi-am achizitionat un apartament la care dupa cum se vede in imagini am muncit tare mult. Apometrele erau situate deasupra chivetei. Suntem tare incantati, mandrii as putea spune, pentru ca am muncit numai eu si sotia mea!

                Comentariu

                • VYS
                  Living Legend
                  • 19.aug.2005
                  • 13007

                  #9
                  Răspuns la: Castiga o minifreza DREMEL Stylus de la Tehnic Bazar si Misiunea Casa

                  Unul din vechile proiectele personale, 100% Do It Yourself, renovare sufragerie, balcon - renovare completa cuprinzand izolatii termice, modificari pereti, placare cu gipscarton, schimbare calorifer, finisaje noi etc.
                  Fișiere Atașate
                  VYS Blog DIY

                  Comentariu

                  • Admin.MC
                    Membru Marcant
                    • 05.dec.2005
                    • 973

                    #10
                    Re: Castiga o minifreza DREMEL Stylus de la Tehnic Bazar si Misiunea Casa

                    Dragi forumisti, au fost postate si ultimele doua proiecte, mai exact, cele publicate de redmihai23 si VYS: https://www.facebook.com/MisiuneaCasa

                    Comentariu

                    • DanIonita
                      Membru
                      • 26.apr.2011
                      • 121

                      #11
                      Răspuns la: Castiga o minifreza DREMEL Stylus de la Tehnic Bazar si Misiunea Casa

                      Am reusit in aceasta vara sa execut un proiect solicitant din toate punctele de vedere si anume o soba de zidarie. Cum in zona mea nu am gasit un sobar care sa execute aceasta lucrare m-am inhamat impreuna cu sotia la aceasta "aventura". Dupa o documentare temeinica ne-am luat inima in dinti, am daramat soba veche de teracota si dupa 1 luna de munca proiectul nostru a fost finalizat cu succes. Avem acum o soba cu un design deosebit, si cel mai important functionala, facand fata cu brio la cerintele noastre! 1 foc la 12h, consum redus de lemne, variatie de temperatura maxim 3grade/12ore.

                      Aș fi folosit minifreza DREMEL STYLUS F0131100JC pentru a executa cateva modele interesante pe laturile sobei. Ar fi iesit ceva foarte frumos.

                      Asadar, cateva poze :
                      Fișiere Atașate

                      Comentariu

                      • Admin.MC
                        Membru Marcant
                        • 05.dec.2005
                        • 973

                        #12
                        Re: Răspuns la: Castiga o minifreza DREMEL Stylus de la Tehnic Bazar si Misiunea Casa

                        Postat în original de DanIonita
                        Am reusit in aceasta vara sa execut un proiect solicitant din toate punctele de vedere si anume o soba de zidarie. Cum in zona mea nu am gasit un sobar care sa execute aceasta lucrare m-am inhamat impreuna cu sotia la aceasta "aventura". Dupa o documentare temeinica ne-am luat inima in dinti, am daramat soba veche de teracota si dupa 1 luna de munca proiectul nostru a fost finalizat cu succes. Avem acum o soba cu un design deosebit, si cel mai important functionala, facand fata cu brio la cerintele noastre! 1 foc la 12h, consum redus de lemne, variatie de temperatura maxim 3grade/12ore. Asadar, cateva poze :
                        Am postat proiectul pe pagina de Facebook MisiuneaCasa.

                        Succes!

                        Comentariu

                        • Admin.MC
                          Membru Marcant
                          • 05.dec.2005
                          • 973

                          #13
                          Re: Castiga o minifreza DREMEL Stylus de la Tehnic Bazar si Misiunea Casa

                          Va multumim tuturor pentru proiectele inscrise in concurs!

                          Concursul a luat sfarsit, prin urmare, topicul se inchide.

                          Urmeaza desemnarea castigatorului.

                          Comentariu

                          • Admin.MC
                            Membru Marcant
                            • 05.dec.2005
                            • 973

                            #14
                            Re: Castiga o minifreza DREMEL Stylus de la Tehnic Bazar si Misiunea Casa

                            Dragi forumisti, va multumim pentru participarea la concursul nostru, organizat impreuna cu www.TehnicBazar.ro

                            Castigatorul concursului este forumistul cu user name-ul DanIonita.

                            Proiectul acestuia a acumulat cele mai multe like-uri.

                            DanIonita

                            Likes: 14


                            Va multumim inca o data tuturor pentru interesul manifestat vizavi de acest concurs.

                            Cu drag,
                            Echipa MisiuneaCasa.ro

                            Comentariu

                            Procesare...